Zistíte aké sú najsilnejšie stránky vašej povahy. Je priam neuveriteľné ako to sedí, len podľa toho akú kresbu si zvolíte.

Pred vami je 8 typov ľudskej figúry, zostavených z jednoduchých geometrických tvarov: trojuholníka, kruhu a štvorca. Vyberte si kresbu, ktorá vám najviac vyhovuje a v odpovedi nájdite informáciu o svojich silných stránkach a typu svojej osobnosti.

Výsledky:

1. typ – «vedúci»

Zvyčajne ľudia so sklonmi k vedúcej a organizátorskej činnosti. Správajú sa podľa striktných sociálnych noriem. Mávajú dar dobrých rozprávačov, založený na vysokej úrovni rozvoja rečových schopností. Veľmi dobre sa adaptujú v prostredí, svoju dominanciu nad ostatnými dokážu udržať v určitých medziach.

Je potrebné si uvedomiť, že prejav uvedených sklonov závisí na úrovni psychického rozvoja. U psychicky dobre rozvinutých osobností sú individuálne povahové črty ľahko pozorovateľné a nachádzajú svoje uplatnenie. U osôb, kde psychický rozvoj nie je náležitý, môžu byť tieto črty potlačené, neprejavujú sa v profesionálnej činnosti, prejavujú sa ad hoc, alebo dokonca v situáciách úplne nevhodných. To platí aj pri všetkých nasledujúcich charakteristík.

2. typ – «zodpovedný vykonávateľ»

Má mnoho spoločných rysov s “vedúcim”, avšak pri rozhodovaní o dôležitých veciach často váha. Tento typ je viac orientovaný na “umenie vziať za prácu” a vysokú profesionalitu. Vysoko zodpovedný a veľmi náročný k sebe i iným. Vysoko si cení “správnosť” – charakterizuje ho zvýšený cit pre pravdivosť.

Často trpieva psychosomatickými ochoreniami v dôsledku pracovného preťaženia

3. typ – «nepokojný-pochybujúci»

Charakterizovaný najrôznejšími schopnosťami a talentami – od jemných manuálnych prác až po literárne nadanie. Ľuďom daného typu je zvyčajne tesný rámec jediného povolania, dokážu ho vymeniť za úplne iné a nečakaného zamerania. Mávajú tiež koníčky, ktoré sú im v podstate ďalšou profesiou. Priamo fyzicky neznášajú neporiadok a špinu. Zvyčajne kvôli tomu majú konflikty s inými ľuďmi. Vynikajú zvýšenou zraniteľnosťou a často o sebe pochybujú. Potrebujú vľúdne povzbudzovanie.

4. typ – «vedec»

Títo ľudia sa ľahko abstrahujú od reality, vládnu “koncepčným myslením”, vynikajú schopnosťou na všetko vypracovať vlastnú teóriu. Obykle sú duševne vyrovnaní, racionálne, svoje správanie premýšlajú. Zástupca tohto typu často nájdeme medzi ľuďmi, ktorí sa venujú syntetickým druhom umenia: filmu, cirkusu, divadlu, animácii pod.

5. typ – «intuitívne»

Ľudia toho typu sa vyznačujú vysoko citlivou nervovou sústavou, ktorá sa ľahko preťaží. Ľahko zvládajú prácu s preskakovaním od jednej činnosti k druhej. Obvykle obhajujú menšinu, za ktorou sa skrývajú nové možnosti. Majú čuch na novinky. Sú altruistí, často prejavujú starosť o druhých.

Bývajú veľmi zruční a vybavení veľkou obrazovou predstavivosťou, čo im zaisťuje úspech v technickej tvorivej činnosti. Zvyčajne si vytvoria vlastné normy morálky, riadia sa vnútornými zákonmi, dávajú prednosť sebakontrole. Ostro reagujú na rokovania dotýkajúce sa ich slobody.

6. typ – «vynálezca, konštruktér, umelec»

Obvykle ho nájdeme medzi ľuďmi s “technickými žilkami”. Je to človek s vysokou predstavivosťou a priestorovým videním. Často sa venuje rôznym druhom technickej, umeleckej alebo intelektuálne tvorbe. Býva introvert a rovnako ako intuitívny typ si vytvára vlastné morálne normy, nepodriadi sa žiadnemu vonkajšiemu tlaku, riadi sa iba svojou sebakontrolou. Emocionálne, naplnený vlastnými originálnymi ideami.

Vysoká miera empatie, súcítenia s inými ľuďmi. Ťažko znáša kruté zábery vo filmoch. Ťažké, drsné udalosti nimi dokážu veľmi otriasť a nadlho ich vykoľajiť. Bolesti a strasti druhých ľudí nachádzajú u tohto typu súcit a pochopenie, na ktoré vydáva veľa energie. V dôsledku toho je pre nich často oveľa ťažšie uplatniť vlastné schopnosti.

8. typ – «necitlivý k starostiam iných»

Vybavený úplne opačnou tendenciou ako emotívny typ. Obvykle nevníma starosti iných alebo ho nechávajú ľahostajným, dokonca je schopný na takých ľudí vyvíjať nátlak. Ak ide o dobrého odborníka, dokáže ľudí prinútiť, aby robili to, čo pokladá za potrebné. Niekedy je pre neho charakteristická istá “okoralost” prejavujúci sa v prípadoch, keď sa vplyvom vonkajších príčin uzavrie v kruhu vlastných problémov.