Krém na tvár – hydratačný, pleťový, denný, kozmetika Kvitok

Krém na tvár je základným produktom v kozmetickej taštičke každého človeka. Jeho úlohou je hydratovať, chrániť a vyživovať pleť, čím prispieva k jej zdravému a sviežemu vzhľadu. Aké účinky má hydratačný krém na tvár, na čo slúži denný krém na tvár SPF 50 a aké produkty ponúka Kvitok kozmetika?

Existuje množstvo krémov na pleť, avšak výber správneho krému je veľmi dôležitý, pretože rôzne typy pleti potrebujú rôznu starostlivosť a nesprávny krém by mohol pleti aj uškodiť.

KĽÚČOVÉ INFORMÁCIE ČLÁNKU

Pri výbere krému na pleť je dôležité vedieť, že existujú tri hlavné typy pleti: normálna, mastná a suchá.

Hlavnými zložkami krémov na tvár sú hydratačné látky, emolienciá, okluzívne látky a aktívne látky.

Existuje veľa typov krémov na tvár, a to napríklad hydratačný, denný krém na tvár SPF 30, nočný pleťový krém, výživný krém na zrelú pleť alebo krém na vypnutie pleti.

Kozmetika Kvitok.sk je slovenská značka, ktorá sa zameriava na výrobu prírodnej kozmetiky na báze kvalitných rastlinných výťažkov.

Výber krému na pleť

Prvým krokom k výberu správneho krému na pleť je určenie typu pleti. Rozlišujú sa tri hlavné typy pleti:

 • Normálna pleť: Je vyvážená, nie je mastná ani suchá. Nemá sklony k akné ani podráždeniu.
 • Mastná pleť: Produkuje nadmerné množstvo mazu, čo môže viesť k akné a rozšíreným pórom.
 • Suchá pleť: Má nedostatok vlhkosti, čo môže spôsobovať olupovanie a svrbenie.

Okrem týchto troch hlavných typov existujú aj zmiešané typy pleti, napríklad suchá pleť v T-zóne (čelo, nos, brada) a mastná pleť v lícach.

Zloženie krému na tvár

Pri výbere krému na tvár je dôležité venovať pozornosť jeho zloženiu. Pleťové krémy majú mnoho zložiek, avšak hlavnými zložkami krémov na tvár sú:

 • Hydratačné látky: Zadržiavajú vlhkosť v pleti. Patrí sem napríklad kyselina hyalurónová, glycerín a aloe vera.
 • Emolienciá: Zmäkčujú a vyhladzujú pleť. Patria sem napríklad oleje, maslá a vosky.
 • Okluzívne látky: Vytvárajú na pleti ochrannú bariéru, ktorá zabraňuje strate vlhkosti. Patria sem napríklad vazelína a lanolín.
 • Aktívne látky: Majú rôzne účinky, napríklad bojujú proti vráskam, akné alebo hyperpigmentácii. Patria sem napríklad retinol, vitamín C a kyselina salicylová.

Výber krému na pleť podľa typu pleti

 • Normálna pleť
 • Mastná pleť
 • Suchá pleť
 • Zmiešaná pleť

Ako používať krém na tvár?

Krém na tvár by sa mal používať dvakrát denne, ráno a večer. Pred nanesením krému je dôležité pleť dôkladne očistiť. Krém sa nanáša krúživými pohybmi na tvár a krk.

Krém na tvár je dôležitou súčasťou starostlivosti o pleť. Výber správneho krému môže pomôcť udržať pleť zdravú, sviežu a krásnu.

Hydratačný krém na tvár

Hydratačný krém na tvár je základným produktom v starostlivosti o pleť. Jeho úlohou je hydratovať pleť, čím prispieva k jej zdravšiemu a sviežejšiemu vzhľadu. Nedostatok hydratácie môže viesť k rôznym problémom s pleťou, ako je olupovanie, svrbenie, vrásky a strata elasticity.

Prečo je hydratácia pleti dôležitá?

Pleť je najväčší orgán ľudského tela a potrebuje vodu, aby fungovala správne. Voda pomáha udržiavať pleť pružnú a pevnú, reguluje tvorbu mazu a chráni pleť pred škodlivými vplyvmi vonkajšieho prostredia.

Hydratovaná pokožka je zdravá pokožka. Keď je pokožka nedostatočne hydratovaná, môže sa stať suchou, popraskanou a podráždenou. Hydratačný krém obsahuje zložky, ktoré pomáhajú udržiavať vlhkosť v pokožke a zabrániť jej vysušeniu. Aj mužom sa odporúča používať krém na tvár pre mužov, aby ich pokožka bola pružná a vyzerala zdravo.

Ako vybrať hydratačný krém na tvár?

Pri výbere hydratačného krému na tvár je dôležité zvážiť typ pleti. Rôzne typy pleti potrebujú rôznu úroveň hydratácie:

 1. NORMÁLNA PLEŤ
  Je vhodný hydratačný krém s ľahkou textúrou. Krém by mal obsahovať hydratačné látky, ako je kyselina hyalurónová, glycerín a aloe vera.

 2. MASTNÁ PLEŤ
  Pre mastnú pleť je vhodný hydratačný krém s nemastnou textúrou, ktorý neupcháva póry. Krém by mal obsahovať hydratačné látky a aktívne látky s antibakteriálnymi a protizápalovými účinkami, ako je kyselina salicylová a niacínamid.

 3. SUCHÁ PLEŤ
  Pre suchú pleť je vhodný hydratačný krém s bohatou textúrou. Krém by mal obsahovať hydratačné látky, emolienciá a okluzívne látky, ako sú oleje, maslá a vosky.

Okrem typu pleti je dôležité zvážiť aj ďalšie faktory, ako je vek, ročné obdobie a životný štýl. V lete potrebuje pleť viac hydratácie ako v zime. Ak niekto žije v suchom podnebí, bude potrebovať hydratačný krém s bohatou textúrou. Ak je niekto fajčiar alebo pije veľa alkoholu, bude potrebovať hydratačný krém s antioxidantmi.

Existuje niekoľko tipov na používanie hydratačného krému na tvár:

 • Hydratačný krém by sa mal nanášať na vlhkú pleť.
 • Mal by sa používať hydratačný krém s SPF ochranou pred slnkom.
 • Nemalo by sa používať príliš veľa krému.
 • Je dôležité vybrať si hydratačné krémy od renomovaných značiek.
 • Pred kúpou krému sa odporúča prečítať recenzie.
 • Krém si treba vyskúšať na malom kúsku pleti pred jeho nanesením na celú tvár.
 • Ak má niekto citlivú pleť, mal by sa poradiť s dermatológom.

Hydratačný krém by mal byť súčasťou denného rituálu starostlivosti o pleť pre každého, bez ohľadu na typ pleti. Dodáva pokožke potrebnú vlhkosť a ochranu, čo je kľúčové pre zachovanie jej zdravia a krásy.

Hydratačný krém na tvár je základným produktom v starostlivosti o pleť, pretože prispieva k jej zdravšiemu a sviežejšiemu vzhľadu.

Denný krém na tvár SPF 30

Denný krém na tvár SPF 30 je dôležitou súčasťou každodennej starostlivosti o pleť. SPF, čo znamená „Sun Protection Factor“ alebo faktor ochrany pred slnečným žiarením, je označenie používané na meranie úrovne ochrany pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia.

SPF 30 znamená, že krém poskytuje približne 97 % ochrany pred UVB žiarením, ktoré je zodpovedné za spálenie a rakovinu kože a pred UVA žiarením, ktoré spôsobuje vrásky a pigmentové škvrny.

Denný krém na tvár SPF 30 je navrhnutý tak, aby poskytoval ochranu pred slnečným žiarením počas každodenných aktivít. Jeho aplikácia je dôležitá nielen počas letných mesiacov alebo pri plážových aktivitách, no aj v každom ročnom období. Prečo na tom záleží?

Slnečné žiarenie môže spôsobovať poškodenie pokožky vrátane predčasného starnutia, pigmentácie alebo rakoviny kože, a preto je dôležité chrániť pokožku pred jeho škodlivými účinkami každý deň.

Denný krém na tvár SPF 50

Denný krém na tvár s SPF 50 ponúka tú najvyššiu úroveň ochrany pred škodlivým UV žiarením, čím sa stáva nepostrádateľnou súčasťou kozmetickej rutiny pre každého. Okrem ochrany pred slnkom hydratuje pleť a prispieva k jej zdravému a sviežemu vzhľadu.

UV žiarenie zo slnka je hlavnou príčinou predčasného starnutia pleti, vrások a pigmentových škvŕn. Môže tiež viesť k rakovine kože. Denný krém na tvár s SPF 50 chráni pleť pred 98 % UVB žiarenia, ktoré je zodpovedné za spálenie a rakovinu kože a pred 97 % UVA žiarenia, ktoré spôsobuje vrásky a pigmentové škvrny.

Okrem ochrany pred slnkom môže denný krém na tvár SPF 50 ponúkať aj ďalšie výhody pre pleť. Mnohé z týchto krémov obsahujú hydratačné zložky, antioxidanty a vitamíny, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku hydratovanú a chránia ju pred poškodením voľnými radikálmi. Niektoré z týchto krémov môžu mať aj protizápalové účinky a pomáhať zmierniť začervenanie a podráždenie pokožky.

Nočný pleťový krém

Nočný pleťový krém je dôležitou súčasťou každodennej starostlivosti o pleť. Nanáša sa pred spaním a počas noci pracuje na regenerácii a hydratácii pleti. Kvalitný nočný krém môže výrazne zlepšiť vzhľad pleti a spomaliť proces starnutia.

Počas dňa je pleť vystavená rôznym vonkajším vplyvom, ako je znečistenie ovzdušia, slnečné žiarenie a stres. Tieto faktory pleť oslabujú a poškodzujú. V noci sa pleť prirodzene regeneruje a obnovuje. Nočný krém jej v tomto procese pomáha a urýchľuje ho.

Okrem typu pleti je dôležité zvážiť aj vek pleti. Pre mladú pleť postačí hydratačný a regeneračný krém. Pre zrelú pleť je vhodné používať krém s anti-aging účinkami, ktorý bojuje proti vráskam a strate elasticity. Ak má pleť sklony k akné, je vhodné používať krém s antibakteriálnymi a protizápalovými látkami. Tu je niekoľko hlavných výhod používania nočného pleťového krému:

 • regenerácia pleti
 • hydratácia pleti
 • vyživenie pleti
 • zjemnenie vrások a línií
 • zlepšenie akné

Nočný krém na pleť by sa mal používať každý večer pred spaním. Pred nanesením krému je dôležité pleť dôkladne očistiť a tonizovať. Krém sa nanáša krúživými pohybmi na tvár a krk. Je dôležité naniesť dostatočné množstvo krému, aby bola celá pleť pokrytá.

Výživný krém na zrelú pleť

Výživný krém na zrelú pleť je dôležitým produktom v starostlivosti o pokožku pre tých, ktorí sa snažia udržať ju zdravú a mladistvú. S nárastom veku sa mení aj potreba pokožky, a preto je dôležité používať krémy, ktoré poskytujú dostatočnú výživu a hydratáciu.

Krém určený pre zrelú pleť je navrhnutý tak, aby zohľadňoval špecifické potreby tohto typu pokožky. Zvyčajne obsahuje zložky, ktoré pomáhajú zmierniť príznaky starnutia, ako sú vrásky, pigmentové škvrny a strata elasticity. To nie je všetko! Vo výživných krémoch na zrelú pleť sa vyskytujú tieto zložky:

Hydratačné látky

Kyselina hyalurónováZadržiava vlhkosť v pleti, čím ju hydratuje a robí ju pružnou.
GlicerínHydratuje pleť a pomáha udržiavať jej vlhkosť.
CeramidyTieto látky posilňujú ochrannú bariéru pleti a chránia ju pred vysušením a podráždením.

Anti-aging látky

RetinolStimuluje tvorbu kolagénu a elastínu, čím redukuje vrásky a zlepšuje elasticitu pleti.
Vitamín CRozjasňuje pleť, redukuje pigmentové škvrny a chráni pleť pred voľnými radikálmi.
Kyselina kojováRedukuje pigmentové škvrny a rozjasňuje pleť.
PeptidyTieto látky stimulujú regeneráciu buniek a posilňujú štruktúru pleti.

Výživné látky

Oleje a masláVyživujú pleť a dodávajú jej potrebnú vlhkosť.
Vitamíny E a AChránia pleť pred voľnými radikálmi a podporujú jej regeneráciu.
AntioxidantyChránia pleť pred poškodením slnečným žiarením a voľnými radikálmi.

Okrem týchto zložiek môže výživný krém na zrelú pleť obsahovať aj iné aktívne látky, ako napríklad extrakty z rastlín, koenzým Q10 a kyselinu ferulovú. Dôležité je vybrať si krém, ktorý obsahuje komplexnú kombináciu aktívnych látok, ktoré zodpovedajú individuálnym potrebám pleti.

S nárastom veku sa mení aj potreba pokožky, a preto je dôležité používať výživné krémy na zrelú pleť, ktoré poskytujú dostatočnú výživu a hydratáciu.

Krém na vypnutie pleti

Krém na vypnutie pleti, známy aj ako liftingový krém, je kozmetický produkt, ktorý sa zameriava na redukciu viditeľných prejavov starnutia, ako sú vrásky, ochabnutie pleti a strata elasticity. Tieto krémy obsahujú rôzne aktívne látky, ktoré stimulujú produkciu kolagénu a elastínu, čím pleť spevňujú a dodávajú jej mladistvý vzhľad.

Kolagén je proteín, ktorý zabezpečuje štruktúru a pevnosť pokožky, zatiaľ čo elastín zaisťuje jej pružnosť. Krémy obsahujúce peptidy alebo retinol môžu stimulovať produkciu týchto dôležitých zložiek a pomáhať obnoviť pevnosť a elasticitu pokožky.

Okrem látok podporujúcich tvorbu kolagénu a elastínu môžu krémy na vypnutie pleti obsahovať aj hydratačné zložky. Dobrá hydratácia je kľúčová pre zachovanie zdravej a pevnej pokožky, a preto môžu byť prítomné zložky ako kyselina hyalurónová, glycerín alebo rôzne oleje, ktoré dodávajú pokožke potrebnú vlhkosť a vyhladzujú ju.

S vekom sa pleť stáva tenšou, suchšou a menej elastickou. Tvorba kolagénu a elastínu sa spomaľuje, čo vedie k tvorbe vrások a ochabovaniu pleti. Krém na vypnutie pleti dodáva pleti potrebnú stimuláciu a výživu, čím bojuje proti týmto prejavom starnutia.

Krém na mastnú pleť

Krém na mastnú pleť je kozmetický produkt, ktorý je špeciálne navrhnutý tak, aby pomohol regulovať tvorbu mazu, redukovať lesk a zabraňoval upchávaniu pórov. Tieto krémy obsahujú rôzne aktívne látky, ktoré pomáhajú udržiavať pleť čistú, zdravú a matnú.

Mastná pleť má tendenciu produkovať nadmerné množstvo mazu, čo môže viesť k upchatým pórom, akné a lesklému vzhľadu. Krém na mastnú pleť pomáha regulovať tvorbu mazu, čím predchádza týmto problémom.

Pri výbere krému na mastnú pleť je dôležité zvážiť závažnosť stavu a individuálne potreby pleti. Existuje mnoho typov krémov na mastnú pleť, od ľahkých hydratačných až po hutné krémy s liečivými účinkami:

 • Ľahké hydratačné krémy: Tieto krémy sú vhodné pre mierne mastnú pleť, ktorá potrebuje hydratáciu bez upchávania pórov. Krémy by mali obsahovať hydratačné látky, ako je kyselina hyalurónová a regulačné látky, ako je niacínamid.
 • Gélové krémy: Tieto krémy sú ľahké a nemastné a sú vhodné pre mastnú pleť s tendenciou k akné. Krémy by mali obsahovať antibakteriálne látky, ako je benzoylperoxid a kyseliny AHA/BHA, ktoré pomáhajú exfoliovať pleť a uvoľňovať upchaté póry.
 • Hutné krémy s liečivými účinkami: Tieto krémy sú vhodné pre ťažkú mastnú pleť s akné a zápalmi. Krémy by mali obsahovať silné antibakteriálne a protizápalové látky, ako je kyselina azelaová alebo retinoidy.

Okrem typu pleti je dôležité zvážiť aj vek a individuálne problémy pleti. Pre pleť s citlivosťou je vhodné používať neparfumované krémy a krémy bez farbív. Pre pleť s pigmentovými škvrnami je vhodné používať krémy s rozjasňujúcimi látkami, ako je vitamín C.

Kozmetika Kvitok.sk

Kozmetika Kvitok.sk je slovenská značka, ktorá sa zameriava na výrobu prírodnej kozmetiky na báze kvalitných rastlinných výťažkov. Produkty Kvitok sú navrhnuté tak, aby šetrne ošetrovali pleť a vlasy a zároveň podporovali ich prirodzenú krásu a zdravie.

Čo je najlepšia časť? Filozofia značky Kvitok sa opiera o presvedčenie, že krása pramení z prírody. Preto sa pri výrobe kozmetiky používajú výhradne prírodné a eticky získané suroviny. Kvitok kladie dôraz na udržateľnosť a šetrný prístup k životnému prostrediu. Kozmetika Kvitok ponúka širokú škálu produktov pre všetky typy pleti a vlasy, ako sú napríklad:

Pleťové krémy a séra Hydratujú, vyživujú a regenerujú pleť. Obsahujú rôzne rastlinné výťažky, ako je kyselina hyalurónová, aloe vera, rakytník či ruža.
Čistiace produktyJemné čistiace produkty na tvár a telo zbavia pleť nečistôt a make-upu bez toho, aby ju vysušovali.
TonizéryTonizéry osviežujú pleť a upravujú jej pH.
Očné krémyOčné krémy redukujú vrásky a tmavé kruhy pod očami.
Masky na tvárMasky na tvár intenzívne hydratujú, vyživujú a čistia pleť.
Telové krémy a olejeTelové krémy a oleje hydratujú a vyživujú pokožku celého tela.
Vlasová kozmetikaŠampóny, kondicionéry a masky na vlasy dodajú vlasom potrebnú hydratáciu a výživu.

Kozmetiku Kvitok je možné kúpiť v e-shope Kvitok.sk a v kamenných predajniach so zdravou výživou a bioproduktmi. Spoločnosť Kvitok má predajne po celom Slovensku, napríklad v týchto mestách: Bratislava, Trenčín, Žilina, Košice alebo Michalovce.

Používanie krémov na tvár je dôležitou súčasťou každodennej starostlivosti o pleť. Krémy na tvár nielen hydratujú a chránia pokožku, avšak môžu tiež bojovať proti príznakom starnutia, zlepšiť textúru pleti a poskytnúť jej potrebnú výživu.

Pravidelné používanie krému na tvár ako súčasť denného a nočného rituálu starostlivosti o pleť môže dlhodobo prispieť k zachovaniu zdravého a mladistvého vzhľadu pokožky.