Viete, ktoré znamenia sa k sebe ako partneri absolútne nehodia? Je v tomto znamení váš partner?

Či už chceme alebo nie, to v akom sme sa narodili znamení, nás ovplyvňuje celý život. Niektorí ľudia radi polemizujú o tom, či je porovnávanie partnerov podľa dátumu narodenia účinným nástrojom na predpovedanie kompatibility vo vzťahu.

Inak tomu ani nie je v partnerských vzťahoch, tak sa dnes poďme pozrieť na zhodu partnerov a na to, aké znamenia sa k sebe absolútne nehodia a do spoločného vzťahu by sa radšej ani nemali púšťať…

Baran

Barani ako už samo znamenie napovedá, sú ohnivé znamenia, ktoré sú plné energie a nadšenia, čo pre krehkú dušu Raka nebude to pravé orechové. Baran je tvrdšie znamenie, ktoré k sebe potrebuje niekoho rovnako silného a to práve Rak nie je. Baranom by pripadal nudný a príliš precitlivený. Životné tempo Barana by neustali ani zdržanlivé Váhy. Tiež Kozorožec pre Barana nebude ideálnym partnerom, pretože Baran má svoj vlastný pohľad na svet, ktorý by mu Kozorožec svoju realistickosť pokazil.

Býk

Býci si občas nesadnú s Levom, ktorí chcú byť obdivovaní. Naopak Býci potrebujú k sebe niekoho, kto im bude úplne oddaný a to je hlavný kameň úrazu, pretože Levy tomuto prianiu nedokážu vyhovieť. Ďalším znamením, ktoré je pre Býka nevhodné, sú Škorpióni. Nie preto, že by mali zlé vlastnosti, ale skôr preto, že v nich Býk uvidí niečo, čo jemu schádza a veľmi dobre si to uvedomuje. Tiež Vodnári svojimi vzdušnými zámkami a plánovaním nesplniteľného budú zemských Býkov rozčuľovať.

Blíženci

Blíženci si nebudú príliš rozumieť so Strelcami, ktorí majú síce podobný pohľad na svet, ale rovnako ako Blíženci aj oni neustále menia svoje názory a dokonca aj nálady, čo obe znamenia bude privádzať k šialenstvu. Kvôli tejto nestabilite potrebujú k sebe Blíženci niekoho, kto im dá pocit istoty, bohužiaľ tú nenájdu ani u Rýb. Ryby im skôr dodávajú pocit strachu a dramatickosti.

Rak

Možno sa na prvý pohľad bude zdať, že vzťah medzi Rakom a Váhami je perfektný, nenechajte sa však zmiasť. Postupom času budú Raci postrádať súcit i porozumenie. Raci potrebujú byť tými, ktorým je láska toho druhého neustále dokazovaná, čo im u pre nich chladných Kozorožcov bude chýbať. Rak je tiež citlivá duša, ktorá by náturu tvrdohlavého Barana len ťažko ustála.

Lev

Lev potrebuje k sebe niekoho, kto ho bude obdivovať a vzhliadať k nemu, čo mu hrdí Škorpióni nikdy nedoprajú. To isté mu bude tiež chýbať u Býka, pretože je rovnako tvrdohlavý ako Lev a navyše berie Leva za všetkých okolností ako seberovného. To sa Levovi moc páčiť nebude, rád je totiž hrdinom, po ktorom druhí túžia. Vodnári mu síce dodajú pocit obdivu, na druhej strane ale Levovi zase budú Vodnári pripadať príliš tvrdohlaví a detinskí.

Panna

Panny sú odjakživa perfekcionistky a bohémsky život Strelcov, ktorí nad svojimi činmi príliš nepremýšľajú, ich doslova irituje. Panny sú tiež racionalistky a zasnenú Ryby ich dokážu zaskočiť tým, že často utekajú do svojich predstáv pred reálnym svetom.

Aj napriek tomu, že nie sú Váhy nejako priebojné, čas od času by aj ony rady prejavili svoj názor a práve to im nedokážu poskytnúť Kozorožci. Váhy majú tiež všetko do detailov naplánované a vzťah s Baranom by im túto dokonalú harmóniu len rozdupal. Váhy vedľa seba potrebujú silnú osobnosť, ktorá ich bude chrániť a starať sa o ne, čo vzťah s Rakom bude presný opak. Tie romantická gestá a prejavy lásky potrebujú natoľko, až by to bolo pre Váhy skôr otravné než roztomilé. Škorpióni spoločne s Vodnármi majú radi slobodu, neviazanosť aj divokosť. To je niečo, čo tieto dve znamenia k sebe možno spája, na druhú stranu im v spoločnom vzťahu bude chýbať pocit istoty a dôvery. U Býkov zase Škorpión uvidí tie vlastnosti, ktoré postráda a kvôli tomu sa bude cítiť menejcenný. Škorpión je rád, keď môže byť ten, čo vzťah vedie, a v spoločnom súžití s Levom sa tieto dve silné osobnosti budú prieť. Ryby sú pre Strelca, ktorý si rád život užíva plnými dúškami niekým, kto je na neho až príliš vážny a nudný. Strelci sú proste živel, ktorý potrebuje občas trošku upokojiť, a to mu bohužiaľ nedokážu dať Blíženci, pretože aj tí sú chvíľkoví a často svoje názory aj postoje menia. Ani Panny nie sú najvhodnejšou voľbou partnera. Panny Strelcovo rýchle nadšenie dokážu pekne znepríjemniť a vo výsledku sa bude Strelec cítiť ako dieťa, ktoré dostalo na zadok. Pre Kozorožcov je úplne nepochopeným znamením Baran so svojou horúcou hlavou, s ktorou sa púšťa do všetkého bez rozmýšľania. Kozorožec potrebuje vo vzťahu trochu viac priestoru, ktorý mu Váhy uberajú, aspoň on to tak cíti. Kozorožec nie je ten typ človeka, ktorý by svoje city dával svetu najavo, čo nebude korešpondovať s povahou Raka, ktorý rád prejavuje svoju lásku najokázalejším spôsobom. Vodnári berú Býka ako niekoho, kto je na nich až príliš upnutý a nedáva mu dosť voľnosti. Leva nemá cenu do niečoho nútiť, musí si on sám povedať, že to chce a tiež to urobí, len svojím vlastným tempom, čo Vodnára dovádza priamo k šialenstvu. Vodnár potrebuje k sebe niekoho, o koho by mohol starať, lenže u Škorpióna bude tento pocit postrádať a bude sa cítiť nepotrebný a nechcený.

Ryby sú citlivými dušami, ktoré majú rady veci aj budúcnosť naplánované a Blíženci, ktorí svoje rozhodnutie mení z minúty na minútu, im tieto plány budú len kaziť. Vo vzťahu s Pannou sa budú Ryby cítiť ako vo väzení, v ktorom sa musia prispôsobiť niečomu, čo vôbec nechcú a pomaly ale isto strácajú samy seba. Ani Strelci nebudú tou najlepšou voľbou, pretože tí Rybám pripadajú príliš prelietaví, nestáli a tiež sa nedokážu svojmu partnerovi otvoriť.Pochopiteľne nejde tvrdiť, že by ľudia spolu nedokázali vyjsť len preto, že sa narodili v znamení, ktoré sa k sebe nehodia. Všetko tiež záleží na každom človeku, na jeho povahe a postoji s akým ku vzťahu pristupuje.

Dúfame, že sa vám článok páčil a informácie v ňom boli užitočné! Ak áno neváhajte sa oň podeliť  s priateľmi. Želáme vám pekný deň. Redakcia