Nebankové pôžičky bez doloženia príjmu

nebankove pozicky bez prijmu

Ak si chcete požičať obrovský obnos peňazí, Vaša cesta bude asi najskôr smerovať do banky. Motiváciou môže byť rozbehnutie nového biznisu či investícia do zveľadenia toho prebiehajúceho, kúpa automobilu alebo stavba rodinného domu. Alebo hocijaká iná, ktorá si vyžaduje naliať do rozpočtu zopár stoviek až tisíc eur a Vy takouto sumou peňazí ani zďaleka nedisponujete.

Banka Vás ako klienta odmietne aj pri nižších čiastkach, aj keď potrebujete len drobný úver rádovo v niekoľkých stovkách eur. Problémom, kvôli ktorému sa budete musieť obrátiť na iné riešenie je nezáujem banky o zákazníkov nedokladujúcich príjem.

Ostáva ešte skúsiť nebankové spoločnosti, kde získate pôžičku aj bez preukázania príjmov.

Pôžička bez doloženia príjmu. Sú obavy z rizík opodstatnené?

Nebankové inštitúcie sa zhodujú vo svojich vyjadreniach, že komu treba viacej požičať peniaze ako práve sociálne ohrozeným skupinám obyvateľstva, ktoré majú momentálny výpadok prínosu financií a v súčasnej dobe to znamená až existenčný problém.

Preto by nemalo byť prekážkou to, že žiadateľ nie je schopný preukázať sa poberaním výplaty a v čase najväčšej núdze dostane košom. Samozrejme, že sa dá argumentovať a pochopiť obavy z rizík spojených so schopnosťou splácať, veď ak niekto nepoberá žiadny príjem, odkiaľ zoženie dostatok finančných prostriedkov na vrátenie?

Ako bude dotyčný posielať mesačné splátky načas, keď reálne nemá možnosť dostať sa k peniazom? Odpoveďou na tieto otázky sú pomerne vysoké úrokové sadzby nebankových pôžičiek ohodnocujúce patričné riziko požičiavania bez doloženia príjmu a takisto nižšie možné výpožičné sumy pre žiadateľov.

Ak pri žiadaní o pôžičku nechcete alebo nemôžete predložiť potvrdenie o aktuálnom pravidelnom mesačnom príjme, znamená to, že najskôr ste nezamestnaní alebo Vaša mesačná výplata nestačí na pokrytie nákladov na úver.

Samozrejme, mnoho ľudí zarába a celkom slušne, avšak nedisponujú uzatvorenou pracovnou zmluvou, takže ich oficiálny príjem je v súčasnom stave nulový. Dôvodov môže byť viacero, našťastie existuje riešenie ako získať formou pôžičky financie aj v prípade straty práce alebo akejkoľvek inej príčiny spôsobujúcej nemožnosť preukázať sa stabilným zárobkom.

Týmto riešením je práve pôžička bez doloženia príjmu, ktorá garantuje pomoc všetkým žiadateľom bez pracovnej zmluvy.

Podľa čoho si spoločnosti určujú výšku ponúkanej pôžičky:

  • Okruh klientov – je dosť dôležité, na aké spektrum žiadateľov sa chce poskytovateľ orientovať. Pokiaľ mu ide o sociálne ohrozené skupiny, zvolí si poskytovanie nízkych pôžičiek. Na druhej strane, pri podnikateľoch musí ponúknuť oveľa väčšie sumy.
  • Doba splácania – spoločnosti, ktoré poskytujú najnižšie sumy v niekoľkých desiatkach alebo stovkách eur, volia jednorazovú formu splatnosti celkovej návratnej sumy po 15, 30 alebo 45 dňoch. Pri tých najmenších sumách sa im neoplatí rozložiť sumu napríklad 240€ na niekoľko týždňov alebo dokonca až mesiacov.
  • Forma vybavenia – ak máte niekomu dať 10000€, asi ho chcete aj vidieť, porozprávať sa s ním a trochu ho spoznať. Posielať niekomu cudziemu takú sumu je dosť naivné, avšak pri zopár stovkách nejdete až do takého vysokého rizika a vybavenie žiadostí internetom dosť urýchli celý proces.

Predstavme si vybraných poskytovateľov pôžičiek bez doloženia príjmu a výšku, v akej sú ochotní požičať.

Ferratum

Jednou z nebankových inštitúcií, v spolupráci s ktorou sa celkom jednoducho dostanete k peňažným prostriedkom aj bez potvrdenia o príjme, je práve spoločnosť Ferratum. 

Táto finančná inštitúcia vsadila na okamžité pôžičky s možnosťou on-line a SMS vybavenia, určené pre všetky skupiny občanov s jedinou podmienkou a tou je dosiahnutie plnoletosti. Rozsah sumy, ktorú môžete od tohto poskytovateľa získať je naozaj minimálny a začína sumou 25€.

Ak potrebujete viac ako 350€, musíte sa rozhodnúť pre inú spoločnosť, akokoľvek by sa Vám produkty Ferratum páčili. Čo sa týka nízkych výpožičných súm, ich nastavanie je úmerné aj dobe splatnosti. Maximálne máte na vrátenie peňazí 30 dní, druhou možnosťou je využiť 15-dňový termín.

V prípade problémov s financiami však môžete skúsiť spoločnosť požiadať o takzvaný prolong, čiže predĺženie splatnosti. V prevažnej väčšine žiadateľom vychádzajú v ústrety, samozrejme, že za poplatok. Výška tejto „pokuty“ za predĺženie, aj keď s týmto pojmom sa nebankovka nestotožňuje, je priamo závislá od čiastky, ktorá Vám bola schválená.

Pre príklad, pri výške pôžičky 50€ zaplatíte za predĺženie splatnosti ďalších 8€, čo nie je na prvý pohľad veľa, avšak v podstate sú to zbytočne vyhodené peniaze, ktorých asi nemáte nazvyš, nakoľko nemáte na včasné splatenie. Prolong schvália maximálne dvakrát bez výnimky.

Spoločnosť Ferratum je tu teda pre tých žiadateľov, ktorí nechcú alebo nemôžu predložiť potvrdenie o príjme a stačí im len zopár desiatok eur na rýchle zažehnanie finančnej tiesne.

Tatra Fin

Spoločnosť Tatra Fin má centrum v Trnave. V podstate je začínajúcou spoločnosťou a na poli nebankových produktov bez nutnosti disponovať pravidelným príjmom a preukázať ho zohráva trochu nezvyčajnú úlohu.

Agenda tohto poskytovateľa je špecifická v tom, že nevyžaduje od žiadateľov doložený príjem, avšak aj napriek tomu je ochotná Vám požičať až od 7 000 €, čo je na nebankovky poriadny obnos a poriadne netypický. Ak si myslíte, že je to super, tak áno je, avšak s jednou podmienkou a tou je potreba ručiť. Je jedno, či si ako záruku zvolíte hnuteľný alebo nehnuteľný majetok. 

Pri vysokých výpožičných čiastkach je logické, že sa ručenie vyžaduje, nakoľko poskytovateľ nemá istotu, že mu to splatíte, keď nepracujete. Spoločnosť neuvádza nejaký horný strop, koľko môžete získať, necháva to na individuálnom jednaní s klientom a na jeho možnostiach.

Splatnosť je 1 až 12 mesiacov, čo v sume nad 7 000 € spraví celkom slušné mesačné splátky, takže je jasné, že pôžička od Tatra Fin je skôr na rozbehnutie nejakého podnikateľského nápadu alebo zaobstarania nejakého majetku ako na poskytnutie východiska z nejakej finančnej krízy po strate zamestnania a podobne.

Spoločnosť je oficiálne registrovaná, nie sú známe nejaké negatívne ohlasy a pracovníci s Vami jednajú naozaj na úrovni ako sa patrí. Podmienky vybavenia a schválenia sú takmer identické s ostatnými nebankovými poskytovateľmi, to znamená on-line vyplnenie žiadosti alebo telefonické kontaktovanie, následná odpoveď zamestnancov spoločnosti a schválenie pôžičky.

Ak zháňate niekoľko tisícovú pôžičku a nedoložíte k žiadosti potvrdenie o príjme, vďaka ktorému sa budú dať pokryť mesačné splátky, Tatra Fin môže byť tá správna voľba.

Súkromní poskytovatelia

Určite najproblémovejšou skupinou poskytovateľov sú súkromníci, ktorí nepatria pod žiadnu konkrétnu spoločnosť zapísanú v Obchodnom registri a nie sú oficiálne vedení ako nejaká finančná skupina. Na poskytovaní pôžičiek si spravili zárobkovú činnosť a často nemajú ani zakúpenú doménu a nezdružujú sa v nejakom prevádzkovom mieste, z ktorého svoj „biznis“ riadia.

Tak ako s jedným môžete mať vynikajúce skúsenosti a celý proces požičania až splatenia prebiehal bez najmenších komplikácií, tak môžete natrafiť na odlišný typ poskytovateľa a od problémov Vás nemusí odbremeniť ani súd.

Skutočne treba dávať pozor na neoverené produkty a využívať ich iba v tých najmenej východiskových situáciách. V podstate, pokiaľ si ustrážite pôžičku a podpíšete aspoň pod dohľadom notára právne relevantnú zmluvu s jasným a korektným znením, tak by nemal nastať žiadny problém.

Lákadlom pôžičiek od súkromníkov je určite výška možnej výpožičnej sumy, ktorá môže byť často porovnateľná aj s bankovými inštitúciami a žiadna nebankovka Vám také peniaze nedá. Ak si prebehnete niektoré stránky s pôžičkami, ktoré nepatria priamo nejakej registrovanej spoločnosti, dokážete nájsť naozaj hromadu inzerátov súkromných veriteľov na čiastky aj do 20 000 €.

Naozaj dosť vysoká suma na to, že konkrétna osoba nie je oficiálnym hráčom na trhu. Tieň podozrenia padá na takýto typ ponuky hlavne z dôvodu, že okrem mailovej adresy a mena, respektíve iba prezývky, sa pod ponukou nenachádza nič ďalšie, čo by pridávalo na dôveryhodnosti inzercie.

Pôžičky od súkromných poskytovateľov by sa teda mali stať nejakou poslednou beznádejnou možnosťou, nakoľko výhodu získania peňazí bez potvrdenia o príjme a predloženia účelovosti máte pri väčšine produktov od serióznych nebankových spoločností.

Zhrnutie

Ak teda už nedisponujete potvrdením o príjme a príde Vám vhod požičať si peniaze, vyberať si môžete z niekoľkých dobrých poskytovateľov, ktorí Vás nezaťažia papierovačkami a okrem toho si všetko vybavíte prostredníctvom internetu a po najnovšom môžete požiadať o peniaze aj SMS formou.

Vďaka týmto spôsobom odoslania žiadosti máte zaručené rýchle jednanie bez nejakých osobných stretnutí a celý proces vybavenia prebehne v najrýchlejšom možnom čase s okamžitým odosielaním peňazí na Vaše bankové konto.

Pôžičky bez doloženia príjmu sú prevažne drobnými a krátkodobými pôžičkami, čo Vám ako oficiálne nezamestnaným musí vyhovovať z dôvodu rýchleho splatenia menšej sumy.