Zimný veniec

Človek sa celý život učí, čím som staršia, tým viac sa u mňa prehlbuje láska k svojím koníčkom a záľubám. Najväčšie zmeny nastali príchodom nášho syna na svet. Už ako tehotná som sa realizovala vo viacerých smeroch, veľmi ma to napĺňalo a bavilo. Ako prišiel Alex medzi nás, priam to vo mne vybuchlo. Moje potreby a sny však neboli naplnené, hoci patrím medzi ľudí, ktorí vedia presne čo chcú, kedy a ako, žiaľ, nie vždy sa dá všetko naplánovať. 

Príchodom nášho mini človeka, ktorý mi vyplnil celý môj čas, som sa nachvíľku zastavila a začala si užívať tieto krásne chvíle. Jednoducho na plnenie snov zrovna nebol vhodný čas. Nevedela som si bez Alexa predstaviť ani minútu a moje predstavy išli bokom. Až jedného dňa som opäť pocítila, že moje sny sa začnú napĺňať.

Bol apríl, v deň mojich narodením bol priateľ v BA, takže moje predstavy o dokonalom narodeninovom dni sa rozpadali. Vedela som, že príde unavený a len v kútiku duše som dúfala, že nezabudol na moje narodeniny a niečím ma poteší, keď ja tak milujem prekvapenia. V ten deň som dostala tú najkrajšiu kyticu v mojom živote, bola viac ako úžasná, presne podľa mojich predstáv, akoby ju robil niekto, kto ma do detailu pozná.

Ja som málo kedy spokojná na 100%, som veľký detailista, ale tu bola moja spokojnosť maximálna. Po kytici mi vložil obálku do ruky, v duchu si vravím, no OK čo už mohol sa viac posnažiť, ale že však peniaze sa mi vždy zídu, nikdy predtým so od neho peniaze nedostala, tak asi to bude po prvýkrát. Otváram obálku s „nadšením“ keď tu zrazu zahliadnem poukaz, nie hocaký, ale do mojej vysnívanej kvetinovej školy. 

Moja túžba, môj sen sa zrazu stali skutočnosťou a ja som stratila slová, najkrajší dar môžete dostať od človeka, ktorý vás dokonale pozná, miluje a vie čo vám dokáže vyčariť úsmev na tvári. ON to zvládol nie prvý a snáď ani nie poslednýkrát.

Blížil sa deň môjho kurzu, kde som si vybrala výrobu zimného venca. Bola som plná očakávaní, tak veľmi som sa tešila, že som nedokázala všetky emócie v sebe spracovať a vychutnať si kurz plnými dúškami. Čo vám poviem, bolo tam skvelo, ale moje nadšenie mi bránilo prejaviť radosť akú som v skutočnosti mala.

Kurz trval cca 2 hodiny v nádhernom prostredí s príjemnou lektorkou. Všetko bolo pripravené ako z časopisu, dokonca sme si mohli pochutiť aj na pripravenom koláčiku a smelo sa pustiť do práce. Ani neviem ako rýchlo to zbehlo a ja som zrazu držalo moje prvé dielo v rukách. Milujem kvety a tento veniec mi učaroval jeho vôňou a krásnymi zimnými farbami. Je jednoduchý a zároveň tak krásny a teším sa z toho , že je môj.

Za ten krátky čas už stihol vymeniť viaceré miesta u nás v izbe a ešte s ním mám kopec plánov. Je to veniec, ktorý vás tak ľahko neomrzí, môžete si ho nesvietiť dozdobiť, zavesiť na dvere či stenu, len tak niekde oprieť, alebo položiť na stôl. Vždy bude vyzerať inak a pritom vždy sa naňho bude dívať s veľkou láskou a radosťou. Verím, že tento kurz nebol môj prvý ani posledný a dúfam, že sa mi podaria aj doma vytvoriť takéto kvetinové diela. 

Ďakujem môjmu priateľovi za najkrajší darček, ktorý si žena ako ja mohla priať.