Dizajn, štýl a bezpečnosť idú ruka v ruke

Dizajnový nábytok neznamená extravagantný nábytok, ktorý je vhodný možno len na predvádzacie akcie a výstavy. Iste, nájdu sa i také. Keď chce výrobca na seba upriamiť pozornosť, prípadne šokovať. Cieľom dizajnu je však, naopak, zosúladiť a prepojiť štýl, prepracovanie a funkčnosť určitého systému alebo výrobku s jeho estetickou stránkou. Väčšina dizajnérov sa snaží o to, aby ich práca nebola zbytočná, ale aby priniesla úžitok a potešenie z používania ich dizajnových vecí čo najväčšiemu počtu spokojných ľudí.

Napríklad taký dizajnový konferenčný stolík
Stolík je vec ako každá iná, napriek tomu neobyčajná. Je to kus nábytku, ktorý sa používa v domovoch každodenne. Zvyčajne býva centrom obývačky, je neustále na očiach. Kladiete naň taniere s jedlom, knihy, kávu či čaj. Vykladáte si naň nohy. Kupujete naň obrusy, vymieňate ich podľa sezóny, máte na ňom položené rôzne ozdôbky, prípadne sviečky. Staráte sa oň, utierate prach. Štýlový konferenčný stolík je jednoducho časť nábytku, ktorá nesmie chýbať v žiadnej domácnosti.

Lahôdka pre dizajnérov
Práve pre svoju nenahraditeľnosť sa stali konferenčné stolíky pre dizajnérov výzvou. Nájdete ich v rozmanitých vyhotoveniach, pokiaľ ide o tvary a použité materiály. Sklenený stolík, konferenčný stolík z masívneho dreva, kovový stolík alebo kombinácie rôznych použitých materiálov. To je len niekoľko príkladov, z ktorých si môžete vyberať. Ponuka je naozaj široká. Dizajnéri sa skutočne vyšantili.

Spolu i zvlášť
Samozrejme, ak si kupujte konferenčný stolík spolu s nábytkom, máte to jednoduchšie. Nábytok je z masívu, konferenčný stolík je tiež z masívu. Nemáte čo riešiť. Pre tých, ktorí sa chystajú kúpiť si stolík jednotlivo, nastáva zložitejšia situácia podmienená práve veľkým výberom a dostupnosťou tejto komodity.

Hlavne sa poobzerajte po miestnosti, do ktorej idete konferenčný stolík kupovať. Všimnite si farbu nábytku, zistite, z akého materiálu je vyrobený. Zoberte do úvahy, či je nábytok otvorený a obsahuje len poličky, alebo má napríklad i sklenené dvierka, prípadne iné súčasti zo skla. Uvedomte si, či je priestor ladený moderne, prevláda klasika, alebo či je skôr prítomné retro. Čím viac informácií spracujete ešte doma, tým ľahšie sa vám bude rozhodovať priamo v predajni, ale i pri kúpe prostredníctvo e-shopu.

Nezabudnite na bezpečnosť
Veľmi dôležitým faktorom pri výbere stolíka je prítomnosť detí v rodine. Myslite i na ne. Dieťa je neposedné, stále behá, motá sa. I okolo stola. Môže sa pošmyknúť, spadnúť. Zvážte preto i tento aspekt a hľadajte okrúhle stolíky alebo stolíky so zaoblenými rohmi. Dizajnéri mysleli i na to.

Dizajnový nábytok má byť totiž nielen pekný, štýlový a prívetivý k používateľom, ale i bezpečný. A o to ide v prvom rade.