Domáce rady ako na ovisnuté prsia!

Väčšina žien nemôže mať perfektné prsia počas celého svojho života. Prsia strácajú pružnosť s vekom a stávajú sa ochabnutými. Žena s ochabnutými prsiami sa môže cítiť menej atraktívne pre opačné pohlavie a môže dôjsť k strate jej sebavedomia. Príčin prečo prsia ochabujú môže byť mnoho, a ich odhalením môžeme predísť alebo čiastočne zvrátiť tento problém.

Príčiny ochabnutých prsníkov

Vaše prsia nie sú tvorené svalmi. Sú z tuku, mliečnych žliaz a spojivového tkaniva. Hoci ochabnuté prsia sa objavujú väčšinou po dosiahnutí 40 roku veku života, môžu sa objaviť skôr, v prípade, že pokožka stráca pružnosť. Ochabnuté prsia sú obzvlášť zvyčajné po tehotenstve.

Ďalšie príčiny ochabnutých pŕs sú: menopauza, nesprávna výživa, rýchly nárast telesnej hmotnosti alebo strata, nadmerné opaľovanie, nesprávne podprsenky a fajčenie. Alkohol, sýtené nápoje a ochorenia, ako je tuberkulóza a rakovina prsníka môžu byť tiež dôvodom, prečo sú vaše prsia ochabnuté.

Je to mýtus, že dojčenie zväčšuje prsia. váhový prírastok v tehotenstve je skutočný vinník. Dávajte pozor na svoju váhu v priebehu tehotenstva, aby ste zabránili ochabovaniu pŕs.

Vyskúšajte tieto jednoduché domáce recepty, ktoré môžete používať na zmiernenie ochabnutej pokožky pŕs namiesto drahých umelých mliek a krémov.

Ako mať perfektné prsia?

Masáže, prsné cvičenie, masky, éterické oleje a rastlinné oleje vám pomôže spevniť svoje ovisnuté prsia.

Optimálna váha

Rýchle strácanie a priberanie na váhe má za následok, že vaša sa ničí elasticita pokožky vašich pŕs. Pri chudnutí strácate tuk z celého tela, aj z pŕs, preto vaša pokožka môže tiež ochabnúť.

Hydratácia

Väčšina ľudských buniek umiestnených v pokožke pŕs sú z vody. Nedostatok vody ničí pokožku prsníkov. Bez vody je koža suchá, vráskavá a nie je dostatočne pevná aby držala prsia v dokonalom tvare.

Správna strava a cvičenie

Zdravá strava a vhodné silové cvičenie udržujú vašu postavu a prsia pevné. Dávajte si však pozor na rýchli stratu hmotnosti, ktorá spôsobuje ochabnutú pokožku nielen na prsiach ale na celom tele. Správne cviky na prsia, ako sú napríklad kľuky, posilnia vaše svalstvo, ktoré je uložené pod prsnými žľazami a opticky vaše prsia vyzdvihne.

Prsia potrebujú živiny aby zostali krásne a pevné. Je potrebné konzumovať potraviny, ktoré obsahuje bielkoviny, vápnik, vitamíny, minerálne látky, esenciálne tuky a sacharidy. Najlepšie potraviny na prsia sú paradajky, mrkva, cibuľa, cesnak a brokolica.

Granátové jablko

Granátové jablko a rastlinné oleje z granátového jablka obsahujú rastlinné oleje, ktoré majú vysoký obsah fyto živín, potrebných pre udržanie mladých a pevných pŕs.

Aloe Vera

Účinné látky v aloe vera udržujú prsia pevné, pretože jej antioxidačné vlastnosti ničia nebezpečné voľné radikály. Masírujte prsia krúživými pohybmi s aloe vera gélom 5 krát týždenne po dobu 10 minút. Gél neoplachujte ale ponechajte na koži.

Domáca maska na ochabnuté prsia

Maska sa odporúča používať aspoň raz týždenne pre zlepšenie stavu pokožky vašich pŕs.

Suroviny:

  • 1 lyžica jogurtu
  • 1 lyžica vitamínu E
  • 1 vajce