Päť krokov ako sa zbaviť tuku

Vianočné sviatky si takmer u každého z nás vybrali svoju daň v podobe kilečka naviac na váhe. Ako sa ho alebo aj ich, ak tých kíl je viac, zbaviť? Nižšie nájdete ako sa svojich sviatočných tukových poctivo nazbieraných zásob zbaviť.

1.Dôležitým faktorom pri spaľovaní tuku je kvalitný spánok. Ten by mal nepretržite! počas noci trvať 7 až 9 hodín. Ak teda spíte bez prebúdzania sa v noci takýto čas, ste na dobrej ceste zbavovania sa tukových zásob. A ak patríte medzi, žiaľ k väčšine populácie, ktorá nevie zaspať alebo sa budí počas noci, máte narušený cirkadiánny rytmus (režim striedania dňa a noci), čo vedie následne k zvýšenému apetítu počas nasledujúceho dňa. Teda, ak zle spíte, tak za vašou väčšou váhou je aj zlý spánok. Viac o spánku sa dočítaš na mojom blogu https://cutt.ly/QrtCz2S.

2.Ďalším bodom je silový tréning. Ak sa chcete zbaviť tuku, tak začnite dvíhať váhy. Na začiatok stačí len váha vlastného tela. Prečo? Pretože čím viac svalovej hmoty máte, tým viac kalórií a teda aj tuku spálite.

3.Silový tréning dokonale dopĺňa aj kardio či vysokointenzívny intervalový tréning (HIIT). Po takomto tréningu sa naštartuje činnosť štítnej žľazy, zvýši sa aj činnosť metabolizmu a to aj na niekoľko hodín po tréningu. Môj článok nielen o tvorbe tréningu nájdeš TU https://cutt.ly/1rtCkz8.

4.S pohybom však súvisí aj strava, najmä ak chcete zmeniť svoju postavu. Na to, aby ste zredukovali vaše tukové zásoby je potrebné znížiť kalorický príjem z potravami a s tým ale navýšiť príjem bielkovín. Opäť prečo? Navýšením príjmu bielkovín v strave vedie k optimálnemu nasýteniu organizmu a vy tak nebudete potajme vykrádať chladničku či len tak zobkať ala „len ochutnávam“ 🙂 Stravou sa zaoberám aj v tomto článku na mojom blogu https://cutt.ly/qrtCh1y.

5.Chcete sa zbavovať tuku na tele? Šup pod studenú sprchu 🙂 Presne tak! Otužovanie rovnako vedie k znižovaniu tukových zásob. Doprajte si každé ráno aspoň 2 až 3-minútovú studenú sprchu. Chlad nielen zvýši vašu obranyschopnosť, ale taktiež naštartuje váš metabolizmus. Vy tak opäť spálite viac kalórií, ktoré telo začne brať práve z tukových zásob.

Teraz keď už viete ako zredukovať a zbaviť sa tuku je rad na vás. Je to len päť krokov, ktoré vám pomôžu vysekať sa už teraz do plaviek. Ak ale rozmýšľate, že vyskúšate len jeden alebo dva body, lebo niektoré vám nesedia, tak vás sklamem. Tak vám to nebude fungovať. Veď aj v aute vám nestačí mať len plnú nádrž, svoju podstatnú úlohu zohráva aj olej či ďalšie prevádzkové kvapaliny.

Ak teda máte svoje auto – chcem sa schudnúť, ale nevieme ako. Predstavil som vám 5 „prevádzkových kvapalín“ ako to dosiahnuť. Ďalšie potrebné kvapaliny, ktoré sú potrebné na dosiahnutie aj iných cieľov predstavím už 14. januára 2020 na prednáške Začni a vydrž v centre Kruháč v Rimavskej Sobote alebo aj v rámci individuálnych konzultácií. Stačí ma kontaktovať.

Sledovať ma môžeš aj na mojej fanpage na Facebooku. Za tvoj lajk budem rád 😉