Kam s deťmi v Prahe – tipy na výlety a voľný čas

kam s detmi v prahe

Praha je jedným z najkrajších a najživších miest v Európe a ponúka nekonečné možnosti zábavy pre celú rodinu. Ak sa chystá rodina na výlet do českého hlavného mesta s deťmi, určite nebude sklamaná. Kam teda s deťmi v Prahe? Táto otázka má mnoho odpovedí, preto je tu niekoľko tipov na výlety, ktoré pomôžu naplno využiť čas strávený v tejto kúzelnej metropole.

Praha v sebe spája históriu, kultúru, prírodné krásy a moderný život a ponúka tak bohatý výber aktivít pre malých i veľkých. V nasledujúcich riadkoch je tak možné zistiť kam s deťmi v Prahe, aby sa tak mohlo vyraziť za nezabudnuteľným dobrodružstvom.

Kam ísť v Prahe s deťmi, keď prší

Praha ponúka mnoho možností, ako si užiť deň aj v prípade dažďa. V prehľadnej tabuľke sú uverejnené tipy na návštevu Prahy v zlom počasí. Tak už nebude potrebné dlho premýšľať nad tým, kam ísť v Prahe s deťmi, keď prší.

Výlety pre deti v Prahe v prípade dažďa:

AktivitaPopisVhodné pre deti od
DinoParkUnikátny park s pohyblivými modelmi dinosaurov v prirodzenom prostredí.Od 3 rokov
Múzeum fantastických ilúziíMúzeum plné optických klamov s interaktívnymi exponátmiOd 5 rokov
Múzeum čokolády a voskových figurínZaujímavé múzeum s veľkým príbehom čokolády a voskovými figurínami známych osobnostíOd 6 rokov
Múzeum LegaNachádza sa tu viac ako 2500 modelov z rôznych obdobíOd 3 rokov
Múzeum hračiekPrehliadka zbierky historických hračiek a možnosť hrania sa s nimi.Od 2 rokov

Ďalšie tipy kam ísť v Prahe s deťmi, keď prší:

  • Akvárium Morský svet s najrôznejšími druhmi morských živočíchov.
  • Interaktívne a vedecky zamerané múzeá, ako napríklad Technické múzeum, či Národní zemědělské muzeum.
  • Návšteva kina s programom pre deti a rodiny.

Praha má mnoho možností, ako si aj v daždivý deň užiť nezabudnuteľné zážitky s deťmi. Stačí si vybrať podľa svojho záujmu a veku detí a nechať sa unášať atmosférou tejto krásnej európskej metropoly.

Kam s deťmi v okolí Prahy

Ak má človek rád rodinné výlety a trávenie času s deťmi, určite hľadá nové miesta na objavovanie. V okolí Prahy je množstvo aktivít, ktoré môže využiť so svojimi malými dobrodruhmi. V tomto texte sa nachádza niekoľko tipov, kam s deťmi v okolí Prahy, aby sa s nimi mohol stráviť kvalitný čas a zároveň objaviť nové zaujímavé miesta.

  • Výlety do prírody – Výlet na hrady a zámky: V okolí Prahy sa nachádza množstvo krásnych hradov a zámkov, ktoré sú ideálne na výlety s deťmi. Je možné si vybrať napríklad zámok Karlštejn, Křivoklát alebo hrad Točník. Na týchto miestach je možné si prenajať audiovizuálneho sprievodcu, ktorý bude zábavnou formou sprevádzať deti po tajomnom svete hradov a zámkov.
  • Výlety do lesa: Praha a jej okolie sú bohaté na krásne lesy, ktoré sú ideálne na prechádzky s deťmi. Okrem prechádzok je možné deti naučiť hľadať stopu zvieraťa, pozorovať rastliny alebo si zorganizovať piknik.
  • Botanické záhrady: Pre milovníkov rastlín a kvetov sú ideálnou voľbou výlety do botanických záhrad, ako napríklad Fata Morgána alebo Pražská botanická záhrada v Tróji.
  • Zoologické záhrady: Ak majú deti radi zvieratá a exotické rastliny, je možné navštíviť zoologickú záhradu.
  • Vodný svet: V okolí Prahy sa nachádza niekoľko aquaparkov, kde je možné si užiť vodné atrakcie, tobogány a bazény.
  • Adrenalinové aktivity: Ak majú deti radi adrenalínové zážitky, je možné ich zobrať na lanové aktivity alebo vyšplhať sa na horolezeckú stenu. V okolí Prahy sa nachádza viacero miest, kde si môžu vyskúšať tieto aktivity.

Na výber je množstvo aktivít a plánov, kam s deťmi v okolí Prahy, ktoré si môže rodina užiť. Spoločne strávený čas sú totiž tie najkrajšie spomienky.

Kam ísť v zime s deťmi v Prahe?

Príchod zimy neznamená, že sa človek musí zavrieť doma a čakať na jar. Aj v Prahe sa nachádza množstvo zaujímavých miest a aktivít, ktoré je možné si užiť so svojimi deťmi aj počas chladných mesiacov. Je ťažké zistiť, kam ísť v zime s deťmi v Prahe? Tu sú niektoré z možností:

Kam ísť na výlet:

Praha je plná zaujímavých miest, ktoré sa dajú navštíviť aj v zime. Napríklad Pražský hrad ponúka množstvo expozícií, múzeí a krásnych výhľadov na mesto.

Aj pražské zámky a paláce, ako napríklad Lichtenštejnský palác alebo Troja, sú v tomto období očarujúce.

Kam ísť sportovať:

Ak sú deti aktívne, v Prahe majú možnosť vyskúšať množstvo športov a zábavy. Je tak možné využiť ľadové plochy, ktoré ponúkajú korčuľovanie. V blízkosti Prahy sa nachádza aj niekoľko lyžiarskych stredísk, ako napríklad Monínec, kde sa dá tráviť celý deň na svahu.

Kam ísť na kultúru:

Praha je známa svojou bohatou kultúrou a aj v zime sú tu mnohé možnosti pre deti. Je možné navštíviť niektoré z mnohých divadiel pre deti, ako napríklad Divadlo Minor, ktoré ponúka zábavné predstavenia vyrobené špeciálne pre mladého diváka. V múzeách ako je Pedal Planet Praha alebo Neviditeľná výstava sa deti môžu nielen poučiť, avšak aj zároveň zabaviť spolu s celou rodinou.

Kam ísť na zábavu:

Aj keď je zima chladná, to neznamená, že nie je možné sa zabaviť vonku. Praha ponúka množstvo zábavných aktivít, ako napríklad sánkovanie v Riegrových sadoch, korčuľovanie na rozličných klziskách ako napríklad River Rink, Černý most a podobne alebo stavbu veľkolepého snehuliaka v parku Havlíčkovy Sady.

Nie je toho málo, kam ísť v zime s deťmi v Prahe. Praha je miestom, kde si každý nájde niečo, čo ho osloví, a kde je možné stráviť nezabudnuteľný čas spolu so svojimi deťmi.

Kam ísť s deťmi na obed v Prahe: Najlepšie miesta

V Prahe je mnoho miest, kde si môžu rodiny s deťmi vychutnať chutné a zároveň zábavné obedové menu. Za návštevu stoja aj najlepšie kaviarne v Prahe. Ak hľadá rodina miesto, kam ísť s deťmi na obed v Prahe, je možné sa rozhodnúť pre niektorú z týchto možností:

Food Lab je trendy a moderné miesto, ktoré ponúka skvelé jedlá pre deti aj dospelých. Majú špecializáciu na čerstvo pripravené jedlá z lokálnych surovín, ktoré sú aj veľmi chutné. Okrem toho ponúka reštaurácia detskú zónu s dozorom, ktorá ponúka stolné hry, detské domčeky, kino pre deti a mnoho iného.

La Casa Argentina je skvelá voľba pre rodiny, ktoré majú radi mäsové jedlá. Ich špecializáciou sú steakové a grilovacie jedlá, ktoré sú perfektne pripravené a nápomocný personál deti uvítajú s priateľským prístupom. Okrem toho tu majú aj detský kútik s hračkami, šmýkačkou a televíziou.

Terasa T- Anker je ideálna pre rodiny, ktoré majú radi krásne prostredie a výhľady. Nachádza sa v historickom centre Prahy a ponúka nádherný výhľad na centrum mesta. Majú detský kútik a chutné jedlá s bohatou ponukou pív z celého sveta.

Mistral café je známy svojimi čerstvými a zdravými jedlami. Majú široký výber rôznych jedál, ktoré sú vhodné aj pre deti. Okrem toho tu majú hračkový box pre deti a dobré ceny.

Ak človeka zaujíma kam ísť s deťmi na obed v Prahe, tieto miesta sú ideálne, pretože ponúkajú nielen chutné jedlá, avšak aj príjemnú atmosféru a možnosť pre deti zabaviť sa. Deti budú mať zábavu aj výborné jedlo, čo urobí samotný obed v Prahe ešte príjemnejším.

Výlet s deťmi do Prahy. Oplatí sa?

Výlet s deťmi do Prahy je skvelým spôsobom, ako stráviť rodinný čas a objaviť krásy hlavného mesta Českej republiky. Praha je plná histórie, kultúry a zábavy pre všetky vekové kategórie, čo ju robí ideálnym miestom pre dobrodružstvo s deťmi. Ak sa človek rozhodne vydať sa na výlet do Prahy, určite nebude sklamaný.

Mesto ponúka množstvo atrakcií pre deti, ako aj pre dospelých, čo z neho robí výbornú destináciu pre rodinný výlet.

Okrem klasických turistických pamiatok, ako sú Staromestské námestie alebo Karlov most, existuje množstvo aktivít, ktoré budú baviť aj deti. Jednou z najobľúbenejších atrakcií pre deti v Prahe je ZOO, ktorá patrí medzi najväčšie a najkrajšie v Európe.

Okrem množstva exotických zvierat, sa tu nachádzajú aj interaktívne zóny a detské ihriská, kde sa deti môžu vyblázniť a zároveň sa zoznámiť s rôznymi druhmi zvierat.

Praha je aj domovom mnohých oddychových parkov, kde sa môžu deti zahrať a stráviť čas na čerstvom vzduchu. Okrem toho, Praha ponúka aj rôzne umelecké a kreatívne aktivity pre deti. Môžu si vyskúšať výrobu tradičného českého skla v múzeu skla a bižutérie alebo sa zúčastniť na dielňach, kde sa naučia tradičné remeslá.