3 tipy na zaujímavé knihy

Vonku je už oveľa chladnejšie a večer sa skôr stmieva, čo je výborná príležitosť nájsť si viac času na prečítanie zaujímavých kníh. My vám prinášame na výber tri publikácie, po ktorých sa určite oplatí nielen siahnuť, ale sa do nich aj so záujmom zahĺbiť!

1. CYRIL VASIĽ: “KRESŤAN BY MAL BYŤ HRDINOM”

Keď sa mi prvýkrát dostala do rúk táto kniha, povedala som si: “Hm, ďalší knižný rozhovor.” No po prvotnom predsudku som sa predsa len odhodlala začítať do jednotlivých otázok Jozefa Majchráka a Martina Hanusa, ktorí sa rozprávali s arcibiskupom Cyrilom Vasiľom. V knihe sa postupne dozviete nielen viac o jeho živote, ale arcibiskup sa podelí aj so svojimi názormi a postojmi na rôzne spoločenské a cirkevné otázky, ktoré vás zaiste inšpirujú. Ak sa chcete povzbudiť vo viere a zároveň si oddýchnuť pri kvalitnom čítaní, siahnite po tejto knihe!

2. ANTIDEPRESÍVNA BOŽIA PRÍRUČKA

Každého z nás občas trápia rôzne problémy. Táto útla knižôčka určite nevyrieši všetky z nich, ale zaručene prinesie nádej do nejednej neľahkej situácie. Kniha poľského autora Arkadiusza Łodziewskiho možno niekoho prekvapí síce malým rozsahom, ale na druhej strane – aj hlbokým obsahom. Nájdete v nej množstvo podnetných myšlienok, ktoré vás zbavia depresií a čiernych pochmúrnych myšlienok. Formát knihy je takisto veľmi praktický, takže príručku proti depresii môžete mať tak vždy pri sebe!

3. VYSTÚP NA HORU MANŽELSTVA

Známy exorcista z Malty je na Slovensku známy nielen svojimi prednáškami, ale aj mnohými knižnými titulmi. Ďalšou z nich je kniha, ktorú adresoval manželom. Možno si poviete, “opäť ďalšia kniha o manželstve”, no tejto publikácii sa určite oplatí dať šancu. Kniha sa môže stať výbornou pomôckou na prehĺbenie manželského vzťahu vo viacerých oblastiach – od sviatostného pohľadu na manželstvo až po praktické žitie manželstva v každodennom živote. Každá kapitola je zároveň ukončená aj modlitbou, čo sa môže stať podnetom nielen na osobnú, ale aj spoločnú modlitbu manželského páru.

Tak to bol teda výber troch kníh na dlhé jesenné večery. Knižných noviniek je však v tomto období oveľa viac. Čo momentálne čítate vy? Zaujala vás v poslednom období nejaká hodnotná kniha? Podeľte sa o tom s nami v komentároch!