Zbavte sa čiernych bodiek pomocou prírodných tipov!

Trápia vás čierne bodky na nose? Určite poznáte, že ich odstraňovanie je veľmi nepríjemné a často krát aj bolestivé. Vyskúšajte tieto domáce prírodné rady, ktoré vám pomôžu sa zbaviť čiernych bodiek šetrným a bezbolestným spôsobom.

1. Vaječný bielok

Obyčajné vajce zbavte žĺtka a samotné bielko trošku vyšľahajte vidličkou, tak aby malo hustejšiu konzistenciu. Následne ho naneste na problematické miesta a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút, pokiaľ dobre nestuhne. Potom si ho strhnite dole, vaše póry by mali byť prečistené do hĺbky.

2. Citrónové naparovanie

Citrónová šťava je užitočná aj samotná na čistenie pleti ale takisto je dobrá aj pri naparovaní. Dajte do hrnca približne dva deci vody a nechajte zovrieť, potom do nej vlejte šťavu z jedného citróna. Prehoďte si cez hlavu uterák a takto sa naparujte aspoň desať minút. Ako sa donaparujete, čierne bodky vám pôjdu samé dole miernym vytláčaním. Nakoniec sa opláchnite studenou vodou aby sa vaše póry uzavreli.

3. Med so škoricou

Med a škorica pôsobia protizápalovo, to znamená, že čierne bodky nielen dobre odstraňujú ale aj zároveň riešia problém ich opätovného vzniku. Zmiešajte rovnaké množstvo tekutého medu a škorice. Túto zmes natrite na problematické miesta. Následne priložte nejakú gázu, nechajte tri minúty zaschnúť a rýchlo strhnite.

4. Sóda bikarbóna

Zmiešajte sódu bikarbónu s minerálnou vodou tak aby ste vytvorili hustú kašu. Tú natrite na nos a postupne vmasírujte. Po štyroch minútach zmyte vlažnou vodou. Výhodou sóda bikarbóny je, že čierne bodky aktívne vyťahuje a ich odstraňovanie tak nebude bolestivé.

5. Zelený čaj

Dôležitým bodom pri starostlivosti o pokožku s čiernymi bodkami je i fakt, aby ste ich nielen neustále odstraňovali, ale zároveň proti nim aj preventívne bojovali. A na to je vynikajúci zelený čaj, ktorý pôsobí protizápalovo. Keď si ho ráno pripravíte ku raňajkám, odlejte si trošku do mištičky, do ktorej namočíte vatový tampón. Ešte pred použitím kozmetiky si potom vydenzifikujte problematické partie týmto čajom.

zdroj: http://enterastro.com