Umiestnite do izby túto rastlinu. Do roka by ste mali zbohatnúť, priťahuje peniaze ako magnet.

Feng Shui je starodávne čínske učenie, ktoré skúma vzťah ľudí a okolia, ktoré sa praktizuje už tisícky rokov.

Tieto dve slová v preklade znamenajú „vietor a voda“, čím poukazujú na neviditeľné sily neba a tok energie na zemi. Uvedené učenie sa snaží priniesť poriadok a harmóniu do vášho prostredia uplatnením princípov toku energií v prírode.

To, aké predmety a v akej polohe rozmiestnime v našom prostredí, potom vo veľkej miere ovplyvňuje celkovú kvalitu nášho života.

Hlavným cieľom feng shui je zlepšiť naše životy a pracovné prostredie vzhľadom k nasledujúcim oblastiam:

  • Zdravie
  • Vzťahy, rodina, priatelia
  • Kariéra, životná cesta
  • Blahobyt, bohatstvo

peniaze-a-tucnolist-3654729

Izbové rastliny a feng shui

Izbové rastliny nám dávajú kyslík, prečisťujú vzduch od toxických látok a chránia pred nebezpečným elektromagnetickým žiarením. Okrem toho prinášajú do našich domovov krásu a spájajú nás s prírodou.

Podľa expertov na Feng Shui, všetky zelené rastliny vyžarujú pozitívnu energiu, ktorá pozitívne ovplyvňuje všetky aspekty nášho života, vrátane oblasti bohatstva a hmotného zabezpečenia.

Medzi rastlinami však existuje jedna najviac populárna, o ktorej sa verí, že prináša šťastie, výborné priateľstvá a materiálne bohatstvo. Tou rastlinou je Crasula ovata alebo po slovensky tučnolist. Známa je aj pod názvami ako nezbedná rastlina, rastlina šťastia, rastlina peňazí, ružové potešenie alebo dolárový strom. Ideálny spôsob ako získať pasívny príjem.

Čo je tučnolist za rastlinu?

Táto dužinatá, vždy zelená rastlina je pôvodom z Afriky, no v súčasnosti sa stala veľmi obľúbenou domácou rastlinkou po celom svete.

Jej nádherné oválne listy sú vždy zelené a pripomínajú mince. Sú pomerne hrubé, trblietavé a hladké. Je v nich obsiahnutej veľa vody.

Tučnolist vytvára malé biele alebo ružové kvety, ktoré pripomínajú hviezdy na jarnej oblohe. V závislosti od množstva slnečných lúčov sa listy môžu po okrajoch sfarbovať do červena. Dorastá až do výšky 3 metrov. Kvitne zvyčajne v zime a kvitnutie trvá až do jari. Rastlinka hybernuje medzi októbrom a aprílom. Nové stoky majú tú istú kvalitu a farbu ako listy, no s vekom hnednú a drevenejú.

Čo symbolizuje tučnolist

tucnolit-300x168-9315083

Tučnolist sa považuje v Číne za symbol šťastia a bohatstva. Ide o perfektný darček pre niekoho, kto sa práve sťahuje do nového bytu alebo domu. Tam mu prinesie prosperitu, úspech a bohatstvo.

Ak chcete priateľovi zablahoželať k novému podnikaniu alebo svadbe, tučnolist je skvelá voľba.

Listy tučnolistu majú krásnu zelenú farbu pripomínajúcu farbu drahokamu nefritu, ktorý reprezentuje hodnotu, rast a obnovu. Oválne listy tučnolistu v tvare mincí priťahujú svojmu vlastníkovi materiálne bohatstvo a prosperitu.

Na to, aby vám priniesol finančné požehnanie, mali by ste ho umiestniť do juhovýchodného rohu vášho domova. Verí sa, že každý nový list zvýši vaše bohatstvo.

Zdroj