Výnimočný darček pre oko aj pre dušu

Príležitostí obdarovať rodinných príslušníkov, priateľov či známych je veľa: okrúhle narodeniny, svadba, pracovné výročie alebo kňažská vysviacka. Niekedy sa z milej aktivity darovania stáva nutné zlo – navštívime obchod, ktorý máme cestou a kúpime sériovo vyrábaný okrasný predmet, ktorý by niektorí nazvali gýčom. No aj v našich končinách si pomaličky nachádzame cestu k originálnemu umeniu, ktoré poteší darcu i obdarovaného.

Jedným z autorov, ktorí sa venujú originálnej tvorbe je Ľubo Michalko. Michalko je absolventom VŠVU v Bratislave a absolventom priemyselného dizajnu na Fakulte architektúry na Technickej univerzite. V jeho tvorbe dominuje spájanie dvoch živých materiálov: keramiky a orechového dreva. Kombináciou keramiky a orechového dreva vznikajú originálne mozaiky, ktoré sú plné symbolov, farebnosti a geometrických tvarov.

Ľubo Michalko oslovuje ľudí originalitou, modernosťou a duchovným rozmerom. Výsledok jeho práce skrášli nejeden príbytok a posunie náš zmysel pre vnímanie krásnych a hodnotných vecí.

Viac na: lubomichalko.com