Plisse rolety ponúkajú praktickosť a všestrannosť

plisse-rolety

Rolety plisse sú skvelým spôsobom, ako dodať každému domovu štýl a sofistikovanosť. Nielenže poskytujú súkromie, ale pomáhajú tiež udržiavať príjemnú teplotu v dome po celý rok. Aké s nimi majú ľudia skúsenosti a ako ich nainštalovať do svojho domova bez vŕtania?

Rolety plisse sú vyrobené z ľahkej tkaniny, ktorá je pripevnená ku kovovej lište. Tkanina je plisovaná, aby sa vytvoril efekt závesu. Keď sa žalúzie nepoužívajú, dajú sa zložiť a pripevniť k tyči.

Čo sú to plisse rolety?

Plisse rolety sú elegantným tieniacim prvkom pre všetky typy okien. Hlavným tieniacim prvkom je plisovaná látka a vo väčšine vzorov sa dá látka stiahnuť v oboch smeroch. Plisé sa montujú na okná v zasklievacej lište alebo pred ňou a sú vhodné pre domy, byty a kancelárie.

Je možné vyrobiť plisé v mnohých rôznych tvaroch (od oblúkov až po rôzne lichobežníky). Z rozsiahlych vzorkovníkov, ktoré sú k dispozícii, si možno vybrať od priehľadných látok až po úplne zatemňujúce látky. Látkové plisé sa často označujú ako plisované žalúzie alebo plisované rolety.

Plisse žalúzie – výhody

Žalúzie sú k dispozícii v niekoľkých rôznych veľkostiach a štýloch, takže je ľahké nájsť také, ktoré sa hodia ku každému interiéru. Medzi obľúbené štýly patria plisované, rímske a benátske. Použité látky sa líšia a môžu zahŕňať čokoľvek od umelého vlákna až po polyester. Výrobcovia tiež vytvárajú žalúzie v rôznych farbách a vzoroch, aby splnili všetky potreby zákazníka.

Z hľadiska izolácie a energetickej účinnosti plisé žalúzie odvádzajú skvelú prácu. Plisovaná tkanina umožňuje priechod vzduchu, ale napriek tomu udržiava vzduch v interiéri teplý alebo chladný podľa potreby. Vďaka tomu je v dome vždy príjemná teplota a zároveň nízke účty za energie.

Tkanina tiež pomáha tlmiť hluk, čím vytvára pokojnú a príjemnú atmosféru v domácnosti alebo kancelárii. Výborne sa hodí aj pre tých, ktorí sa vo svojej domácnosti riadia ideou minimalizmu.

Okrem energetickej účinnosti sú žalúzie plisse skvelé aj pri znižovaní oslnenia od slnka. To znamená, že si možno vychutnávať slnečné lúče bez toho, aby človek musel žmúriť. Vďaka tomu sa hodia najmä do obývacích izieb a spální.

Žalúzie plisse sa tiež veľmi ľahko čistia, pretože látka je odolná voči plesniam, hubám a väčšine druhov škvŕn.

Žalúzie plisse sú skvelým spôsobom, ako dodať každému domovu štýl a funkčnosť. Nielenže skvele vyzerajú, ale môžu tiež pomôcť znížiť účty za energiu. Vďaka rôznym veľkostiam, štýlom a farbám, z ktorých si možno vybrať, sa určite nájde taká, ktorá sa bude hodiť ku každému interiéru.

Plisse rolety bez vŕtania

Žalúzie plisse ponúkajú jednoduchý a efektívny spôsob regulácie svetla a tieňa, ako aj súkromia a izolácie domova či kancelárie. Rolety plisse sú skvelou alternatívou k záclonám a tradičným roletám, pretože sa dajú namontovať bez vŕtania do rámu okna.

Žalúzie plisse sú vyrobené z jedného listu plisovanej látky, ktorá je upevnená systémom hornej lišty v hornej časti okna. Tento systém hornej lišty sa dá namontovať bez vŕtania pomocou špeciálnych lepiacich pásikov. Tým sa zabezpečí, že nedôjde k poškodeniu okolitého okenného rámu, a dokonca sa dá odstrániť bez poškodenia okenného rámu.

Žalúzie plisse sú tiež cenovo veľmi dostupné, pretože sa ľahko inštalujú a vyžadujú minimálnu údržbu. Mnohé z nich sú vyrobené z odolných a dlhotrvajúcich plastových alebo drevených komponentov.

Celkovo sú rolety plisse skvelým riešením úpravy okien, ktoré možno inštalovať bez vŕtania a ktoré poskytujú účinnú redukciu svetla a tepla, ako aj lepšiu izoláciu a súkromie. Ich všestrannosť a cenová dostupnosť z nich robia ideálnu voľbu pre každú miestnosť.

Plisse rolety sú oproti iným typom žalúzií veľmi účinné v izolácii a energetickej účinnosti.

Plisse rolety – veľká variabilita

Rolety plisse sú k dispozícii v rôznych látkach:

 • harmony – lacná látka, základná verzia
 • termo – termoizolačná látka
 • blackout – zatemňovacia, pogumovaná látka

Rolety sú dostupné aj v mnohých farbách: biela, marhuľová, magnólia, vanilka, capucino, hnedá, fialová, ružová, žltá, atď.

Zatemňovacie plisse rolety pre lepší spánok

Zatemňovacie plisse tkaniny na dosiahnutie výraznejšieho zatemnenia sú jednovrstvové s viditeľnými šnúrami. Zadná strana tkaniny je biela. Všetky sú vyrobené na mieru v systéme zavesenia na okenné krídlo – nie je potrebné vŕtanie do rámu okna.

Zatemňovacie plisse sa odporúča, pretože zatemnená spálňa umožňuje hlboký a nerušený spánok a vytvára v miestnosti príjemnú klímu. V kancelárii pri počítači zatemňovacie plisse zabraňuje oslňovaniu monitora dopadajúcim slnečným svetlom.

Aké sú výhody zatemňovacích plisse látok?

 • odrážajú teplo
 • spomaľujú horenie
 • poskytujú vynikajúcu ochranu proti oslneniu počítačov v kancelárii
 • môžu sa používať aj v kuchyni a kúpeľni

To, ako veľmi plisse stmaví miestnosť, závisí najmä od materiálu látky a stupňa jej priehľadnosti. Priehľadné a priesvitné plisované látky nie sú vhodné na zatemnenie miestnosti, pretože poskytujú len obmedzenú ochranu pred svetlom a sú vhodnejšie ako svetelná clona alebo dekorácia.

Nepriehľadné sú úplne zatemňujúce tkaniny s hliníkovou alebo perleťovou povrchovou úpravou, ktoré nielen spoľahlivo zatemňujú, ale aj odrážajú teplo a UV žiarenie a vytvárajú príjemnú klímu v miestnosti.

Rolety plisse v kancelárii zabraňujú oslňovaniu monitora dopadajúcim slnečným žiarením.

Plisse sieťka proti hmyzu

Plisse sieťka sa dostáva do povedomia stále častejšie. Veľkou výhodou plisse sietí je ich variabilita. Pri oknách je možné plisse sťahovať ako z hora dolu, tak aj zľava doprava a naopak.

Siete sú výhodným doplnkom dverových bezprahových systémov a veľkoplošných otvorov. Ako jedny z mála je možné použiť takéto siete do šírky dvojsiete (opona) do 4 metrov a výšky otvoru do 3 metrov.

Navyše plisse sieťka zastaví hocikde v akejkoľvek polohe na rozdiel od rolovacej siete, takže sa s obľubou používa ako takzvané bufetové okno na terasu.

Aké sú výhody plisse sieťky proti hmyzu oproti iným typom sieťok?

 • sieťovina chránená v boxe
 • praktická – na rozdiel od rolovacej siete zastaví hocikde
 • sieť + vonkajšia žalúzia – hrúbka systému len 21mm
 • bezprahový systém NOBARIER – riešenie určené pre bezprahové rámy terás

Aké sú nevýhody plisse sieťky?

 • potrebná starostlivosť – potrebné časté čistenie, nemá rada, ak je systém špinavý (lístie, blato, hrubá stavebná špina,…)
 • drahšie komponenty pri servise – v prípade poškodenie siete je potrebné celú sieť zobrať do servisu

Plisse sieť je náchylná na prašné a takisto aj „stavebné“ prostredie, nerobí jej dobre stavebný prach a takisto aj rôzne lístie, prach a blato. Všetky tieto nečistoty je potrebné odstraňovať, nakoľko pri natiahnutí tohto prachu do systému siete dochádza k jej poškodeniu.

Plisse rolety – skúsenosti

Žalúzie plisse sú okenné doplnky, ktoré si získavajú obľubu medzi majiteľmi domov pre svoj dômyselný dizajn, praktickosť a všestrannosť. Väčšina ľudí má s plisse roletami výborné skúsenosti. Čo si na nich najviac pochvaľujú?

Ľudia, ktorí používajú žalúzie plisse, si vo všeobecnosti pochvaľujú ich ľahko použiteľný dizajn a elegantný vzhľad. Horizontálne záhyby na žalúziách vyzerajú moderne a štýlovo a pri zoskupení v jednom okne poskytujú dostatočné súkromie.

Žalúzie plisse sú tiež veľmi univerzálne, pretože sa dodávajú v širokej škále farieb a dajú sa ľahko prispôsobiť tak, aby sa prispôsobili akejkoľvek veľkosti okna. Dajú sa tiež kombinovať so závesmi alebo dokonca s priehľadnými žalúziami, aby sa vylepšil vzhľad okien.

Okrem toho, že sú žalúzie plisse estetické, sú aj veľmi praktické z hľadiska izolácie aj regulácie svetla. Vďaka použitiu dvoch úrovní záhybov poskytujú tieto žalúzie vynikajúcu izoláciu, takže dochádza k výraznému zníženiu tepla a chladu vnikajúceho do miestnosti.

Pokiaľ ide o odolnosť, žalúzie plisse si získali pochvalu za svoju schopnosť odolávať poveternostným vplyvom, ako je vlhkosť a priame slnečné svetlo.

Žalúzie plisse sa tiež pomerne ľahko čistia, pretože sa často dodávajú s tkaninou s čistým povrchom. Táto tkanina aktívne blokuje usadzovanie prachu a nečistôt na žalúziách, vďaka čomu sa dajú ľahko povysávať alebo utrieť.

Celkovo sú žalúzie plisse skvelou voľbou, ktorá dodáva ľuďom do ich domovov zmysel pre štýl a zároveň prináša praktickosť a všestrannosť ich okien. Tí, čo sa rozhodli nainštalovať si do domácnosti plisse rolety, s nimi majú dobré skúsenosti.