Kuchárka Recepty našich starých mám je super spoločník do kuchyne

Cítiť výbornú chuť na jazyku je radosťou nejedného z nás. Pokiaľ sú jedlá ešte zdravé, esteticky upravené a pripravené s láskou, môžeme hovoriť o dokonalosti gastro umenia. Presne také sú jedlá blogerky Lucii Súkeníkovej.

O Lucii Súkeníkovej

Lucka mala k vareniu blízko už od detstva. Ako sama na blogu tvrdí, na babičkinom dvore varila z kvetiniek trávy, dažďovej vody a hliny rôzne dobroty. Neustále bola obklopená kuchárskymi knihami. K tomuto koníčku bola vedená mamkou a babičkami. Pred narodením prvého synčeka ju varenie pohltilo naplno.

Z varenia tradičných jedál prešla až ku kombinácií vlastných chutí. Potraviny volí podľa osobných preferencií, no vždy musia spĺňať hlavnú požiadavku. Musia prospievať Luckinmu zdraviu a zdraviu jej rodiny. Veľa vecí si vyrába doma. Chlieb už nekúpila približne 8 rokov.

Lucka je milovníčkou dobrého jedla a varenie je pre ňu relax. Svoje sny si plní nielen v kuchyni alebo so svojim blogom. V roku 2015 jej vyšla prvá kniha – Moje skvelé jedlo, ktorá obsahuje 220 najúspešnejších receptov z blogu.

Dnes má Lucka na konte už 3 kuchárske knihy: Moje skvelé jedlo, Moje skvelé koláčiky a novinka Recepty našich starých mám. Okrem nich pravidelne poteší svojich čitateľov aj kalendármi, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou všedných dní.

Niečo viac o knihe Recepty našich starých mám

Zaspomínajte si s touto knihou na svoje detstvo. Táto jedinečná kuchárka zanecháva odkaz o tom, ako sa kedysi žilo, jedlo ? a maškrtilo. Zachytáva 80 tradičných sladkých aj slaných receptov na koláče a múčne jedlá, ktoré sa v slovenských rodinách dedili z generácie na generáciu.

Nájdete tu bábovky, buchty, kysnuté a ovocné koláče, záviny, šišky, pagáče… Autentická, tradičná, rokmi ove-rená a nestarnúca klasika, ktorá nesmie chýbať vo vašej kuchárskej knižnici.

Kniha vyšla v roku 2017 vo vydavateľstve Ikar. Na 184 stranách nájdete šikovné recepty s lákavými fotografiami, ktoré obohatia vašu kuchyňu. Chýbajú vám koláče, ktoré piekla vaša babička? Tu nájdete ich recepty. O miernu dávku nostalgie sa postarajú originálne recepty, ktorými je kuchárka doplnená.

Vyberám recept z ponuky Moje jedlo

Vybrať si iba jeden recept z blogu šikovnej kuchárky je veľmi ťažká úloha. Blúdila som po virtuálnych cestách pol dňa a nevedela som si vybrať. Keďže sa ale blížia Vianoce, zvolila som pre vás na ukážku niečo tematické – TOP 20 vianočných receptov z kuchyne MOJE JEDLO.

Recepty, ktoré v spomínanom článku nájdete sú výberom z Luckiných kníh Moje skvelé jedlo a Moje skvelé koláčiky. Taktiež ste ich mohli zazrieť  v kalendári Gazdinka 2017 či na FB stránke alebo blogu MOJE JEDLO.

Tento recept nájdete v spomínanom článku, kde nájdete aj prísady pre jeho prípravu. Pevne verím, že vás zaujme tak ako mňa a vyberiete si ho do zoznamu svojich vianočných koláčikov.

Z mäkkého masla, bebe pudingu, orechov, vajíčka, cukru a rumu vypracujeme cesto. Tvarujeme guľôčky, do stredu každej dáme višňu a obalíme v kokose. Rýchle a chutné.