Zázračná bylinka, ktorá opraví poškodený zrak a zlepší videnie dokonca aj u starších ľudí.

zazracna-bylinka

A mali by ste vedieť, že váš zrak sa zhorší, pokiaľ nebudete riešiť pravú príčinu problému. Nerobte si ale starosti, máme pre vás riešenie. V nasledujúcom článku vám predstavíme využitie jednej silnej prísady na záchranu zraku a jeho zlepšenie.

Meno tejto zázračnej prísady je šafran. Mnoho expertov na svete je názoru, že šafran je jedna z najjednoduchších ciest ako prirodzene zlepšiť svoj zrak. Vie spomaliť progres očných ochorení ako napr. makulárna degenerácia, ktorá spôsobuje slepotu.

Šafran sa ručne zbiera z tmavo červených tyčiniek šafranového kvetu. Nanešťastie, cena šafranového korenia šplhá v závislosti od jeho kvality až do 400 libier za kilogram.

Šafran má rôzne využitie, používa sa ako korenie do jedla, farbivo či liečebný prostriedok. Tiež by ste mali vedieť, že šafran obsahuje karotenoidy krocín a krocetín, ktoré chránia bunky a nervy, a majú silné antioxidačné účinky. Krocín zo šafranu má silnejšiu antioxidáciu než alfa-tokoferol, dokáže zabrániť tvorbe peroxidovaných lipidov, a čiastočne vie obnoviť superoxiddismutázu.

Ako ho použiť?

Držte sa rád expertov: pre očné účinky – vezmite si 20 mg kvalitného šafranu denne. Prípadne si rovnaké množstvo šafranového korenia zamiešajte do jedla či čaju.

Ak užívate priamo šafran ako korenie, potom odporúčaná dávka je 0,5 až 1 gram. Dávky vyššie než 5 gramov už môžu mať na telo toxické účinky.