Zistite. v akej časti tela sa vám najviac ukladá tuk a ako sa ho zbavíte.

Môžeme vám položiť jednoduchú otázku – viete, čo je to obezita?  Hovoríme o nej vtedy, keď je na tele priveľa tuku a o nadváhe zase vtedy, keď človek priveľa váži. Váhou môže byť aj sval, kosť, tuk alebo voda.

Teraz sa pozrieme práve na obezitu – na tukové zásoby, s ktorými by ste sa mali raz a navždy rozlúčiť. Aké najčastejšie sú? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Obezita spôsobená jedlom
Tento typ obezity je na svete najrozšírenejší a je spôsobený priveľkým množstvom jedla a najmä cukru. Najlepšie sa jej zbavíte cvičením, minimálne 30 minút denne. Áno, je to také jednoduché, a výsledky vás prekvapia.

Obezita spôsobená stresom
Prispieva k nej stres, úzkosť a depresia, ktoré nás nútia jesť viac cukru. V tomto prípade vám pomôže riešenie psychického napätia iným spôsobom a v prvom rade – sebakontrola.

Obezita spôsobená lepkom
Objavuje sa najmä u žien v adolescencii, menopauze alebo s hormonálnou nerovnováhou. Mali by ste sa vyhýbať dlhému sedeniu, cigaretám a alkoholu a cvičiť každý deň.

Obezita spôsobená pomalým metabolizmom
Máte ju ak sa často cítite nafúknuto, pijete každý večer alkohol alebo máte problémy s dýchaním. V prvom rade prestaňte piť alkohol a začnite jesť viac ovocia a zeleniny.

Obezita spôsobená zlou cirkuláciou krvi
Ide najmä o geneticky prenášanú, teda zdedenú obezitu. Objavuje sa aj u tehotných žien. Mali by ste preto každý deň cvičiť – behať, plávať alebo prechádzať sa.

Obezita spôsobená fyzickou inaktivitou
Ak sedíte viac ako osem hodín denne, mali by ste čo najviac pozornosti venovať strečingu a každodennému cvičeniu.

Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. 

Zdroj: healthylifetricks.com