Aký máš typ pleti ?

yves2brocher2bblog2b5-8564696 Na túto otázku, ktorú máme v nadpise by mala vedieť odpoveď každá z nás. Nielen podľa mňa je to základ v starostlivosti o pleť, a možno aj v živote. 🙂  Za to, ako naša pleť vyzerá môže niekoľko faktorov ako už poznáme – gény, hormóny, životospráva, strava a v poslednej dobe sa k nim pridáva aj vplyv životného prostredia. Áno, pred niekoľkými rokmi sme ešte nepotrebovali v kréme ochranu pred znečistením prostredím a voľnými radikálmi. Dnes vyzerá náš vzduch trochu inak a večer pri odlíčení si na tampóne okrem make-upu nájdete aj sivú farbu, ktorá symbolizuje práve nečistoty, ktoré sme po celý deň „nachytali“ na pleť.

Ak sa chceme o pleť starať, mali by sme si vybrať správne produkty, ktoré budú bojovať s problémami objavujúce sa na našej pleti. Je logické, že ak máte pleť suchú, potrebujete hydratovať a produkty ,ktoré sú určené na problematickú pleť vám budú na dve veci. Ak vás trápi akné, tiež by ste si mali vyberať produkty určené na takýto problém, avšak musíte si dávať pozor na účinnosť.

Určiť typ pleti je niekedy naozaj ťažké, pretože sa nám môže zdať, že na niektorých miestach je pleť suchá, na niektorých nás trápi akné a zväčša je aj citlivá. A potom nastáva otázka – akú vlastne pleť mám ? yves2brocher2bblog2b3-9940905 yves2brocher2bblog-4979544yves2brocher2bblog2b4-5859233 Väčšina z nás nemá iba jeden typ ale hneď niekoľko faktorov z rôznych typov. Najlepšie je teda, si napísať čo všetko na vašej pleti vidíte, aká je, aké problémy a konkrétne hľadať na každý problém produkt. Ak máme citlivú pleť určite by som si vybrala produkty na citlivú pleť. Ak tu máme aj akné, treba vybrať aj účinnú liečbu na akné, avšak iba lokálnu. Práve produkty, určené na akné sú zväčša agresívne a nepotrebujeme ich nanášať na miesta, kde ich máme. Citlivá pleť môže byť z toho ešte viac podráždená. Nachádzame tu aj niekoľko suchých miest – pridajte hydratačný produkt, či už sérum alebo krém. Keď sa nám začnú objavovať vrásky, resp. keď nám začne pleť starnúť je potrebné sa starať už aj o tento problém. Nezabudnite teda na produkty určené práve na boj proti vráskam. Ak sami neviete, alebo si chcete nechať poradiť, určite by som využila predajne Yves Rocher, kde teraz nájdete diagnostiku pleti, kde vám so všetkým poriadia. Diagnostikovať pleť si  môžete aj online, na ich stránke, kde pomocou otázok odhalíte tiež, aké produkty budú najlepšie. V Yves Rocher vám nájdu tie najlepšie produkty, majú niekoľko pleťových línií v starostlivosti o pokožku na každý problém. Súťaž

Pre 2 z vás mi Yves Rocher daroval komplexnú pleťovú starostlivosť. Jednu môžete vyhrať tu, na blogu a druhú na mojom Instagrame. Vďaka diagnostike si môže výherkyňa vybrať správnu starostlivosť.

yves2brocher2bblog2b2-2014985

Podmienky pre výhru:
1/ bežte na stránku YR a urobte si diagnostiku pleti 2/ do komentára mi napíšte, akú pleť máte podľa diagnostiky a pripíšte k tomu aj to, akú ste si mysleli že máte pred tým a či sa to teda zhoduje, alebo nie.

To je všetko! Držím palce, o týždeň sa dozvieme meno výhercov! 🙂