Začal sa 8. festival radosti v Pavlovciach nad Uhom

V tomto mimoriadnom svätom roku milosrdenstva sa v základnej škole v Pavlovciach nad Uhom koná 8. festival radosti. Jeho hlavnou témou je „Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo“ a trvá od 11. augusta do 15. augusta. Je určený mladým od 15 rokov a organizuje ho Domček – Dom Anky Kolesárovej.

Hosťami sú Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita a novovymenovaný košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč, páter Artur Cierlicky, vladyka Milan Šášik, kňazi Arcidiecézneho centra pre mládež o. Marek Roják a o. Jozef Mrúz a novokňazi. Okrem nich pozvanie prijali spoločenstvo Marana Tha z Prešova, kapela Kerygma a rôzni ďalší, ktorí sa predstavia počas workshopov.

Približne 80 dobrovoľníkov, ktorí budú počas týchto dní slúžiť v rôznych tímoch, sa pripravovalo na tento festival už od utorka duchovnou obnovou. Viedol ju o. Matúš Reiner, vicerektor Domčeka. „Boh každého z nás volá pracovať do Jeho vinice, dáva na to dary a talenty. Sme ním poslaní. Chce, aby sme do všetkého išli spolu s ním. S Bohom, ktorý je dobrý a veľký a ako píše prorok Micheáš, aby sme chodili spolu s ním. Kráčali v zaľúbenosti do neho,“ hovorí Matúš Reiner.