Claudia Gray Tisíc kousků tebe

Predstavte si, že musíte precestovať niekoľko alternatívnych svetov, aby ste našli pravú lásku, pritom celý čas stála po vašom  boku. Tisíc kousků tebe je príbeh o láske, spravodlivosti a ľudských rozhodnutiach.

Anotácia

Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze.

Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím jejím čím dál více proplétá.

Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala.

Niečo viac o Claudii Gray

Claudia Gray je americká spisovateľka fantasy príbehov pre mládež. Jej najznámejšia séria je zo sveta Star Wars (jednu knihu z tohto sveta som si dnes zajednala, tak som zvedavá, čo na to poviete). Píše pod pseudonymom, pretože jej prišlo zábavné vybrať si vlastné meno.

Je spisovateľkou na plný úväzok. Svoje povolanie miluje a dúfa, že sa mu bude môcť venovať minimálne navždy. Vo voľnom čase rada číta, cestuje, varí a počúva hudbu. Drží tempo s dynamickou spoločnosťou, preto ju dokážeme nájsť na viacerých sociálnych sieťach.

Z Tisíc kousků tebe som mala tisíc rôznych myšlienok

Príbeh začína smrťou otca hlavnej hrdinky a jej túžbou po pomste. Pomocou špeciálneho zariadenia sa prenesie do inej dimenzie, aby našla vraha a vzala spravodlivosť do vlastných rúk. Pri jej cestách jej veľmi pomáha blízky priateľ Theo.

Premýšľali ste niekedy nad tým, aké by to bolo, keby ste sa rozhodli inak? Pri každej alternatíve nášho rozhodnutia vznikne nový svet. Presne do takýchto dimenzií sa Margerite pomocou Ohniváka prenášala a hľadala vraha Paula.

Čím viac ho prenasledovala, tým viac sa situácia zamotávala. Vzďaľovala sa od Thea a pochopila, že jej láska k Paulovi je veľmi silná na to, aby dokázala svoju pomstu vykonať.

Príbeh je písaný veľmi jednoducho a dobre sa čítal. V každej novej dimenzií sa musíme rýchlo zorientovať vo svete, v ktorom sme sa zrazu ocitli. Zmena prostredia nám nedovolí pri čítaní nudiť sa a knihu nebudete chcieť odložiť z rúk. Ja sama som ju prečítala za deň aj niečo.

Chvíľu som sa pozastavila nad citmi hlavnej hrdinky, keďže som si nebola istá ku komu má bližšie a čo vlastne chce, ale takéto zmätené duše sa predsa nachádzajú okolo nás stále. Preto som bola rada, keď tá zmätenosť sa vrátila do normy a milostný trojuholník sa rozuzlil.

Autorka nič nenechala na náhode a všetko si dokonale premyslela. Príbeh nebol plný len svojou akciou a túžbou po spravodlivosti, ale aj romantikou a láskou. Zistíme, že nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá.

Tisíc kousků tebe hodnotím pozitívne. Autorka vytvorila zaujímavý svet plný nekonečných možností. Stavia do popredia lásku, rodinu či spravodlivosť. Bola som celkom smutná, keď som knihu dočítala, ale už onedlho sa dočkáme pokračovania.

Komu knihu odporúčam

Po knihe Tisíc kousků tebe by mali siahnuť jednoznačne romantické duše, ktoré majú radi dobré konce. Príbeh bol napínavý od začiatku až do konca. Dej bol síce ľahšie predvídateľný, ale to vôbec nevadí.

Autorka predstavila nové dimenzie brilantným spôsobom a ja nemôžem inak, ako len knihu odporučiť nielen tínedžerom, ale aj iným žienkam bez ohľadu na vek. Kniha ma veľmi bavila a som zvedavá na pokračovanie, prípadne na inú tvorbu od Claudie Gray.