Tento vynikajúci nápoj zastaví večerné prejedanie sa, odstráni chuť na sladké a zlepší kvalitu pokožky a vlasov.

Chcete schudnúť, cez deň sa racionálne stravujete, no akonáhle príde večer zjete skoro všetko čo príde pod ruku a máte neutíchajúcu chuť na sladké?

Tieto neprekonateľné ,,chute“ sú ovplyvnené tým, že vaše telo nutne potrebuje vápnik. Riešením sú semená sezamu obsahujúce veľké množstvo vápnika, ktorý sa ľahko vstrebáva do tela.

Vedeli ste, že: Sezamové semená obsahujú toľko organického vápnika a horčíka, že účinne pomáhajú pri liečbe osteoporózy, a zároveň urýchľujú liečbu zlomenín a spevňujú kosti.

Recept na sezamové mlieko

Ingredience:

– 100g nepraženého sezamu

– 2 ČL medu

– 1l vody

Príprava:

  1. Pred spaním si sezam namočte do studenej vody na 7-8 hodín. Niekde sa udáva 1-2 hodiny, ale mlieko bude chutnejšie, ak sezam pobudne vo vode dlhšie.

sezam1-300x226-3866737

  1. Zlejte vodu a trochu ho opláchnite. Pridajte med a približne 1 pohár vody (210ml). Všetko zmixuje v mixéri až kým nezískate homogénnu konzistenciu. Med je voliteľná zložka, môžete ho nahradiť aj iným zdravým sladidlom.

3-1-5314589

  1. Prilejte si aj zvyšnú vodu a všetko dobre premixujte.

4-1-1705162

  1. Mlieko by nemalo byť príliš husté – regulujte si to pridaním vody. Pre ešte lepšiu chuť si do toho pridajte aj štipku vanilky!

5-8747406

  1. Preceďte si všetko cez sitko alebo gázu.

6-3526213

  1. Výlisky nemusíte vyhadzovať: môžete ich pridať do pečenia a upiecť si z nich ovsené sušienky alebo sezamovú chalvu, kde si len zmiešate sezamové pyré s medom. Výsledok bude vynikajúci!

7-1157179

  1. Mlieko bude mať jemnú orechovú a sladkú príchuť. Môžete ho použiť na prípravu kakaa, pridať do kávy namiesto bežného mlieka alebo si s ním uvariť kašu.

8-7748223

  1. Aby ste sa zbavili chutí na sladké, si každý deň ráno doprajte 1 šálku na prázdny žalúdok. Počas jedného týždňa si všimnete pozitívne výsledky!

9-2346381

100g sezamových semienok vám vynahradí dennú dávku vápnika, ktorý dokážete ľahko stráviť. 1 pohár tohto mlieka obsahuje 7-násobne viac vápnika, ako pohár bežného mlieka.

Ďalšie priaznivé účinky sezamu na naše telo:

– regulujú krvný tlak a hladiny krvného cholesterolu, tým že obsahujú fytosteroly (látky rastlinného pôvodu, ktoré sú podobné ľudským hormónom), ktoré pomáhajú znižovať produkciu cholesterolu,

– zvyšujú plodnosť u mužov zvýšenie množstva a kvality spermií,

– priaznivo ovplyvňujú kvalitu vlasov,

– zlepšujú sluch,

– skvelá prevencia proti zápche,

– pre prevenciu kŕčov dýchacích ciest pri astme,

– zmierňujú príznaky menopauzy, prejavujúce sa návaly tepla a potenie, nespavosťou, búšeniesrdca, slabosť,

– utišujú menštruačné ťažkosti, hlavne u u žien so silnou menštruáciou,

– majú priaznivý účinok na činnosť srdca pre svoj vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín,

– upokojujú depresie a neurózy vďaka vysokému obsahu vitamínov skupiny B a horčíka s fosforom,

– podporujú imunitu vďaka obsahu zinku,

– pomáhajú v liečbe chorôb očí, vlasov, kože a nechtov.

Zdroj1, Zdroj2