Ako stiahnuť video z YouTube? Jednoduchý a rýchly návod

Internet je preplnený fascinujúcim obsahom, ktorý väčšinou existuje iba vo virtuálnom svete. No čo ak máme v úmysle získať video z YouTube bezplatne na svoj počítač? Pravdaže, je to možné, s praktickým návodom sa to dá zvládnuť rýchlosťou blesku blesku.

YouTube je jednou z najobľúbenejších webových stránok na internete, čo nie je žiadnym prekvapením. Ponúka milióny hodín videí rôznych žánrov, ktoré oslovujú používateľov všetkých vekových kategórií. Navyše tu nájdete takmer všetku dostupnú hudbu.

Čo je YouTube?

YouTube je online platforma na zdieľanie videí, ktorá umožňuje používateľom nahrávať, prezerať a zdieľať videá s celým svetom. Bola založená v roku 2005 a rýchlo sa stala jednou z najpopulárnejších webových stránok na internete.

Na YouTube sa nájde široká škála obsahu vrátane hudobných videoklipov, vlogov, návodov, filmov, správ, komediálnych skečov, vzdelávacieho obsahu a mnohých ďalších.

Medzi základné funkcie služby YouTube patria:

 • nahrávanie videí – používatelia môžu do svojich kanálov YouTube nahrávať vlastné videá. Tieto videá môžu byť verejné alebo súkromné v závislosti od nastavení používateľa.
 • prezeranie videí – používatelia si môžu prezerať a sledovať videá od iných tvorcov na YouTube. Obsah je usporiadaný do rôznych kategórií a na vyhľadávanie konkrétneho obsahu možno použiť funkcie vyhľadávania.
 • komentáre a interakcia – používatelia môžu komentovať videá, hodnotiť ich a zdieľať ich na sociálnych sieťach. To umožňuje interakciu s tvorcami obsahu a ostatnými divákmi.
 • monetizácia obsahu – tvorcovia obsahu majú možnosť zarábať na svojich videách prostredníctvom reklám a sponzorstva.
 • YouTube Premium – je platená verzia služby YouTube, ktorá odstraňuje reklamy, umožňuje sťahovanie videí na prehrávanie offline a poskytuje prístup k obsahu YouTube Originals.

YouTube je kľúčovou platformou na zdieľanie videí na internete a má celosvetové publikum. Túto platformu využívajú umelci, tvorcovia obsahu, podniky a jednotlivci na prezentáciu svojich nápadov, produktov a umenia na celom svete.

Sťahovanie videa z YouTube

Samozrejme, sťahovanie videa z YouTube nie je súčasťou štandardnej webovej aplikácie a neexistuje tu pri videách niečo ako tlačidlo „stiahnuť“. Túto funkciu majú k dispozícii tí, ktorí sú ochotní priplatiť si za službu YouTube Premium.

V takom prípade majú užívatelia prístup k tejto funkcii automaticky. Stiahnutie videa z YouTube je teda možné celkom legálne a jednoducho, ale za poplatok. Existuje však aj možnosť na bezplatné stiahnutie videa z YouTube.

Stiahnutie videa z YouTube je teda možné celkom legálne a jednoducho, ale za poplatok. Existuje však aj možnosť na bezplatné stiahnutie videa z YouTube.

Ako sťahovať z YouTube bezplatne

Existuje niekoľko spôsobov ako sťahovať z YouTube. Je to možné na rôznych zariadeniach vrátane Androidu, iOS, počítačov a prehliadačov. Môžu sa sťahovať celé videá alebo len zvuková stopa, napríklad hudba vo formáte MP3, alebo sa dajú sťahovať priamo z YouTube.

Vyskúšať sa dá rýchly návod na sťahovanie z YouTube, ale aj bezplatná aplikácia na sťahovanie videí YouTube do mobilného zariadenia. Sťahovať videá z YouTube je možné aj priamo v prehliadači bez inštalácie ďalšieho softvéru. Sú teda možnosť, ako stiahnuť video z YouTube zadarmo.

Je potrebné však podotknúť, že pri sťahovaní z YouTube by mali byť ľudia ostražití. Spolu s rôznymi videami, pesníčkami alebo iným obshaom si môžu stiahnúť aj vírus do mobilu.

Ako stiahnuť video z YouTube cez špeciálnu webovú stránku

V minulosti bolo v Obchode Play k dispozícii mnoho aplikácií na sťahovanie videí. Keďže však YouTube vlastní spoločnosť Google, bolo logické, že Google tieto aplikácie zo svojho oficiálneho obchodu stiahol.

Takéto aplikácie sa stále môžu objaviť, ale treba byť veľmi opatrný. Často môže ísť o podvod, keďže útočníci radi používajú aplikácie, ktoré sa zdajú byť užitočnými a vyhľadávanými nástrojmi.

Neoficiálne aplikácie alebo súbory .apk možno nájsť na internete, ale aj tu je na mieste opatrnosť, pretože takéto súbory často obsahujú vírusy.

Je zrejmé, že mať aplikáciu v smartfóne by bolo vhodné, najmä ak je v pláne sťahovať videá z YouTube pravidelne. Toto riešenie sa však neodporúča, pretože je spojené s rizikami. V takom prípade by bolo lepšie zvážiť službu YouTube Premium.

Ak sa však videá sťahujú len príležitostne, môže byť preberanie videí prostredníctvom webovej stránky úplne postačujúce. Na internete ich je nespočetné množstvo. Jednou z odporúčaných stránok ako stiahnuť video z YouTube je onlinevideoconverter.com.

Táto stránka dokáže veľmi rýchlo previesť video nielen do formátu videa (.mp4), ale aj do akéhokoľvek zvukového formátu, ak potrebujete len zvuk z daného videa. Okrem toho táto stránka podporuje aj preberanie videí z iných platforiem, napríklad z Instagramu alebo Facebooku. Takto jednoducho je možné sťahovanie z YouTube do PC.

V minulosti bolo v Obchode Play k dispozícii mnoho aplikácií na sťahovanie videí. Keďže však YouTube vlastní spoločnosť Google, bolo logické, že Google tieto aplikácie zo svojho oficiálneho obchodu stiahol.

Sťahovanie cez YouTube do iPhonu a iPadu

Pre sťahovanie cez YouTube bez inštalácie aplikácie do mobilu, sa dá postupovať podľa týchto jednoduchých pokynov:

 • nainštalovať si bezplatnú aplikáciu Dokumenty z Readle – táto aplikácia funguje ako správca súborov a obsahuje integrovaný prehliadač.
 • vybrať video, ktoré má byť stiahnuté a skopírovať jeho adresu – adresu videa je možné získať priamo z aplikácie YouTube kliknutím na položku „Zdieľať“ a potom na položku „Kopírovať odkaz“.
 • otvoriť prehliadač v aplikácii Dokumenty Readle a vložiť adresu y2mate.com do adresného riadka.
 • na stránke y2mate.com vložiť odkaz na video alebo skladbu YouTube do príslušného poľa a kliknúť na tlačidlo „Spustiť“.
 • v ponuke vybrať požadovanú kvalitu stiahnutého videa – odporúča sa 720p, ale ak sa sťahuje prostredníctvom mobilných dát, môže sa vybrať nižšia kvalita. Je dôležité, aby video bolo vo formáte .mp4.
 • kliknúť na zelené tlačidlo „Stiahnuť“ a sťahovanie sa začne.

Po dokončení sťahovania sa môže stiahnuté video okamžite otvoriť kliknutím na stiahnutý súbor.

Sťahovanie z YouTube do PC

Sťahovanie z YouTube do PC je možné napríklad cez EaseUS MobiMover. Je to program pôvodne určený na prenos dát medzi zariadeniami iOS a počítačom, ale tvorcovia sa rozhodli pridať funkciu na sťahovanie videí z rôznych online platforiem vrátane YouTube, Vimeo, Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Tento softvér je k dispozícii zadarmo pre počítače s operačným systémom Windows aj Mac OS. Čo všetko tento program umožňuje? Umožňuje sťahovať videá z populárnych webových stránok vrátane YouTube, DailyMotion, Vimeo, Facebooku, Instagramu a ďalších.

Umožňuje používateľom aj sťahovať online videá priamo do zariadení iPhone, áno aj do zariadení iPhone do 200 € a iPad bez potreby iTunes alebo úniku z väzenia. Medzi podporované formáty videa patria MP4, MOV, MKV, AVI, FLV a ďalšie.

Ako sťahovať videá z YouTube do PC pomocou aplikácie EaseUS MobiMover? Treba si stiahnuť a nainštalovať aplikáciu zadarmo z oficiálnej webovej stránky. Po inštalácii stačí otvoriť program. V ľavom stĺpci sa vyberie možnosť „Video Downloader“.

Otvorí sa okno s poľom na vloženie adresy URL videa, ktoré sa má stiahnuť. Po zadaní adresy URL videa, môže to byť video zo služby YouTube, Instagram a iných platforiem, program automaticky rozpozná webovú stránku a po krátkej chvíli začne sťahovať.

Ako stiahnuť pesničku z YouTube?

Ak sa hľadá jednoduchý spôsob, ako stiahnuť obsah zo služby YouTube a previesť ho do formátu MP3, je tu ďalšia možnosť, ktorá nevyžaduje inštaláciu ďalšieho softvéru. Stačí postupovať podľa týchto krokov:

 • otvoriť stránku videa YouTube vo webovom prehliadači, napríklad v prehliadači Google Chrome
 • v hornom riadku adresy URL pridať na koniec slova „youtube“ príponu „pp“, čím sa vytvorí slovo „youtubepp“, napríklad namiesto „www.youtube.com/adresa_videa“ sa zadá „www.youtubepp.com/adresa_videa“
 • stlačiť tlačidlo ENTER na klávesnici a webový konvertor sa automaticky spustí
 • potom sa vyberie formát a typ súboru, ktorý sa chce prevziať, v tomto prípade MP3

Takto sa môže jednoducho stiahnuť zvuková stopa z videa YouTube bez toho, aby sa musel inštalovať ďalší softvér. Stiahnuť pesničku z YouTube je možné do niekoľkých sekúnd.

Rozhodnutie, či zakúpiť službu YouTube Premium, závisí od individuálnych potrieb a preferencií.

Oplatí sa platiť si YouTube Premium?

Rozhodnutie, či zakúpiť službu YouTube Premium, závisí od individuálnych potrieb a preferencií. Tu je niekoľko výhod a nevýhod, ktoré by sa mali zvážiť.

Výhody služby YouTube Premium:

 • reklamy – s YouTube Premium nebude nutné počas prehrávania videí sledovať reklamy, čo môže znamenať plynulejší a menej rušivý zážitok
 • prehrávanie v režime offline – videá sa môžu sťahovať a prehrávať v režime offline, čo je užitočné, ak má užívateľ obmedzený prístup na internet alebo chce šetriť údaje
 • prehrávanie na pozadí – služba YouTube Premium umožňuje prehrávať videá na pozadí, takže sa môže počúvať hudba alebo podcasty zo služby YouTube, keď sa používajú iné aplikácie alebo je vypnutá obrazovku
 • prístup k službe YouTube Music – služba YouTube Premium zahŕňa aj predplatné služby YouTube Music, ktoré umožní prístup k veľkej knižnici hudby bez reklám
 • exkluzívny obsah – niektoré videá a obsah môžu byť dostupné len pre predplatiteľov služby YouTube Premium

Prémiové konto sa teda môže oplatiť aj napriek tomu, že mesačne sa platí 7,19 eur. Prvý mesiac je skúšobný a bezplatný.

Nevýhody služby YouTube Premium:

YouTube Premium je platená služba, oplatí sa skôr pri pravidelnej potrebe sťahovania z YouTube. Dostupnosť služby YouTube Premium sa môže líšiť v závislosti od krajiny. Hoci služba YouTube Premium obsahuje exkluzívny obsah, nie všetky kanály alebo tvorcovia môžu túto funkciu využívať.

Ak sa používa YouTube často a vadia reklamy, je pre dôležité prehrávanie v režime offline a prehrávanie na pozadí, služba YouTube Premium môže byť výhodná. Ak sa však YouTube používa len zriedka alebo reklamy príliš neprekážajú, vystačí si užívateľ s bezplatnou verziou YouTube.

Jednou z nevýhod služby YouTube Premium môže byť jej vplyv na výkon počítača. Všetky videá dostupné na tejto platforme sú vo vysokom rozlíšení a pre ich plynulé prehrávanie je potrebné mať dostatočný výkon počítača.

Sťahovanie, ukladanie a prehrávanie týchto videí môže spomaliť počítač a viesť k pomalému načítaniu aplikácií a internetových stránok. Ak sa užívateľ stretáva s touto nevýhodou, môže sa často zamýšľať nad tým, ako vyčistiť spomalený počítač od nevyužívaných súborov a programov. Je možné použiť napríklad softvér na čistenie disku alebo aplikáciu na optimalizáciu výkonu počítača.

Je to naozaj individuálne rozhodnutie v závislosti od potrieb a preferencií užívateľov.