Zaujímavosti o Bulharsku a Albánsku

Dovolenková sezóna sa pomaly rozbieha a vy ešte stále blúdite medzi cestovnými kanceláriami a hľadáte pre vás tú najlukratívnejšiu dovolenku? Aj keď na Slovenku pôsobí množstvo cestovných kancelárii, mnohé nevedia poskytnúť pre svojich klientov to, čo si žiadajú. Slováci si vyberajú dovolenky podľa cien. Ktorá krajina vám poskytne krásne oddychové miesto a zároveň vám nevybieli účet? Sú hneď dve, a to Bulharsko a Albánsko.

Zaujímavosti o Bulharsku

Bulharsko je medzi slovenskými dovolenkármi pomerne obľúbené najmä z dôvodu cenovej dostupnosti. Prináša mnoho zaujímavých miest, ktoré by ani vášmu oku nemali ujsť. Slnečné pobrežie a známy Nesebar prilákali každoročne mnoho Slovákov dovolenkovať práve sem. Aj vás láka tento rok dovolenka v slnečnom Bulharsku?

Vedeli ste, že v práve Bulharsko sa považuje za krajinu jogurtu? Z tejto krajiny pochádza mnoho vynálezcov, ktorí priniesli populácii dnes už takmer neodmysliteľné veci. Známi Bulhari vynašli airbagy, digitálne hodinky, elektronický počítač alebo aj kopírku. Okrem krásnych takmer nenarušených plážach ponúka pre dovolenkárov turistické chodníky.

Bulharsko je z veľkej časti pokryté lesmi, v ktorých nájdete množstvo ohrozených zvierat. Práve do takýchto miest si určite nebudete môcť na seba vziať sukňu a tmavé samodržiace pančuchy. Určite vám aj takýto výlet poskytne množstvo zaujímavých zážitkov.

Bulharsko ponúka aj oddych na pláži a aj turistiku na horách.

Zaujímavosti o Albánsku

Takmer nedotknutá krajina na Balkánskom poloostrove láka rok čo rok väčšie percento Slovákov dovolenkovať práve tam. Dovolenka v Albánsku vám ponúkne množstvo zaujímavých zážitkov. Môžete sa vyšplhať na hory a zároveň v ten deň ešte aj ležať na pláži a slniť sa. Aj keď táto krajina nemá dostatočne vybudovanú infraštruktúru, ponúka pre dovolenkárov raj na zemi. Vychutnajte si výlety k moslimským mešitám a gréckym kostolíkom.

Odkrojte si aj vy kúsok z histórie Albánska a  zažite pár dni oddychu ďaleko od domova. Albánsko ponúka pre turistov zmes kultúr. Počas jeho histórie sa tam vystriedali viaceré kultúry a zanechali po sebe množstvo pamiatok, ktoré aj stovky rokov po zániku môžeme vidieť na vlastné oči.