Zverejnili hrubý program SDM v Krakove 2016

Organizátori Svetových dni mládeže zverejnili v týchto dňoch hrubý program stretnutia. Z neho je zatiaľ známe čo v ktorý deň bude ráno, čo na poludnie a na čo sa môžu účastníci tešiť večer.

Svetové dni mládeže v Krakove sa uskutočnia 25-31. júla 2016. Heslom stretnutia je “Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnú milosrdenstvo. (Mt 5,7)” Stretnutiu mládeže bude predchádzať stretnutie v diecézach v celom Poľsku 20-25. júla. 2016.

Na samotneé stretnutie s pápežom sa mladí môžu  tešiť 28.7., teda v štvrtok večer, kedy by mali pápeža privítať. Večerná vigília so Svätým Otcom by mala byť v sobotu večer, teda 30.7. SDM vyvrcholia v posledný júlový deň, teda v nedeľu ráno sv. omšou s pápežom Františkom. Počas SDM  nebudú počas celého týždňa chýbať ani katechézy s biskupmi, otvárací ceremoniál, či festival mladých, alebo tzv. trh povolaní. Tešiť sa môžu aj dobrovoľníci SDM na tradičné stretnutie  s pápežom na konci SDM, ktoré bude v nedeľu okolo obeda.

Svetové dni mládeže sa na miestnej úrovni konajú v Cirkvi každý rok na Kvetnú nedeľu. Minulý rok boli sprevádzané citátom „Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo “ a tento rok  „Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha

Počas SDM v Rio de Janeiro prosil pápež František  mladých, aby odznova čítali evanjeliové blahoslavenstvá a urobili  si z nich konkrétny program pre svoj život.

podľa oficiálnej stránky SDM v Krakove  Pavol Hudák
grafika s programom podľa oficiálnej stránky SDM : Juraj Hudák