Dovolenka na Slovensku – aké sú možnosti?

dovolenka na Slovensku

Slovensko je jedným z najkrajších kútov v strednej Európe, ktorý ponúka bohatú a rozmanitú ponuku pre turistov. Od majestátnych hôr a nádherných jazier po historické mestá a tradičné dediny, každý návštevník tu nájde niečo, čo ho osloví. A prečo nie stráviť dovolenku práve na Slovensku? Krajina je plná skrytých klenotov a kútov, ktoré dokážu očariť aj tých najnáročnejších cestovateľov.

Kam na dovolenku? Slovensko ponúka rôznorodé možnosti pre aktívny aj relaxačný pobyt, a to nezáleží na tom, či ide o milovníka prírody, histórie alebo chutných miestnych špecialít. Dovolenka na Slovensku nie je len alternatívou pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť vycestovať do exotických destinácií, avšak aj pre tých, ktorí hľadajú autentický zážitok a spoznávanie vlastnej krajiny.

Dovolenka na Slovensku s deťmi

Na Slovensku sa nachádza veľa krásnych miest, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Vyberať je možné z horských oblastí, termálnych kúpeľov, jazier či historických miest. Netreba však zabúdať, že deti majú radi zábavu a ak rodičia chcú, aby sa na dovolenke nenudili, treba zvoliť miesta, kde budú mať čo robiť a objavovať.

 • Ak má rodina rada aktívne dovolenky, môže sa vybrať do krásneho Slovenského raja, kde si môže užiť plnohodnotnú turistiku s deťmi. Malebné chaty s množstvom zaujímavých chodníkov a nádhernou prírodou prinesú nezabudnuteľné zážitky pre celú rodinu.
 • Ak rodine skôr vyhovuje oddych a relaxácia, je možné navštíviť termálne kúpele v Piešťanoch, kde je možné si užiť pobyt v rodinných izbách aj so vstupom do bazénov.
 • Pokojnejší pobyt je možné stráviť aj na niektorom z jazier, kde sa nachádzajú pláže a možnosť vodných športov. Napríklad Vodné dielo Hričov má priezračne modrú vodu a pláže s bielym pieskom, kde sa môžu deti hrať a rodičia oddychovať. Netreba však zabúdať, že aj pri vode je dôležité dbať na bezpečnosť detí a opatrne sa vyhnúť niektorým nebezpečenstvám.
 • Okrem pobytu v prírode je možné s deťmi objavovať aj históriu Slovenska. Napríklad navštíviť hrad Banská Štiavnica, kde sa môžu deti stať rytiermi a princeznami na jeden deň alebo si prejsť Nitru s jej jedinečnými kostolmi a kultúrnymi pamiatkami.
 • Rodinný výlet na Slovensku je možné tiež spojiť so strávením času na miestnych festivaloch a podujatiach, kde je možné si vychutnať tradičné jedlá a folklórne predstavenia.

Čo si zabaliť na dovolenku? Každá dovolenka na Slovensku s deťmi musí byť dobre plánovaná a pripravená aj s ohľadom na potreby tých najmenších. Je dobré zistiť si vopred, aké aktivity a atrakcie sú vhodné pre deti, aby im pobyt bol čo najpríjemnejší.

Dovolenka na Slovensku s deťmi môže byť nezabudnuteľným zážitkom pre celú rodinu. Nielenže sa ušetrí na cestovaní, avšak deti budú môcť spoznať krásy a kultúru svojej krajiny. Nech už sa rodina rozhodne pre akúkoľvek destináciu, dôležité je tráviť čas spolu a vytvárať si spomienky, ktoré bude mať ešte veľmi dlho.

Letná dovolenka na Slovensku pri vode

Voda je zdrojom života a prírodnými krásami je Slovensko nesmierne bohaté. Preto nie je prekvapením, že milovníci letných dobrodružstiev vyčerpávajú možnosti, ktoré im ponúka práve táto krajina. Ak človek patrí k milovníkom letnej dovolenky na Slovensku pri vode, potom sa rozhodne oplatí pozrieť sa na krásy Slovenska.

Kto by nechcel v lete uniknúť od každodenného zhonu a relaxovať v príjemnom prostredí pri vode?

Na Slovensku je možnosť zažiť pravý oddych v rôznych formách. Je možné si vybrať odpočinkový pobyt pri ostrých prúdoch divokej rieky alebo privítať dobrodružné výzvy pri jazerách až po romantiku pri vodopádoch.

Aj keď nie je Slovensko veľký štát, ponúka množstvo turistických miest pri vode, na ktorých je možné tráviť príjemné letné dni. Svoje čaro majú vodné nádrže, jazerá aj rieky.

 • Prvá možnosť, ako si užívať pri vode môže byť ubytovanie v blízkosti vodnej nádrže. V letnom období je voda príjemná, takže si záujemca môže vybrať, či sa budete len tak osviežovať alebo sa ponorí aj hlbšie ku dnu.
 • Ak je človek plážový typ, určite si bude môcť svoju dávku užiť na slovenských plážach pri jazerách, ktorých je viac ako dosť. V lete sú obľúbeným miestom mnohých turistov. Upokoja dušu aj telo a človek si bude môcť oddýchnuť po pracovných dňoch. Pre milovníkov adrenalínu sú pripravené aj rôzne vodné športy.

Voda ponúka široké možnosti, či už sa chce človek zdokonaliť vo vodnom lyžovaní, windsurfingu alebo pádlovať na kajaku alebo kanoe. Zrejme najobľúbenejšou možnosťou letnej dovolenky na Slovensku pri vode je však rafting. Rýchla voda dokáže roznietiť krv v žilách a poskytne neskutočné dobrodružstvo.

Lacná dovolenka na Slovensku s bazénom

Na Slovensku sa nachádza množstvo lacných destinácií s možnosťou kúpania sa v bazéne. Či už ide o rodinu s deťmi, pár alebo skupinu priateľov, na Slovensku existuje široký výber zariadení, ktoré sú vhodné pre všetky vekové kategórie. Je možné si vybrať medzi malými penziónmi, lacnými hotelmi alebo dokonca ubytovaním v súkromí. Všetky tieto možnosti ponúkajú komfortné ubytovanie za dostupné ceny.

 • Mnohé z týchto miest majú vlastný bazén, ktorý je ideálny pre chvíle oddychu a osvieženia v letných horúčavách. Navyše, pri bazéne je možné si vychutnať pokojný relax a nájsť útočisko pred každodenným zhonom.
 • Lacná dovolenka na Slovensku s bazénom, to sú aj rôzne aktivity a zábava pre celú rodinu. Je možné využiť cyklotrasy, turistické chodníky alebo sa zúčastniť vodných športov. Niektoré zariadenia majú aj detské ihriská, kde sa deti môžu zabaviť počas dňa.

Napriek tomu, že lacná dovolenka na Slovensku s bazénom môže byť skvelou možnosťou, neznamená to, že sa človek musí vzdať kvality. Mnoho miest ponúka aj vyššiu kvalitu ubytovania a služieb za prijateľnú cenu.

Ak sa záujemca rozhodnete pre takúto dovolenku, bude mať aj príležitosť spoznať krásy Slovenska. Slovensko je plné nádherných prírodných rezervácií, zaujímavých historických miest a kultúrnych pamiatok.

Zľavomat a dovolenka na Slovensku

Zľavomat je portál, na ktorom sa nachádza široká ponuka rôznych produktov a služieb za zvýhodnené ceny. Jeho hlavným cieľom je prinášať zľavy na kvalitné služby a to najmä v oblasti cestovania. Medzi ponukou sa nachádzajú nielen zľavy na dovolenkové pobyty, avšak aj na vstupenky na rôzne kultúrne podujatia, zľavy do reštaurácie alebo wellness pobyty.

V súčasnej dobe je výhodou si dovolenku vybrať práve na Slovensku. A Zľavomat v tomto ponúka široké možnosti výberu, či už sa človek chystá na horský pobyt, relax pri vode alebo objavovať krásy historických miest.

Ak človek plánuje dovolenku so svojou rodinou, určite ocení zľavy na rodinné pobyty s deťmi alebo rodinné vstupenky do dobrodružného parku či aquaparku. Pre tých, ktorí preferujú aktívny oddych, je tu ponuka zliav na rôzne adrenalínové športy, napríklad na rafting.


Využitím služieb Zľavomatu môže byť nielen dovolenka na Slovensku cenovo výhodnejšia, avšak je možné objavovať aj nové miesta a aktivity, ktoré človeku doteraz možno unikali. To môže byť zároveň aj príležitosť spoznať a podporiť lokálne podniky a regióny.


Aby sa nezmeškali žiadne zľavy, stačí sa prihlásiť na odber noviniek a vždy bude človek informovaný o najnovších ponukách. Zľavomat tiež ponúka kvalitnú zákaznícku podporu a garanciu spokojnosti, takže nie je potrebné mať obavy, že by človek investoval do niečoho, čo by ho neskôr sklamalo.

Netreba teda váhať a treba využiť zľavový portál Zľavomat pri plánovaní letnej dovolenky na Slovensku. Zaručene sa ušetria peniaze a zároveň si človek užije nezabudnuteľný pobyt plný zážitkov a oddychu.

Zážitková dovolenka na Slovensku

Zážitková dovolenka na Slovensku je pre mnohých ideálnym riešením voľného času. Ponuka zážitkových aktivít je tu veľmi široká a zaujímavá.

 • Je možné sa vybrať na výlety do krásnych národných parkov, ako napríklad Vysoké Tatry alebo Slovenský raj, kde je možné si vychutnať horskú turistiku, jazdu na horských bicykloch alebo adrenalínové via-ferraty. Okrem toho v týchto oblastiach sa nachádza aj množstvo vodných aktivít, ako napríklad vodné lyžovanie, kajakovanie či rafting.
 • Ak človek preferuje mesto pred prírodou, neznamená to, že na Slovensku si neužije zážitkovú dovolenku. V mnohých historických mestách, ako napríklad Bratislava, Košice alebo Banská Štiavnica, sa nachádza bohatá kultúra a množstvo zaujímavých aktivít. Je možné sa prejsť po starých uličkách, navštíviť múzeá a galérie, ochutnať tradičné jedlá v miestnych reštauráciách alebo sa dokonca zapojiť do tematických prehliadok.
 • Pre milovníkov adrenalínu a adrenalínových športov je na Slovensku pripravených tiež množstvo aktivít. Je možné si vyskúšať závratné lety na paraglidingu, skoky na bungee alebo dokonca lety na padáku.
 • Ak však človek hľadá menej extrémne zážitky je možné navštíviť niektorý z mnohých zábavných parkov alebo aquaparkov, ktoré sú na Slovensku veľmi populárne.
 • Okrem aktívneho oddychu v prírode a rôznych adrenalínových aktivít je možné si vychutnať výnimočný zážitok napríklad v termálnom parku v Kúpeľoch Piešťany, kde je možné si dopriať relax v termálnych bazénoch až do neskorých večerných hodín.
 • Príjemne sa môže človek osviežiť aj v jednej z mnohých jaskýň, ktoré sú na Slovensku známe svojou krásou a jedinečnými úkazmi.
 • Aj pre rodiny s deťmi je na Slovensku pripravená zážitková dovolenka. Dajú sa navštíviť detské zábavné parky alebo sa zúčastniť rôznych rodinných aktivít, ako napríklad jazdy na koňoch, farmárske hry alebo turistika s deťmi.

Zážitková dovolenka na Slovensku je naozaj pre každého. Slovensko ponúka krásu a rozmanitosť v každom ročnom období a zážitky, ktoré si odnesie domov budú neopakovateľné a nezabudnuteľné.

Dovolenka so psom na Slovensku

Slovensko ponúka množstvo aktivít a miest, ktoré sú vhodné pre dovolenku so psom. Počas leta je možné navštíviť niektoré z krásnych jazier alebo riek, kde si pes môže užívať osviežujúce kúpanie. Pre tých, ktorí preferujú horskú turistiku, sú tu nádherné turistické trasy v horách, kde je možné spolu so psom objavovať krásy prírody.

Taktiež existujú aj hotely, ktoré povoľujú pobyt so psom. V niektorých prípadoch sú psy dokonca vítaní aj v reštauráciách a kaviarňach. V prípade, že človek plánuje dovolenkovať na Slovensku so psom, nemal by zabúdať dodržiavať základné pravidlá a etiketu.

Vždy treba skontrolovať, či miesto, kde sa človek chystá zostať, umožňuje pobyt so psom. Dovolenka so psom na Slovensku môže byť skvelým zážitkom pre celú rodinu.

Dovolenka na Slovensku All Inclusive

Jednou z možností, ako si vychutnať dovolenku na Slovensku je All Inclusive pobyt. Tento typ dovolenky sa stáva čoraz obľúbenejším medzi turistami, pretože nie je potrebné si robiť žiadne starosti s organizáciou a plánovaním stravy či výletov. Všetko je zahrnuté v cene a dovolenkár sa môžete plne sústrediť na oddych a relaxáciu.

 • Slovensko ponúka množstvo all inclusive hotelov v rôznych cenových kategóriách. Je možné si vybrať medzi luxusnými rezortmi na pobreží jazera, rodinnými hotelmi v horských strediskách alebo wellness centrami v kúpeľných mestách.
 • All Inclusive dovolenka na Slovensku ponúka aj možnosť vychutnať si domáce jedlá a špeciality krajiny. V mnohých all inclusive hoteloch sú zahrnuté aj jedlá počas celého dňa, čo je perfektné pre rodiny s deťmi, ktoré nemusia riešiť hladné deti počas výletov.
 • Dovolenka na Slovensku All Inclusive tiež ponúka možnosť preskúmať nádhernú prírodu a historické pamiatky krajiny. Odporúča sa zájsť na prechádzky v zelených údoliach, vystúpiť na najvyšší vrchol hôr alebo navštíviť kultúrne dedinky a zachované zámky.

A keďže Slovensko je známe svojimi rozmanitými termálnymi prameňmi, netreba zabúdať si dopriať aj oddych v jednom z mnohých kúpeľných centier.

Dovolenka na Slovensku pre dvoch

Dovolenka na Slovensku môže byť pre dvoch ľudí skvelým spôsobom, ako stráviť spoločné voľné dni. Táto krajina, s bohatou históriou a nádhernou prírodou, ponúka okrem rodného jazyka a kultúry aj množstvo zážitkov a atrakcií, ktoré si môžu dvaja ľudia užiť spolu.

 • Jedným z najväčších lákadiel Slovenska sú jeho prírodné krásy. Hory, jazerá, lesy a kaňony sa rozprestierajú po celej krajine a ponúkajú romantické prechádzky a výlety, ktoré si môže dvojica užiť.
 • Zamilovaní môžu objavovať nádhernú prírodu v Národnom parku Veľká Fatra alebo v Národnom parku Slovenský raj, kde môžu spoločne prejsť cez úžasné kaňony a vodopády.
 • Ak radi športujú, môžu sa vybrať na výlet do Vysokých Tatier a vyliezť na nejaký z vrcholov spolu so svojou polovičkou. Okrem prírodných krás Slovenska, môžu dve osoby objavovať aj kultúru a históriu Slovenska.
 • Staré pamiatky, kaštiele a zámky ponúkajú romantické prostredie pre prechádzky a poznávanie minulosti krajiny. Je možné navštíviť Spišský hrad, ktorý je zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO alebo si vychutnať kaviareň na Hlavnom námestí v piatkový večer v príjemnom centre mesta Bratislava.

Možností je neúrekom, takže dovolenka na Slovensku pre dvoch môže byť skutočne výnimočným zážitkom.