Ako schudnúť? Začnite takto!

ako-schudnut

Ste už unavení z toho, že každodenne nosíte na sebe zbytočné kilá navyše ? Chcete sa ich zbaviť raz a navždy, ale neviete ako schudnúť ? Poradíme vám!

Treba si hneď na začiatku uvedomiť, že neexistuje ľahká cesta ako to dosiahnuť. Ak hľadáte nejaký rýchly a jednoduchý spôsob, nie ste na správnom mieste. A pravdepodobne nič podobné ani nenájdete. Existuje však mnoho overených tipov, ako schudnúť za týždeň 2 kg bez výraznej námahy.

Ako rýchlo schudnúť

V rámci tých relatívne ťažších ciest predsa len existujú dve možnosti ako to dosiahnuť. Jedna z nich pohodlnejšia ako tá druhá.

Schudnite pohodlnejšie – zverte svoje starosti o vašu postavu do rúk naslovovzatých odborníkov. Dobrou voľbou je napríklad spoločnosť NaturHouse.

Objednajte si zadarmo stretnutie s Vašim dietológom a on vám poradí, ako upraviť váš jedálniček a navrhne vám ľahké cvičenia. Stačí len vyplniť kontaktný formulár, po ktorom vás bude kontaktovať asistentka z pobočky vo vašom regióne a dohodne s vami stretnutie v najbližšom zo 16 centier na Slovensku.

Schudnite komplikovanejšie – o všetko sa postarajte sami. Predsa nie každý má čas pravidelne dochádzať za dietológom, alebo si rád zariaďuje veci po svojom. Nebude to však jednoduché. Nezúfajte, my vám s tým pomôžeme.

Komplikovanejší spôsob chudnutia toho veľa obnáša:

  • nezostanete sami v úprave a zostavovaní vášho jedálnička
  • budete sa musieť naučiť kombinovať bielkoviny, tuky a sacharidy
  • naučíme vás vyberať si cviky a cvičiť účinne pre chudnutie
  • pomôžeme vám prekonať všetky prvotné problémy

Ak ste sa rozhodli pre túto druhú možnosť, potom pokračujte v čítaní ďalej a dozviete sa ako na to!

Hlavné zásady chudnutia

Ak chcete dosiahnuť výsledok, ktorý bude mať dlhotrvajúci efekt, musíte zásadne zmeniť váš životný štýl.

Na našich stránkach vám ukážeme

  • ako sa správne stravovať – akým spôsobom zmeniť váš každodenný jedálniček, ktoré potraviny treba vyradiť, ktoré naopak pridať, ako často a v akom množstve jesť
  • ako správne cvičiť – aké typy cvikov sú najdôležitejšie pre formovanie postavy, koľko cvičiť a kedy, ako kombinovať cviky s ostatnými aktivitami
  • ako zmeniť životný štýl – ako skombinovať cviky, stravu a spánok s každodenným pracovným vypätím, ako znížiť vplyv stresu na život
  • ako zostať motivovaný – bez motivácie to nejde

Trvalé zníženie hmotnosti je beh na dlhú trať a nezahrňuje iba diétovanie, ale je kombináciou viacerých aktivít. Jednou z nich je aj aktívna chôdza. Existuje pre to vynikajúca motivačná pomôcka, akou je lacný krokomer na ruku, ktorá sa nainštaluje do mobilu a používa pri pravidelnej chôdzi aj na meranie spálených kalórií.

Ako schudnúť a čím začať?

Na všetko sa treba dôkladne pripraviť. V pokoji si sadnite na gauč a začnite plánovať. Nesnažte sa dávať si ciele, ako schudnúť – toľko z brucha, toľko z bokov, atď. Pokiaľ sa sústredíte iba na určitú partiu silovými cvikmi, tak pod tukom vybudujete svaly bez toho, aby ste daný tuk odstránili. Vždy sa treba zameriavať na celé telo.

Najlepšie urobíte, keď si všetky ciele a pravidlá zapíšete do poznámkového bloku, aby ste sa k nim vždy vedeli vrátiť.

Koľko kilogramov chcem schudnúť. Dajte si realistický cieľ, ktorý je vo vašich silách dosiahnuť. Uvedomte si, že pokiaľ budete dodržiavať zásady, na začiatku budete chudnúť rýchlejšie, ale časom úbytok hmotnosti bude menší. Keď si vaše telo zvykne na pravidelné cvičenie a zmenu v stravovaní, úbytok hmotnosti bude predstavovať 2 až 3 kilogramy za mesiac.

Stanovte si časy pre cvičenie. Porozmýšľajte nad tým, kedy by ste mohli cvičiť. Na cvičenie doma s vlastnou váhou vám bude stačiť 30-45 minút aspoň 4-krát do týždňa. Snažte sa nájsť také dni a časy, ktoré budete schopný vždy dodržať. Okrem toho si naplánujte cez víkendy aj dlhšie aeróbne aktivity mimo domu, ktoré vás bavia napr. cyklistiku, plávanie, turistiku, in-line korčuľovanie atď.

Porozmýšľajte ako odbúrať stres. Stres je veľkým nepriateľom ľudí, ktorí sa snažia schudnúť. Doprajte si aspoň 6-7 hodín spánku každý deň, ideálne v rovnakom čase. Zorganizujte si deň zaznamenaním všetkých aktivít, ktoré musíte urobiť. Zle zorganizovaný čas a neustále nestíhanie je veľkým zdrojom stresu. Naplánujte si svoj deň.  

Zaobstarajte si krokomer. Pripnite si ho na svoj opasok a sledujte, koľko krokov spravíte a koľko kalórii spálite za deň. Zmeňte svoje zaužívané stereotypy a namiesto autom choďte do práce pešo alebo skombinujte dopravu. Namiesto výťahu zvoľte schody a uvidíte, že čoskoro dosiahnete na fitness odborníkmi odporúčaných 10 000 krokov za deň.