LightInTheBox – recenzie na čínsky e-shop nielen s oblečením

lightinthebox

Pokiaľ ide o nakupovanie online, LightInTheBox je vynikajúcou voľbou. Ponúka širokú škálu produktov, od oblečenia a doplnkov až po domáce a záhradné potreby. Webová stránka má navyše užívateľsky prívetivé rozvrhnutie a ponúka konkurenčné ceny. No čo hovoria recenzie na LightInTheBox.com (sk)?

Lacné nakupovanie je v poslednom čase čoraz častejšou témou. A nie je to inak ani v prípade LightInTheBox. Navyše ide o obchod, ktorý na prvý pohľad tak trochu klame.


Obsah článku


KĽÚČOVÉ INFORMÁCIE:

 • Medzi pozitívne rencenzie LightInTheBox sa radia nízke ceny, jednoduché vyhľadávanie a originálne produkty.
 • Negatívne recenzie na LightInTheBox.com (sk) hovoria najmä o nízkej kvalite tovaru, dlhej dodacej dobe a komunikačných problémoch s predajcom.

Mnohí ľudia sú pri nákupe zo zahraničia podozrievaví. Ak však narazia na e-shop, ktorý sa s nimi snaží komunikovať v češtine a ako bonus ponúka ceny v českých korunách, mnohí svoju nedôveru zázračne stratia. A presne to dokáže e-shop LightInTheBox.

LightInTheBox – recenzie

LightInTheBox je jeden z veľkých čínskych e-shopov, kde si možno vybrať zo širokej ponuky tovaru. Kúpiť si možno takmer všetko od oblečenia až po elektronické zariadenia. Aké sú skúsenosti zákazníkov s LightInTheBox?

Recenzie LightInTheBox možno nájsť napríklad v službe Google Play alebo v obchode Apple Store. Svoju spokojnosť môžu zákazníci vyjadriť počtom hviezdičiek a môžu pridať aj slovné hodnotenie. E-shop reaguje na negatívne hodnotenia a navrhuje riešenia problémov. Čo teda zákazníci hovoria o tomto e-shope?

LightInTheBox dosiahol v službe Google Play hodnotenie 3,2 hviezdičky z 5. Viac ako polovica recenzentov je s e-shopom veľmi spokojná a udelila mu plný počet hviezdičiek. Je však veľa zákazníkov, ktorí majú negatívne skúsenosti.

V obchode Apple Store sú recenzie Lightinthebox o niečo priateľskejšie, priemerné hodnotenie dosahuje 4,2 hviezdičky z 5. Hodnotilo ho tu však oveľa menej ľudí ako na Google Play, menej ako tritisíc.

Hodnotenie produktov na LightInTheBox

Pri výbere konkrétneho produktu je možné zobraziť aj recenzie zákazníkov, ktorí už svoj tovar dostali. Na stránke LightInTheBox možno nájsť recenzie priamo pod názvom a popisom produktu. Úroveň spokojnosti je opäť vyjadrená hviezdičkami, ľudia môžu pridať aj slovné hodnotenie alebo fotografiu svojej prijatej objednávky.

Vďaka týmto hodnoteniam je možné vopred sa oboznámiť s kvalitou výrobku a zistiť, či uvádzané veľkosti oblečenia zodpovedajú skutočnosti. Mnohé pozitívne hodnotenia potom naznačujú, že tovar je kvalitný, nie je poškodený a nič nebráni jeho objednaniu.

Výhody a nevýhody e-shopu LightInTheBox.com (sk)

Aké sú výhody nákupu od LightInTheBox.com (sk)?

 • nízke ceny
 • jednoduché vyhľadávanie
 • vysoké zľavy
 • originálne kúsky, ktoré sa na Slovensku nedajú zohnať
 • rozhranie čiastočne prispôsobené slovenským zákazníkom

Medzi najväčšie negatíva e-shopu LightInTheBox patria:

 • nízka kvalita tovaru
 • dlhá dodacia lehota (niekedy dokonca nedorazí vôbec)
 • zlá komunikácia s predávajúcim
 • na cenu balíkov v Slovenskej republike pridáva ďalšie clo a DPH

Niekedy sú negatívne recenzie LightInTheBox.com (sk) spôsobené všeobecným nepochopením fungovania platformy, inokedy sú však samozrejme úplne oprávnené. Zdá sa, že každý nákup je tak trochu stávkou do lotérie podobne ako na Shein.sk či Bonky.sk.

Čo ponúka internetový obchod Light In The box?

LightInTheBox je globálny maloobchodný predajca, ktorý pôsobí v Pekingu v Číne. LightInTheBox sa špecializuje na výrobky z Číny a ponúka výhodné ponuky na položky, ktoré človek inde nenájde. Jednoduchá navigácia na webovej stránke umožní rýchlo nájsť položky, ktoré budú vyhovovať každého potrebám. Ceny sú konkurencieschopné a často lacnejšie ako nákup rovnakých položiek v obchodoch.

LightInTheBox je globálna online maloobchodná spoločnosť, ktorá dodáva výrobky spotrebiteľom na celom svete. Spoločnosť LightInTheBox bola založená v roku 2007 a ponúka zákazníkom pohodlný spôsob nakupovania širokého výberu produktov životného štýlu za atraktívne ceny

Pri prezeraní webovej stránky Light In The Box tu človek nájde širokú ponuku dostupných produktov. Každý si tu nájde niečo pre seba – od oblečenia a doplnkov až po predmety do domácnosti a záhrady. Nachádza sa tu aj veľké množstvo špecializovaných položiek, ako sú napríklad potreby na večierky a svadobné dekorácie.

Light In The Box ponúka viacero spôsobov platby vrátane služby PayPal a hlavných kreditných kariet. Poskytujú aj medzinárodnú dopravu a dopravu zdarma na vybrané položky. Webové stránky majú aj vernostný program pre vracajúcich sa zákazníkov.

LightInTheBox je celkovo skvelý online predajca oblečenia, doplnkov, domácich potrieb a ďalších produktov. Vďaka používateľsky prívetivému rozvrhnutiu, konkurencieschopným cenám a viacerým spôsobom platby si tu každý nájde niečo pre seba. Zákazníci tu dokonca nájdu aj vyzývavé a sexy oblečenie pre ženy.

Pri nakupovaní na webe LightInTheBox.com (sk) sa opatrnosť vyplatí

Ľudia si v e-shope Lightinthebox objednávajú najmä oblečenie. A na čo si dať pozor pri jeho výbere? Kým nákup tohto sortimentu môže vyniknúť lepšou cenou, nákup v kamennej predajni zase prinesie niekoľko výhod. A aké to sú?

Pri nákupe oblečenia v kamennom obchode má človek možnosť si tovar dobre prezrieť a vyskúšať. Skontroluje švy, či sú dobre ušité a či nie sú krivé. Pokrivené oblečenie nikdy dobre nesedí a pri zle zošitých švoch hrozí skoré opravovanie a zašívanie.

Každému sedí niečo iné a rôzni výrobcovia používajú pre danú veľkosť mierne odlišné miery. Záleží aj na elasticite materiálu. Bohužiaľ, toto všetko pri nákupe cez internet človek nedostane. Preto je veľmi dôležité vyhľadať recenzie na LightInTheBox.com (sk) a overiť si niektoré špecifiká.

E-shop LightInTheBox ponúka široký sortiment produktov – od oblečenia až po elektroniku.

LightInTheBox.com má široký sortiment

Základným sortimentom obchodu je podobne ako v Andzela shop oblečenie. Okrem neho však nájdete aj mnoho ďalších kategórií výrobkov:

 • topánky a tašky
 • dom a záhrada
 • bábätká a deti
 • svadby a udalosti
 • telefóny a doplnky
 • krása a vlasy
 • svetlá a osvetlenie
 • hračky a hobby
 • spotrebná elektronika
 • vianočné výpredaje

Stačí si len vybrať. Treba však mať na pamäti, že dodacie lehoty môžu byť aj niekoľko mesiacov, najmä keď všetci takpovediac nakupujú. Vianočný tovar by sa teda zišlo objednať najneskôr v septembri.

Ako nakupovať cez LighInTheBox?

Nakupovanie oblečenia pre modernú ženu v LightInTheBox sa dá pohodlne uskutočniť aj cez mobilný telefón. Stačí si stiahnuť príslušnú aplikáciu. Zákazníci môžu hodnotiť svoje skúsenosti s e-shopom na Google Play alebo Apple Store.

Ako získať lacné oblečenie na Lightinthebox? Pred zľavou sa oplatí sledovať ceny tovaru, niekedy je zľava len na papieri, keď predajca tovar najprv zdraží a potom ho zlacní na pôvodnú cenu.

Pri kúpe luxusného alebo značkového oblečenia si treba dávať pozor na falzifikáty. Riadiť sa možno aj cenou. Tovar, ktorý je príliš lacný, určite nebude pravý.

Doba spracovania objednávky sa líši v závislosti od toho, čo si človek objedná – samotné spracovanie môže trvať až 25 dní a doba doručenia sa potom môže natiahnuť až na 45 dní (alebo viac, ak niekto nakupuje počas rušných období).

Tovar z LightInTheBox putuje do celého sveta (nielen do Európy, ale aj do Afriky a Ameriky), a preto pri nákupe netreba využívať žiadneho sprostredkovateľa.

Spôsoby platby

LightInTheBox ponúka viacero spôsobov platby za nákup tovaru:

 • PayPal
 • kreditná alebo debetná karta
 • Klarna
 • Sofort
 • Afterpay
 • iDeal
 • Bancontact
 • Multibanco
 • P24
 • Google Pay
 • Apple Pay

PayPal – bezpečnejší a jednoduchší spôsob platby: Keď sa človek rozhodne platiť pomocou služby PayPal, bude presmerovaný na stránku platby PayPal, kde môže platbu potvrdiť prihlásením sa pomocou svojho používateľského mena a hesla PayPal. Platiť môže aj bez účtu PayPal.

Ak tak chce zákazník urobiť, klikne na „pay by debit/credit card“ (zaplatiť debetnou/kreditnou kartou) a bude presmerovaný na zabezpečenú stránku, kde môže zadať údaje o svojej kreditnej karte alebo dokončiť platbu bezpečne prostredníctvom služby PayPal.

Ak si nechce vytvoriť nové konto PayPal, môže kliknúť na „zrušiť a vrátiť sa na LIGHTINTHEBOX“, vrátiť sa na webovú stránku obchodu a vybrať si iný spôsob platby.

Internetový obchod LightInTheBox ponúka viacero možností online platby.

Záver

Recenzie na stránke lightinthebox.com sú veľmi odlišné. Ako bolo opísané vyššie, veľký počet zákazníkov si veľmi pochvaľuje tovar a služby. Na druhej strane nie je málo ani sťažností, ktoré sa väčšinou týkajú neskorého dodania tovaru alebo zlej komunikácie s e-shopom.

Pri nákupe z Číny vždy existuje určité riziko. Časti z nich sa však dá vyhnúť, ak kupujúci venuje pozornosť pravidlám platenia cla a DPH z Číny alebo si overí hodnotenie jednotlivých výrobkov priamo na e-shope. Odporúča sa tiež počítať s dlhšími dodacími lehotami a objednať tovar v predstihu.