Najlepšie kaviarne v Prahe – ktoré podniky sa oplatí navštíviť?

Praha, hlavné mesto Českej republiky, je známa svojou bohatou históriou, úchvatnou architektúrou a kultúrnou atmosférou. Pre milovníkov kávy však ponúka ešte jedno lákadlo – útulné kaviarne, ktoré oživujú mestský pulz a ponúkajú výnimočné zážitky pri šálke obľúbenej nápoje.

Ak má niekto cestu do centra Prahy a hľadá miesto na oddych a šálku kvalitnej kávy, tieto kaviarne sú najlepšie a určite stoja za návštevu.

Kaviareň Slavia Praha

Kaviareň Slavia Praha, ikonický klenot umiestnený na brehu rieky Vltava, je známa svojou bohatou históriou a príjemnou atmosférou. Od svojho otvorenia privítala množstvo významných hostí, vrátane umelcov, spisovateľov a politikov. Interiér je presýtený umením a kaviareň je obľúbeným miestom pre obdivovateľov kultúry. Okrem vynikajúcej kávy ponúka aj lahodné dezerty a široký výber čerstvých pečív.

V ponuke sú jedlá, ktoré zákazníka vtiahnu do hlbín rakúsko – uhorskej kuchyne. Kôprová omáčka, sviečková, kačica a tatarák z údeného kapra patria medzi klenoty, ktoré potešia aj tých najnáročnejších gurmánov.

Každý tanier je vytvorený s láskou k tradícii, s dôrazom na kvalitu surovín a s výrazným zmyslom pre detail. Samozrejme nechýba ani výborná káva. Kaviareň Slavia sa dá pokojne zaradiť medzi najlepšie kaviarne v centre Prahy.

Adresa: Národní 1, 110 00 Praha 1 – Staré Město

Kaviareň Adria Praha

Ak niekto hľadá kombináciu histórie a moderného umenia, Kaviareň Adria Praha je ideálne miesto. Nachádza sa na Národní třída, v blízkosti Národního divadla. Táto kaviareň má atmosféru umocnenú nádhernými obrazmi a umeleckými dielami.

Adria je známa aj svojou špičkovou kávou, čerstvými sendvičmi a delikátnymi zákuskami. Výhľad na pražskú ulicu dodáva tomuto miestu nezameniteľný čaro. V ponuke podniku sú raňajky, obedové menu aj špeciálne ponuky.

Okrem klasicky ako je kulajda, rezeň a jablková štrúdľa sú na menu aj jedlá ako hovädzí burger, šalát Caezar alebo Crème brûlée. Adria patrí medzi najlepšie kaviarne v centre Prahy.

Adresa: Národní 40/36, 110 00 Praha 1

Fantova Kaviareň – Praha Hlavná stanica

Pre tých, ktorí sa nachádzajú v blízkosti pražskej Hlavnej stanice, Fantova kaviareň Praha Hlavná stanica je skvostným pokladom. Svojou eleganciou a výnimočnou kávou priláka návštevníkov všetkých vekových kategórií. Okrem kávy tu nájdu aj široký výber čerstvého pečiva, croissantov a zákuskov.

Fantova kavárna, situovaná v nádhernom prostredí budovy vystavanej v rokoch 1901 – 1909, je synonymom noblesy a elegancie. Každý kúsok kaviarne dýcha atmosférou doby, kedy sa Fantova budova začala vypínať v srdci Prahy.

Aj keď kaviareň oplýva históriou, nezabudlo sa ani na moderné požiadavky. Fantova kaviareň prináša možnosť vychutnať si nápoj či jedlo aj so štvornohým kamarátom. Bezplatné Wi-Fi, platba kartou, rastlinné mlieko a vegetariánske pokrmy sú samozrejmosťou, ktorá prispieva k príjemnému zážitku návštevníka.

Fantova kaviareň nie je len historickou atrakciou, ale aj výborným miestom na oddych a relaxáciu. Či už sa niekto rozhodne navštíviť ju počas výletov v okolí Prahy alebo len na krátku zastávku.

Adresa: Wilsonova 300, 110 00 Praha 2-Vinohrady

Pre tých, ktorí sa nachádzajú v blízkosti pražskej Hlavnej stanice, Fantova kaviareň Praha Hlavná stanica je skvostným pokladom.

Café Louvre patrí medzi najlepšie kaviarne v Prahe

Ak sa niekto ocitne v Prahe a túži po jedinečnom gastronomickom zážitku, Café Louvre je miestom, ktoré nemôže chýbať na zozname. Nachádza sa len krátku pešiu vzdialenosť od Staromestského námestia, a stalo sa pravidelnou zastávkou pre mnohých návštevníkov mesta.

Každý kto túži po výnimočnej káve a príjemnej atmosfére bude na správnom mieste. Medzi najlepšie kaviarne v Prahe nepatrí náhodou, ponúka kávový zážitok.

Bez ohľadu na to, či je niekto milovník historickej atmosféry, umenia alebo si jednoducho chce oddýchnuť pri skvelej káve, Praha ponúka kaviarne, ktoré splnia každé očakávania. Café Louvre je jedna z nich.

Okrem kávy a zákusku je možné sa v tomto podniku aj najesť a vybrať si z obednej ponuky klasických aj výnimočných jedál.

Adresa: Národní 22, Praha 1, 110 00

Medzi obľúbené kaviarne v Prahe sa zaraďuje Grand Café Orient

Ak je niekto v Prahe a hľadá jedinečný kaviarenský zážitok, nemôže vynechať kubistickú kaviareň Grand Café Orient. Toto miesto, nachádzajúce sa len pár minút pešo od Staroměstského náměstí, je ako skok do minulosti, pričom ho obklopuje atmosféra kubizmu a umenia zo začiatku 20. storočia.

Grand Café Orient sa nachádza na 1. poschodí budovy Domu u Čiernej Matky Božej. Nie je to na prízemí, ale stojí za to sa preniesť na vyššie poschodie, aby sa zákazníci ponorili do kubistickej atmosféry.

Návštevníci si môžu vybrať z pestrej ponuky dezertov, medzi ktorými exceluje čokoládový Sacher alebo Torta Grand Café Orient. K tomu sa odporúča silné espresso, ktoré dotvára celkový chuťový zážitok. V ponuke je aj výber raňajok, malého občerstvenia, šalátov, či slaných a sladkých palaciniek. Právom sa radí medzi vyhľadávané kaviarne Praha.

Adresa: Ovocný trh 19, 110 00 Praha 1

Šťastná kavárna v Prahe

V Šťastnej kaviarni si môžu zákazníci vychutnať vynikajúcu kávu podávanú v hrnčekoch s veselým nádychom. Dezerty a sendviče, ktoré sa tu pripravujú, sú zhotovené z najkvalitnejších surovín od miestnych výrobcov.

V tomto príjemnom prostredí s wifi pripojením sa kaviareň stáva ideálnym miestom na prácu a rôzne stretnutia, ale aj na zastávku na kávu a niečo sladké počas potuliek Prahou.

Adresa: Ladova 2045/1, 12800 Praha 2 – Nové Mesto

Ak má niekto cestu do centra Prahy a hľadá miesto na oddych a šálku kvalitnej kávy, kaviarne sú kvalitné a určite stoja za návštevu.

Pražská Café Pavlač

Café Pavlač, nachádzajúca sa vo východnej časti mesta Praha 3 – štvrti Žižkov, ponúka samozrejme skvelú kávu a dezerty. Café Pavlač je rodinná kaviareň, kde návštevníci objavia nielen kávu, ale aj pestré možnosti obedového menu, ľahkých večerí a domácich dezertov. Pre milovníkov osviežujúcich nápojov pripravujú limonády z čerstvého ovocia.

Okrem gastronomickej lahôdky vás isto zaujme príjemné prostredie a priateľský personál. Ak sa pri návšteve Prahy niekto ocitne na Žižkove a má chuť na niečo výnimočné, navštíviť Café Pavlač a nechať sa očariť jeho jedinečným šarmom a vynikajúcim menu bude skvelá voľba.

Adresa: Víta Nejedlého 23, Praha 3–Žižkov

Kaviarne v Prahe, ktoré sa oplatí navštíviť

Praha s bohatou históriou, úžasnou architektúrou a živou kultúrou je tiež domovom prosperujúcej kávovej scény. Tu sú niektoré z najlepších kaviarní v Prahe, kde si môže zákazník vychutnať skvelú kávu, útulnú atmosféru a jedinečnú náladu:

  • EMA Espresso Bar (Nerudova 49/226, 118 00 Praha 1-Malá Strana): EMA Espresso Bar sa nachádza v malebnej štvrti Malá Strana a je známy svojou vynikajúcou kávou, priateľským personálom a očarujúcim interiérom. V kaviarni vládne uvoľnená atmosféra, takže je ideálnym miestom na vychutnanie si kávy a vychutnanie si okolia.
  • Můj Šálek Kávy (Újezd 19, 118 00 Praha 1-Malá Strana): Můj Šálek Kávy je malá kaviareň, ktorá výrazne ovplyvnila pražskú kaviarenskú scénu. Táto kaviareň, ktorá sa zameriava na vysokokvalitné kávové zrná a odborné techniky varenia, si získala povesť kaviarne podávajúcej jednu z najlepších káv v meste.
  • EMA Espresso Bar Na Florenci (Florenc 3, 110 00 Praha 1-Florenc): Táto kaviareň sa nachádza v blízkosti autobusovej stanice Florenc. Ponúka moderné a štýlové prostredie, vďaka čomu je obľúbenou voľbou pre miestnych obyvateľov aj turistov, ktorí prechádzajú touto oblasťou.
  • EMA Espresso Bar Letná (Kamenická 24, 170 00 Praha 7): EMA Espresso Bar Letná sa nachádza v módnej štvrti Letná a ponúka moderné prostredie. Okrem výnimočnej kávy sa tu podáva aj chutný brunch, vďaka čomu je obľúbeným miestom pre miestnych obyvateľov aj návštevníkov.
  • Dos Mundos Artisanal Coffee Roasters (Senovážné námestie 2, 110 00 Praha 1-Nové Město): Dos Mundos nie je len kaviareň, ale aj pražiareň kávy. Každý, kto patrí k milovníkom kávy, určite ocení ich oddanosť kvalitným zrnám a precíznym metódam prípravy. Minimalistický dizajn kaviarne umocňuje celkový zážitok.
  • EMA Espresso Bar Karlín (Křižíkova 387/105, 186 00 Praha 8-Karlín): EMA Espresso Bar Karlin sa nachádza v modernej štvrti Karlín a ponúka moderné a živé prostredie. Vďaka dôrazu na špeciálnu kávu sa stal obľúbeným miestnym obyvateľom, ktorí ocenia šálku dobrej kávy.
  • EMA Espresso Bar Smíchov (Nádražní 84, 150 00 Praha 5): Sieť EMA Espresso Bar sa rozširuje aj na Smíchov a ponúka obyvateľom a návštevníkom tejto štvrte ochutnať ich výnimočnú kávu. K jeho obľúbenosti prispieva uvoľnená atmosféra a zruční baristi.

Tieto kaviarne predstavujú len letmý pohľad na rozmanitú a prekvitajúcu pražskú kávovú kultúru. Či už je niekto milovníkmi kávy, alebo len hľadá útulné miesto na oddych, v Prahe nájde kaviareň pre každú chuť a preferencie.

Aj pri návštevách kaviarní treba myslieť na to, že kávu treba piť s mierou. Okrem problémov so spánkov je káva a lymfatický systém zlá kombinácia.