Zvýšte bezpečnosť práce

Niekedy stačí len chvíľka nepozornosti a pracovný úraz je na svete. Vďaka pracovným ochranným pomôckam môžete riziko, že sa váš zamestnanec zraní, zmenšiť na minimum. Sú dokonca situácie, kedy je hranica medzi životom a smrťou či prípadne ťažkým zranením naozaj tenká. Ktoré ochranné pomôcky vedia výrazným spôsobom ochrániť život aj zdravie?

Na stavbe sa bez toho neobídete

Čo inšieho si vziať na stavbu, než ochrannú prilbu na hlavu? Na stavbe sa manipuluje s veľkým množstvom ťažkého materiálu. Ak sa nešťastnou náhodou niečo uvoľní, ochranná prilba hlavu ochráni pred fatálnym zranením. Ani úraz elektrickým prúdom nie je nič neobvyklého. Na tieto účely je výborná prilba s elektrickou izolačnou schopnosťou. Aj pri práci v lese sa oplatí na túto ochrannú pomôcku nezabudnúť. Padajúce stromy sú veľké riziko a preto ich netreba podceňovať a radšej pracovnému úrazu predchádzať.

Nebojte sa o oči

Oči sú jeden z najcitlivejších orgánov. Chráni ich len tenké viečko Pri práci preto existuje veľa situácií, kedy môže prísť k nepríjemnému poranenie oka. Či už ide o pílenie na cirkulárke, kosenie krovinorezom, brúsenie, alebo mnoho iných pracovných aktivít, oči si vždy chráňte ochrannými okuliarmi. Existuje viac typov pre rôzne situácie. Tak napr. ak ste pri práci v kontakte s vysokými teplotami, zaopatrite si na túto príležitosť okuliare na ochranu pri extrémnych teplotách, najlepšie nezahmlievajúce.

Ľahké otvorené ochranné okuliare sa hodia napr. na obrábanie a bežné montážne a laboratórne práce.

Keď zvárate

Zváračská kukla je azda jedna z najznámejších pracovných ochranných pomôcok. Patrí k tým pomôckam, bez ktorých sa neodváži pracovať snáď ani ten najväčší hazardér. Zváranie bez zváračskej kukly nielenže nie je veľmi dobre praktický možné, vedie tiež k vážnym zrakovým problémom. Skvelou voľbou je zváračská kukla s voliteľnými stupňami zatmenia.

Keď pracujete v hluku

Dlhodobý každodenný hluk môže sluch po čase nenávratne poškodiť. Prevádzky, kde stroje vydávajú veľký hluk preto často trvajú na tom, aby si zamestnanci chránili sluch. Ak hluk nie je veľmi veľký, stačia upchávky do uší. Kúpiť sa dajú aj ergonomicky tvarované. Na mierne alebo aj stredne hlučné prostredie sa hodí tiež mušľový chránič sluchu. Ten je vhodný aj do extrémne hlučného prostredia. Ak potrebujete skombinovať prvú ochrannú pomôcku, teda prilbu, s chráničom sluchu, na trhu pre vás existuje riešenie – mušľový chránič sluchu s úchytmi a prilbu.

Zrak, sluch, hlava, ale aj ďalšie časti krehkého ľudského tela sú najme pri manuálnej práci vystavené každodennému riziku. Neriskujete zdravie svoje, alebo svojich zamestnancov, a majte vždy po ruke kvalitné pracovné ochranné pomôcky.