Očista pečene – detoxikacia, prečistenie

hroznovy-odvar-na-pecen

Dnes si ukážeme malý zázrak z domácich lekárničiek našich babičiek.

Vďaka tomuto receptu sa mi vyčistila pečeň, schudla som, obnovili sa mi bunky v tele a to už za 72 hodín!

Nevhodná strava, alkohol a mnoho iných faktorov ničí bunky našej pečene a my si to často uvedomíme až keď prídu problémy, spravidla po päťdesiatke, v tom horšom prípade ešte po štyridsiatke. Tento článok nemá za cieľ povzbudzovať vás, aby ste prestali vyprážať rezne alebo začali jesť klíčky. Z útrob domácej medicíny sme vyhrabali starý recept, ktorý používali ako liečivo na všetky možné neduhy ešte naše babičky.

Ja som ho vyskúšala pred pár mesiacmi. Od tej doby som z ničoho nič schudla niekoľko kíl, menej sa potím a prestali sa mi lámať nechty. A čo je najlepšie zo všetkého, cítim sa nabitá energiou a prestala som byť chronicky unavená.

Keď si tento malý zázrak skúsite pripraviť a jeho konzumácii venujete istú pravidelnosť, zaručene sa budete cítiť lepšie a prejdú vás nielen zažívacie problémy, ale zmizne aj množstvo iných, úplne bežných každodenných nepríjemností, ktoré vás neraz trápia aj celé mesiace či roky. Tento starý recept na očistu pečene je tiež výbornou prevenciou pred chorobami kardiovaskulárneho systému.

Celá veda je v obyčajných hrozienkach. Odvar zo sušených hrozienok aktivuje biochemické procesy v tele a vyčistí krv a pečeň od toxínov. Odteraz budete sušené ovocie milovať. Na čo si však musíte dať pozor je nákup hrozienok. Vyberajte čo najtmavšie sfarbenie a ak sa dá skúste hrozienka v obchode v balíčku aj trochu pokrčiť. Nesmú byť príliš tvrdé, lepšie sa uvoľnia potrebné látky, pokiaľ budú hrozienka mäkšie.

Na odvar z hrozienok budeme potrebovať:

  • 2 šálky vody
  • 50 g hrozienok

Príprava:

Odvar je ideálny zaliať na noc. Získate dostatočný čas na lúhovanie.

Hrozienka dôkladne umyte. Nechajte zovrieť vodu a vložte do nej premyté hrozienka. Varte ešte aspoň 20 minút. Vodu neceďte, ale pod pokrievkou v nej nechajte hrozienka lúhovať celú noc. Ráno si vývar zohrejte a pite nalačno. Raňajky si dajte najskôr po polhodine. Ak chcete účinok ešte zvýšiť a máte radi ovsené vločky, pridajte si z odvaru aj do nich a budete mať nielen zdravé a výdatné raňajky, ale aj detoxikačnú kúru.

Ak chcete, aby bola očista pečene ešte účinnejšie, môžete v rámci kúry do svojho jedálnička pridať niektoré z potravín, ktoré tiež napomáhajú zdravej pečeni. Vyberať si môžete napríklad medzi repou, mrkvou, jablkami, kapustou, artičokmi, špenátom či slivkami. Pri takejto kúre je užitočné, aby ste obmedzili konzumáciu mäsa a mliečnych výrobkov.

Vyskúšajte piť odvar z hrozienok aspoň štyri krát do mesiaca – teda každý týždeň obetujte kúre jeden deň – a uvidíte, že po mesiaci sa budete cítiť lepšie.

Náš tip: Z odvaru môžete piť len vodu, ale rovnako sa nič nestane ak zjete aj vyvarené hrozienka.