Zákazy pre citlivú pleť

Hypersenzibilná pleť straší nemalé množstvo žien. Podľa výskumov pribudli za posledné desaťročie ďalšie „obete“. Odborníci sa zhodujú na fakte, že tento problém vzrástol od osemdesiatych rokov až o desať percent. Kde môžeme hľadať vinníkov? Následok civilizačných faktorov ako sú stres, prehnaná hygiena alebo rôzne umelé prísady v jedle. Aj tie môžeme pokojne obviniť. Ako proti tomu bojovať? Zmenou životného štýlu!

Pre „citlivky“ zakázané!

Dôležité je vyškrtnúť zo zoznamu alkohol, a to nie len v pohári vína, ale aj vo svojej kozmetickej taštičke v podobne čistiacej či pleťovej vody. Zbytočne neničte svoju ochrannú vrstvu pokožky hrubozrnným pílingom. Doprajte jej radšej len jemné prípravy určené na citlivú pleť. Tiež skúste zminimalizovať používanie sprchových gélov, šampónov, deodorantov či antiperspirantov s alumíniovými soľami. Tie totiž dráždia kožu a zužujú potné žľazy. Vyhýbajte sa aj parfumovaným prísadám, emulgátorom či farbivám.

Ani toto nie!

Taktiež dajte stopku aj chemickým konzervantom! Vyberte si len prípravky, ktoré sú určené na citlivú pleť a zbytočne ju netýrajte nevhodnou kozmetikou. Pri nádobách s porušeným obalom by ste si mali švihnúť, a spotrebovať ich čím skôr. Svoje kozmetické poklady skladujte len na tmavom, suchom a chladnom mieste. Štetce, labutienky, kefky či pinzety by mali raz do týždňa prejsť „očistnou kúrou. Pre maskaru platí pravidlo: dva mesiace od otvorenia a dosť! Do téglika, kde sídli krém si môžete špinavými rukami razom zvolať baktérialnu párty. A pritom stačí tak málo – umyť si ich pred aplikáciou. Pre citlivú pleť sa zakazujú aj kozmetické výrobky s vitamínom A, s ovocnými kyselinami a peelingom. Tak sa im radšej vyhnite a svojej pokožke doprajte starostlivosť ako v bavlnke.

Jeden z kultových produktov Dr. Payot, Crème N°2 je bandáž mäkkosti na podráždené oblasti. Bohatý na sladké drievko a kukuričné extrakty, vybrané pre ich upokojujúce a zmäkčujúce účinky, rovnako ako aj výživný sezamu, Crème N°2 poskytuje okamžitú a výnimočnú úľavu. Prírodné tymiánové a levanduľové éterické oleje pomáhajú pleti znovu získať pohodlie a wellness. Začervenanie a podráždenie behom chvíľky miznú. Bez parabénov, je vhodný aj pre najcitlivejšiu pleť. Ideálny pre celú rodinu. Aplikuje sa priamo na podráždenú oblasť.

Payot rada: bandáž mäkkosti pre celú rodinu, ktorá by mala byť v každej sade prvej pomoci pre kožu.

A čo vy? Máte aj Vy nejaké skúsenosti s citlivou pleťou alebo dokonca so spomínaným krémikom, s ktorými by ste sa chceli podeliť?