Moja kamarátka mala vždy krásnu a pevnú pleť. Toto je jej tajomstvo, ktoré som začala používať aj ja a FUNGUJE…

Mnohé z nás by dali čokoľvek za krásnu, pevnú a mlado vyzerajúcu pleť. Rokmi je to čoraz ťažšie, ale našťastie existuje trik ako pleti prinavrátiť jej pružnosť a elasticitu.

Týmto tajomstvom sú ľanové semienka. Už odpradávna sa využívajú ako liek, pri varení a čoraz populárnejšie sú v kozmetike. Účinky ľanových semienok sú znásobené v oleji, ktorý z neho dostaneme.

V ľanovom oleji sa nachádzajú prospešné vitamíny A, E a F, aby intenzívne vyživovali, hydratovali a chránili pokožku pred predčasným starnutím. Okrem toho, prispieva ku korektúre kontúr tváre a vyhladzuje jemné vrásky.

Dnes sa s vami podelíme o recept na  prírodnú liftingovú masku z ľanových semienok.

Liftingová maska z ľanových semienok – recept:

Potrebujeme:

  • 1 čajovú lyžičku ľanových semienok
  • 60ml vody

Príprava:

1) Ľanové semienka vysypte do uzatvárateľnej misky alebo sklíčka a zalejte ich vodou. V priebehu niekoľkých minút zmes pretrepávajte.

lanovamaska1-300x165-4270281

2) Otvorte nádobu, prikryte ju papierovou utierkou a nechajte vylúhovať po dobu 2-3 hodín.

lanovamaska2-300x169-9323776

3) Po uplynutí času semienka vyprodukujú užitočnú slizkejšiu konzistenciu. Preceďte zmes cez sitko a aplikujte ju tampónom na očistenú tvár a krk.

lanovamaska3-300x162-6263897

4) Naneste si na tvár aspoň 5 vrstiev, pričom každá z nich musí dostať na vysušenie.

Po aplikácií všetkých vrstiev by ste si mali v pokoji ľahnúť a zatvoriť oči na 15 až 20 minút. Potom zmyte masku teplým odvarom z harmančeka a naneste si na tvár a krk vyživovací krém. Tento postup by ste mali vykonať každý deň (minimálne 15 masiek).

Po 1 mesiaci vám vaša pleť poďakuje! Ukážte tento recept na pleťovú masku aj vašim priateľom.

lanovamaska4-300x201-3431692

Zdroj

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia