Kde predať oblečenie – tipy, kam posunúť nechcené kúsky

kde-predat-oblecenie

Predaj použitého oblečenia je nielen ekologický spôsob, ako dať šatám nový život, ale je to aj jednoduchý spôsob, ako si zarobiť nejaké peniaze navyše. Kam posunúť a kde predať nechcené oblečenie? Oplatí sa vzvážiť predaj oblečenia do second handu?

V posledných rokoch sa v módnom priemysle prudko zvýšila podpora udržateľných a etických postupov. Len veľmi málo značiek však vynakladá akékoľvek úsilie na zníženie súčasného vplyvu na životné prostredie a pracovníkov. Oblečenie sa dá ľahko nakupovať aj na Booho, ale kde predať oblečenie, ktorého je prebytok udržateľne a ekologicky?


Obsah článku


KĽÚČOVÉ INFORMÁCIE:

 • Pre tých, ktorí sa chcú „zbaviť“ oblečenia, existuje niekoľko možností. Patrí sem online predaj cez internetové platformy, darovanie alebo predaj oblečenia do second handu a usporiadanie garážového predaja.
 • Vinted je rýchlo rastúca online platforma umožňujúca predaj a nákup použitého oblečenia. Ponúka bezpečný prístup k obchodu s možnosťou vrátenia peňazí a zameriava sa na udržateľnosť a zníženie množstva odpadu z oblečenia.
 • RemixShop.sk je taktiež skvelým tipom,kam posunúť nechcené kúsky. Platforma poskytuje nástroje pre tých, ktorí chcú predávať oblečenie cez ich second hand službu.

Kde predať oblečenie?

Pre všetkých, ktorí sa chcú zbaviť nechceného oblečenia, je otázka kde predať oblečenie, veľmi aktuálna. Tu sú niektoré z najlepších miest na predaj nechceného oblečenia.

 • Online: Internet je domovom rôznych platforiem, ktoré umožňujú veľmi jednoduchý predaj použitého oblečenia.
 • Second hand: Darovanie použitého oblečenia do second handov je nepochybne najdostupnejší a najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť prebytočného oblečenia. Za tieto veci obvykle človek nedostane zaplatené, ostane v ňom však dobrý pocit z darovania oblečenia ľuďom, ktorí to potrebujú.
 • Garážový predaj: Garážový výpredaj je typickým spôsobom, ako vyložiť použité oblečenie s minimálnymi nákladmi. Dokonca aj samotné usporiadanie výpredaja v susedstve alebo na dvore môže byť jednoduchým spôsobom rýchleho presunu predmetov.
 • Výmena oblečenia: Sociálne médiá umožnili preniesť výmeny oblečenia do obývačiek. Usporiadanie virtuálnej výmeny oblečenia s priateľmi je zábavný spôsob výmeny prebytočného oblečenia z pohodlia domova. Nielenže to každému poskytne príležitosť podeliť sa o svoje nepotrebné veci, ale zároveň to umožní stretnúť sa s priateľmi a rodinou.
 • Predaj krabíc: Ak niekto hľadá rýchlejší spôsob, ako sa zbaviť oblečenia, v poslednom čase sa čoraz viac presadzujú „výpredaje krabíc“. V podstate človek naplní škatuľu svojím nepotrebným oblečením a zverejní ju na stránkach, ako je napríklad Facebook Marketplace. Záujemcovia tak môžu človeka kontaktovať a kúpiť škatuľu a jej obsah za symbolický poplatok.

Predaj použitého oblečenia je jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť nepotrebných vecí a zarobiť si trochu peňazí navyše. Ak sa niekto rozhodne vyskúšať predaj krabíc, zorganizovať virtuálnu výmenu oblečenia alebo darovať oblečenie do secanod handu, prispeje tým k udržateľnejšej a ekologickejšej komunite.

Vinted

Vinted, online trhovisko na nákup a predaj použitého oblečenia, sa stalo jednou z najrýchlejšie rastúcich a najobľúbenejších predajných platforiem, kde predať oblečenie. Na tejto platforme možno nakupovať od miliónov kupujúcich a predajcov z celého sveta a nájsť širokú škálu jedinečného, značkového a vysokokvalitného oblečenia za zlomok maloobchodnej ceny.

Nájdete tam od doplnkov pre domácnosť cez moderné spoločenské šaty až po nové modely topánok či CK boxeriek.

Spoločnosť predovšetkým poskytuje bezpečný a pohodlný prístup k nákupu a predaju použitého oblečenia so zárukou vrátenia peňazí. To znamená, že ak človek nezískate tovar, ktorý očakával, alebo nie je v stave, ktorý očakával, môže ho vrátiť a získať späť svoje peniaze.

Prečo nakupovať na Vinted?

Spoločnosť sa zameriava najmä na udržateľnosť. Používaním platformy nielenže kupujúci ušetrí peniaze, ale môže tiež pomôcť životnému prostrediu znížením množstva odpadu z oblečenia a pripojiť sa k hnutiu za vytvorenie udržateľnejšieho módneho priemyslu.

Namiesto nákupu nového šatníka môžu zákazníci nakupovať z druhej ruky a nájsť trendové, značkové kúsky, ktoré sú vo výbornom stave a oveľa lacnejšie ako pôvodná maloobchodná cena. Nehovoriac o tom, že nakupovaním z druhej ruky sa podporujú individuálny predajcovia a nie veľké korporácie.

Nákupy z druhej ruky, obzvlášť na Vinted, s obľubou využívajú mamičky. Nakoľko bábätká a malé deti z oblečenia rýchlo vyrastú, nákupy na bazároch – napríklad komis bazároch – a v second handoch sú pre mamičky výhodné. Drahšie značky ako Lindex, Zara, Next či Coccodrillo sa na Vinted dajú kúpiť za zlomok ceny oproti tej pôvodnej.

Okrem aspektu udržateľnosti ponúka Vinted aj osobný prístup k nakupovaniu. Na rozdiel od bežného online trhoviska, kde človek vyhľadáva tovar podľa kategórie alebo kľúčového slova, Vinted umožňuje nájsť oblečenie prostredníctvom nakupovania vo virtuálnych šatníkoch.

Možno si napríklad prezerať výbery jednotlivých predajcov alebo si vytvoriť štýlovú nástenku, na ktorej možno kombinovať a zladiť položky rôznych štýlov obliekania.

V neposlednom rade spoločnosť vyvinula používateľsky prívetivú webovú stránku, ktorá každému uľahčuje nakupovanie a predaj na platforme. Webová lokalita je navrhnutá s ohľadom na nákup a predaj, takže zákazníci ľahko nájdu to, čo hľadajú, a zakúpia položky niekoľkými kliknutiami.

Vinted umožňuje bezproblémový nákup a predaj oblečenia z druhej ruky, od založenia účtu až po realizáciu objednávok a vrátenie tovaru. Nájdete tu mnoho značiek zo zahraničia či Slovenska ako napríklad Buď chlap!

Na záver možno povedať, že spoločnosť Vinted spôsobila revolúciu v nakupovaní použitého oblečenia. Vďaka veľkému dôrazu na udržateľnosť, osobný štýl a jednoduché používateľské prostredie uľahčuje Vinted nakupovanie oblečenia ekologickým a k rozpočtu šetrným spôsobom ako nikdy predtým.

RemixShop.sk

Ak niekto hľadá módne a cenovo dostupné oblečenie do svojho šatníka, RemixShop.sk je jedným z najlepších online obchodov, ktoré možno nájsť. RemixShop je internetový obchod s tisíckami dostupných štýlov pre mužov, ženy a deti, od módnych až po základné a všetko medzi tým. Nájde sa tu niečo pre každý typ nakupujúceho.

Výber v RemixShop je rozsiahly a veľmi rozmanitý. RemixShop má všetky najnovšie trendy v oblečení vrátane výrazných potlačí, žiarivých farieb a kúskov inšpirovaných retro štýlom. Okrem toho obchod ponúka širokú škálu spôsobov vyhľadávania oblečenia, od kategórií ako „activewear“, „streetwear“ a „partywear“ až po konkrétne farby a veľkosti.

RemixShop.sk ponúka aj skvelé ceny oblečenia. Obchod často ponúka špeciálne kupóny, výpredaje v rámci celej stránky a iné propagačné akcie, ktoré pomôžu ušetriť peniaze pri nákupe. Okrem toho obchod ponúka dopravu zadarmo pri objednávkach nad určitú sumu.

RemixShop vyniká ako jeden z najlepších online predajcov na nakupovanie oblečenia. Vďaka jeho výberu módnych kúskov, skvelým cenám a záväzku k zákazníckemu servisu nie je divu, že sa na tento obchod obracia toľko zákazníkov, keď hľadajú niečo nové.

Predaj oblečenia do second handu Remix

Ak si chce niekto založiť vlastný online obchod s oblečením, Remix second hand je skvelá platforma, ktorú môže použiť. Je možné využiť jeho komplexné nástroje na vytvorenie atraktívneho online obchodu, organizované zobrazenie oblečenia, prijímanie platieb od zákazníkov a správu obchodu pomocou ľahko použiteľného ovládacieho panela.

Tu je niekoľko tipov, ktoré pomôžu čo najlepšie využiť obchod Remixshop.

 1. Získať profesionálny dizajn: Odlíšiť svoj obchod s oblečením od ostatných tým, že sa investuje do profesionálneho dizajnu. Dizajn obchodu výrazne ovplyvní jeho úspech a získaním vlastného dizajnu bude obchod vyzerať pre potenciálnych zákazníkov oveľa atraktívnejšie. Zákazníkom tiež uľahčí proces nákupu tým, že im umožní jasne vidieť a prezerať si oblečenie.
 2. Používať dobré fotografie produktov: Uistiť sa, že zákazníci jasne vidia oblečenie, o ktorého kúpe uvažujú. Kvalitné fotografie produktov sú jedným z najdôležitejších faktorov predaja oblečenia online.
 3. Vytvoriť atraktívne popisy položiek: Opisné popisy položiek pomáhajú potenciálnym zákazníkom rozhodnúť sa, či by si mali oblečenie kúpiť. Poskytnite potenciálnym zákazníkom predstavu o použitej látke, kvalite položky, veľkosti a všetkých ďalších podrobnostiach, ktoré by mohli byť dôležité vedieť.
 4. Propagovať svoj obchod: Po pridaní všetkých položiek do Remixshopu možno propagovať svoj obchod na platformách sociálnych médií. Pomôže to osloviť viac potenciálnych zákazníkov a dostať obchod s oblečením do povedomia.
 5. Monitorovať svoj obchod: Nezabudnúť často kontrolovať svoj obchod a sledovať spätnú väzbu od zákazníkov. Je dôležité identifikovať prípadné problémy s obchodom alebo výrobkami a čo najskôr ich riešiť.

Predaj oblečenia do second handu Remix pomáha so založením vlastného online obchodu. Je to skvelý spôsob, ako začať v odvetví elektronického obchodu. Vďaka týmto užitočným tipom sa dajú zvýšiť svoje šance na úspech a dosiahnuť zisk zo svojho obchodu.

Second hand Bratislava

Nakupovanie z druhej ruky ponúka dostupný spôsob, ako stále nájsť kvalitné oblečenie a zároveň znížiť environmentálnu a sociálnu stopu. Nakupovanie z druhej ruky je nákup tovaru, ktorý bol použitý, darovaný alebo recyklovaný od jednotlivcov alebo spoločností.

Tento typ nakupovania pomáha predĺžiť životnosť oblečenia a odkloniť ho od toho, aby skončilo na skládkach. V porovnaní s nákupom tovaru v obchode s rýchlou módou môže nakupovanie z druhej ruky viesť až k o 80 až 90 % nižšej kolektívnej produkcii odpadu.

Dnes už existuje množstvo miest, kde sa dá kúpiť tovar z druhej ruky. Ktorýkoľvek second hand v Bratislave ponúka široký výber oblečenia pre modernú ženu a jeho návšteva určite bude stáť za to.

V Bratislave sa nachádza množstvo second handov. V slovenskom hlavnom meste možno nájsť tri pobočky second handu Genesis, až jedenásť pobočiek second handu Textile House a množstvo ďalších.

Netreba zabúdať na to, že keď si objednávame tovar cez e-shop a nie sme s ním spokojní, nemusíme ho zdržiavať doma ako nepotrebný kúsok. Konajme hneď a využime vrátenie tovaru. Kvalitný e-shop (Modivo a pod.), by mal mať tento proces zabezpečený a bezstarostný.