Dubaj – dovolenka, počasie, letenky, informácie

Dubaj dovolenka

Dubaj je mesto kontrastov, kde sa stretáva východ a západ, luxus a jednoduchosť. Nachádza sa na pobreží Arabského zálivu a je jedným z najdynamickejších a najvyspelejších miest na svete. Či už človek túži po relaxe na pláži, po objavovaní arabskej kultúry alebo po nakupovaní v najväčších a najluxusnejších nákupných centrách, dovolenka v Dubaji je pre každého.

Dovolenka v Dubaji je unikátnym zážitkom, ktorý si netreba nechať ujsť. Jednoducho sa odporúča zažiť túto fascinujúcu destináciu a ponoriť sa do sveta bohatstva, luxusu a rozmanitosti.

Je možné uskutočniť lacnú dovolenku v Dubaji?

Áno, je možné uskutočniť lacnú dovolenku v Dubaji. Samozrejme, záleží na tom, čo záujemca považuje za „lacnú“ dovolenku. Ak chce tráviť čas na pláži, popíjať koktaily v luxusných baroch a jesť v drahých reštauráciách, tak to bude drahé. Avšak ak je ochotný prispôsobiť svoje predstavy, tak sa dá dovolenka v Dubaji uskutočniť aj za relatívne nízke náklady.

Ako uskutočniť lacnú dovolenku v Dubaji:

 • Cestovať mimo sezóny: Ceny leteniek a ubytovania sú v Dubaji zvyčajne vyššie počas leta a sviatkov. Ak sa cestuje mimo sezóny je možné ušetriť výraznú sumu peňazí.
 • Vyberať si lacné ubytovanie: V Dubaji je široká ponuka ubytovania, od luxusných hotelov až po lacné hostely. Ak je človek ochotný ubytovať sa v hosteli alebo v zdieľanej izbe, môže ušetriť veľa peňazí.
 • Variť si sám: Jedlo v reštauráciách v Dubaji je zvyčajne veľmi drahé. Ak si bude človek variť sám, môže výrazne ušetriť.
 • Využiť verejnú dopravu: Taxíky v Dubaji sú veľmi drahé. Ak chce cestovateľ ušetriť peniaze, mal by využiť verejnú dopravu.
 • Navštíviť bezplatné atrakcie: V Dubaji je množstvo bezplatných atrakcií, ako napríklad pláže, parky, múzeá a galérie.

Ďalšie tipy, ako ušetriť peniaze na dovolenke v Dubaji:

 • Kúpiť si cestovné poistenie: Cestovanie do zahraničia môže byť riskantné, preto je dôležité mať cestovné poistenie.
 • Vymeniť si peniaze doma: Výmenný kurz v Dubaji je zvyčajne menej výhodný ako doma.
 • Nekupovať suveníry v turisticky exponovaných oblastiach: Suveníry sú v týchto oblastiach zvyčajne drahšie ako na iných miestach.
 • Dopriať si lokálne jedlá: Lokálne jedlá sú zvyčajne lacnejšie ako medzinárodná kuchyňa.

S trochou plánovania a prispôsobenia si môže človek užiť lacnú a nezabudnuteľnú dovolenku v Dubaji.

Dovolenka v Dubaji all inclusive

Dovolenka v Dubaji all inclusive je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú mať všetko na jednom mieste a nemusia sa starať o nič. All inclusive balíky zahŕňajú letenky, ubytovanie, stravu a často aj niektoré ďalšie služby, ako napríklad transfery, vstupy do atrakcií alebo aktivity.

Cena dovolenky all inclusive v Dubaji závisí od mnohých faktorov, ako je napríklad doba trvania pobytu, sezóna, hotel, ktorý si záujemca vyberie a typ stravovania.

Výhody dovolenky all inclusive v Dubaji:

 • Bezstarostnosť. Netreba sa starať o nič, okrem užívania si dovolenky.
 • Príjemný zážitok. All inclusive balíky sú zvyčajne navrhnuté tak, aby poskytovali maximálny komfort a relax.
 • Úspora času. Nie je potreba hľadať reštaurácie, plánovať stravu ani riešiť platby.

Nevýhody dovolenky all inclusive v Dubaji:

 • Menšia flexibilita. All inclusive balíky sú zvyčajne flexibilnejšie ako klasické dovolenky, avšak stále sú možnosti obmedzené.
 • Menšia možnosť ochutnať miestnu kuchyňu. V all inclusive hoteloch je zvyčajne ponuka medzinárodnej kuchyne.
 • Vyššia cena. All inclusive dovolenky sú zvyčajne drahšie ako klasické dovolenky.

Ak človek zvažuje dovolenku all inclusive v Dubaji, je dôležité si všetko vopred premyslieť a porovnať ponuky rôznych cestovných kancelárií. Pokiaľ chce niekto dovolenkovať skôr v Európe, all inclusive ponuky sa dajú nájsť aj na Palma de Mallorca. Ide o hlavné mesto autonómneho spoločenstva Baleáry v Španielsku.

Dovolenka v Dubaji je dobrodružstvo, na ktoré človek nikdy nezabudne.

Ako ísť na dovolenku do Dubaja z Bratislavy?

V dnešnej dobe nie je problém cestovať na dovolenku do Dubaja z Bratislavy.

Najjednoduchší spôsob, ako ísť na dovolenku do Dubaja z Bratislavy je letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z Bratislavy do Dubaja.

Priame lety

 • Smartwings: odlety 2× týždenne (štvrtok a nedeľa), dĺžka letu je približne 5hodín a 30 minút.

Lety s prestupom

Ak chce človek ušetriť peniaze, môže si vybrať lety s prestupom. Existuje mnoho rôznych leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Dubaja s prestupom v iných mestách, ako napríklad v Istanbule, Frankfurte, Moskve alebo Londýne.

Last minute dovolenka v Dubaji

Last minute dovolenka v Dubaji je skvelou možnosťou, ako si užiť dovolenku v tomto úžasnom meste za výhodnú cenu. Last minute dovolenky sú zvyčajne dostupnejšie ako tie, ktoré si človek rezervuje vopred, pretože cestovné kancelárie sa snažia vypredať voľné miesta v hoteloch a letoch.

Ak človek uvažuje o last minute dovolenke v Dubaji je dôležité, aby si rezervoval letenky a ubytovanie čo najskôr, ako sa dá. Čím skôr rezervuje, tým väčšiu pravdepodobnosť má, že nájdete výhodnú ponuku.

Pri hľadaní last minute dovolenky v Dubaji je možné využiť služby cestovných kancelárií alebo online vyhľadávačov. Cestovné kancelárie zvyčajne ponúkajú širšiu ponuku last minute dovoleniek ako online vyhľadávače, avšak môžu byť aj drahšie. Online vyhľadávače môžu pomôcť porovnať ponuky od rôznych cestovných kancelárií a nájsť tú najlepšiu cenu.

Pri hľadaní last minute dovolenky v Dubaji je dôležité zvážiť nasledujúce faktory:

 • Dĺžka pobytu: Last minute dovolenky sú zvyčajne dostupnejšie na kratšie pobyty, ako sú napríklad 3 alebo 4 noci.
 • Dátum odletu: Last minute dovolenky sú zvyčajne dostupnejšie na odlety počas pracovných dní alebo v čase, keď je v Dubaji menej turistov.
 • Typ ubytovania: Last minute dovolenky sú zvyčajne dostupnejšie v lacnejších hoteloch alebo hosteloch.

Ak je človek ochotný byť flexibilný v týchto faktoroch, môže si nájsť last minute dovolenku v Dubaji za skutočne výhodnú cenu.

Dovolenka v zime v Dubaji

Dubaj je populárnou turistickou destináciou po celý rok, avšak zima je obzvlášť príjemné obdobie na návštevu. Teploty sú príjemné, priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 25 °C a noci sú chladné, s priemernými teplotami okolo 15 °C. More je tiež príjemne teplé, s priemernou teplotou okolo 24 °C.

Čo je možné robiť na dovolenke v zime v Dubaji:

 • Relaxovať na pláži: Dubaj má niektoré z najkrajších pláží na svete, vrátane pláže Jumeirah, pláže Al Mamzar a pláže La Mer. Vydajte sa na niektorú z nich s plážovou taškou, v ktorej budete mať všetky veci poruke.
 • Navštíviť svetoznáme atrakcie: Dubaj je domovom mnohých svetoznámych atrakcií, ako napríklad Burj Khalifa, Burj Al Arab, Palm Jumeirah a Dubai Mall.
 • Vydať sa na púštne safari: Púštne safari je jedinečným zážitkom, ktorý umožní vidieť Dubaj z úplne inej perspektívy. Je možné si užiť jazdu na ťave, sandboarding a opekanie si jahňacieho mäsa.
 • Navštíviť nákupné centrá: Dubaj je domovom niektorých z najväčších nákupných centier na svete, ako napríklad Dubai Mall, Mall of the Emirates a Ibn Battuta Mall. Nachádza sa tu všetko od luxusných butikov až po tradičné arabské trhy.
 • Spoznať miestnu kultúru: Dubaj je moderné mesto s bohatou históriou a kultúrou. Je tu možné navštíviť tradičné arabské trhy, múzeá a mešity.

Dovolenka v zime v Dubaji je skvelý spôsob, ako si užiť teplé počasie, krásne pláže a jedinečné atrakcie.

Počasie v Dubaji

Počasie a klíma v Dubaji je pre väčšinu ľudí vyhovujúca. Dubaj má horúce a suché podnebie s dlhými letami a krátkymi zimami. Zimy sú v Dubaji mierne, s priemernými dennými teplotami okolo 25 °C a nočnými teplotami okolo 15 °C. More je tiež príjemne teplé, s priemernou teplotou okolo 24 °C.

Počasie v Dubaji je úplne rozdielne od počasia v strednej Európe.

Ak v januári v Dubaji svieti slnko a teploty sú okolo 25 °C, v tom istom čase je počasie v Zakopanom odlišné. Je zima, sneží a teploty sú okolo 0 °C.

Dubaj je moderné mesto s bohatou históriou a kultúrou.

Ako nájsť výhodné letenky do Dubaja?

V dnešnej dobe je už možné nájsť skutočne výhodné letenky do Dubaja. Stačí mať iba isté zručnosti a znalosti. Ako teda nájsť výhodné letenky do Dubaja?

 • Rezervovať si letenky vopred: Letenky zvyčajne stúpajú na cene, ako sa blíži dátum odletu. Ak človek cestuje počas hlavnej sezóny je dobré si letenky rezervovať aspoň niekoľko mesiacov vopred.
 • Byť flexibilný s dátumami a časom odletu: Ak je človek flexibilný, môže si vybrať lety, ktoré sú menej vyhľadávané a sú preto lacnejšie. Napríklad lety v strede týždňa sú zvyčajne lacnejšie ako lety cez víkendy.
 • Porovnávať ceny od rôznych leteckých spoločností: Existuje mnoho rôznych leteckých spoločností, ktoré lietajú do Dubaja.
 • Zvážiť možnosť prestupu: Lety s prestupom sú zvyčajne lacnejšie ako priame lety. Ak to človeku vyhovuje, môže zvážiť možnosť prestupu v inej krajine.
 • Prihlásiť sa na odber e-mailových upozornení o akciách: Mnoho leteckých spoločností a cestovných kancelárií ponúka akcie a zľavy na letenky. Prihlásením sa na odber e-mailových upozornení bude cestovateľ informovaný o najnovších ponukách.

Pre vyhľadávanie výhodných leteniek do Dubaja je možné využiť:

 • Skyscanner
 • Momondo
 • Kayak
 • Google Flights

Tieto webové stránky umožňujú porovnávať ceny leteniek od rôznych leteckých spoločností a cestovných kancelárií. Je možné tiež nastaviť upozornenia na ceny, aby boli záujemca informovaný, keď cena letenky klesne.

Okrem toho sa odporúča využiť služby cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú balíky letenky + ubytovanie. Tieto balíky môžu byť často výhodnejšie ako nákup leteniek a ubytovania samostatne.