Toto je dôvod prečo je Škorpión najviac výnimočným znamením celého zverokruhu!

Škorpión je 8. znamenie zverokruhu. Ľudia narodení v októbri a novembri dokážu iných zaskočiť, vždy však pozitívne. Zaujímavosťou je, že by sme sa nikdy nemali spoliehať na prvý dojem…

Často sú ľudia v znamení Škorpióna úplne iní, než sa nám na prvý pohľad môžu zdať! Jedno je ale isté – Škorpióni sa neboja hovoriť pravdu priamo do očí. Niekedy to so svojou úprimnosťou a otvorenosťou až preháňajú. Nerobia to ale naschvál. Jednoducho chcú mať vo všetkom jasno bez zbytočných nedorozumení.

Dátum: 23. 10. – 22. 11.

Deň: utorok

Farba: tmavá červená

Element: voda

Najviac si rozumie s: Býk, Rak, Kozorožec a Ryby

Silné stránky

Hoci je to pre Škorpiónov občas veľmi ťažké, v skutočnosti je ich najväčšia sila práve v ich citlivosti. Mnoho ľudí v znamení Škorpióna svoje city neprejavuje a dusí ich v sebe, čo následne vedie k zmätku, s ktorým si nevie rady. Keď však pochopí samého seba a nájde spôsob, ako svoje city korigovať a naučí sa odpúšťať, stane sa z neho skvelý priateľ a partner.

Slabé stránky

Akonáhle človeku narodenému v znamení Škorpióna niekto ublíži, nesie túto bolesť a zradu veľmi ťažko a často má nutkanie sa tomuto človeku pomstiť a vnútri seba drží poriadnu dávku hnevu a nenávisti. V istých situáciách môžu byť tieto skryté emócie skôr deštruktívne, a to ako pre jeho okolie, tak aj pre neho samého. Škorpióni by sa mali najskôr naučiť, ako ovládať svoje emócie, spoznať samého seba a hľadať na veciach skôr to dobré a nevracať sa neustále do minulosti.

Škorpión vo vzťahoch

Škorpión ako partner

Škorpióni sú verní a oddaní vo všetkých svojich vzťahoch, a akonáhle sa do nejakej osoby naozaj hlboko zamilujú, stanú sa z nich otvorenejšie a ochranárske osoby, ktoré chcú byť svojej polovičke neustále na blízku. Mali by však svojmu partnerovi dávať viac priestoru, aby mohol voľne dýchať. Škorpióni sa vedia občas dostať do pozície, kedy nevidia, že svojho partnera utláčajú a bránia mu vo vlastnom rozvoji, čo následne môže viesť k škaredému rozchodu, ktorý citliví Škorpióni nesú naozaj veľmi ťažko.

Škorpión ako rodič

Škorpióni sú citlivé znamenia, ktoré lásku svojim deťom nemajú problém vyjadrovať kedykoľvek a kdekoľvek. Ich najväčšou výzvou v rodičovstve je strach z toho, že raz ich deti odídu a osamostatnia sa. Pokiaľ si to sami v sebe včas nezrovnajú, môže sa tento vnútorný konflikt stávať silnejší a silnejší, čo vo výsledku môže viesť k hádkam a následnému odcudzenia dieťaťa od rodičov.

Škorpión ako dieťa

Dieťa v znamení Škorpióna je často pokojné, avšak občas sa u neho môžu objaviť momenty, kedy sa správa agresívne. Akonáhle sa ale naučia vyjadrovať svoje emócie, dokážu tieto výbuchy zvládať oveľa lepšie. Deti Škorpióna majú často pocit, že sú svojimi rodičmi aj ostatnými deťmi nesprávne pochopení, preto potrebujú emocionálne stabilných rodičov, predovšetkým teda matku, aby ich naučila nazývať veci pravými menami a ukázala im, ako svoje city prejavovať.

Zdroj: jenzeny.cz