Vychytené gospelové festivaly 2014

festivallumen2014-2-300x200-6466310Leto a festivaly patria k sebe. Ku kresťanon zase patria gospelové festivaly. Za posledných 25 rokov na Slovensku vytvorila pekná tradícia kresťanských festivalov, ktoré prinášajú hodnotnú zábavu a spetrujú nám letný čas.

  • Festival Lumen v Trnave otvorí festivalovú sezónu už 6. až 7. júna. Ide v poradí už o 22. ročník a špecialitou je, že časť programu je zadarmo a časť je spoplatnená (lístky do spoplatnenej XL zóny si v predpredaji za 6€ môžete zakúpiť na tejto stránke: http://www.fln.sk/tickets/)
  • V polovici júna sa presunieme na ďaleký východ, kde sa od 13. do 15. júna v Juskovej Voli bude konať Bárkafest.
  • O ďalšie dva týždne neskôr sme pozvaní na stretnutie mladých na Starých Horách inšpirované Mladifestom v Medžugorí, toto podujatia sa volá EMfest a bude prebiehať od 27. do 29. júna.
  • V ten istý víkend, konkrétne v nedeľu 29. júna, nás v krásnom prírodnom prostredí privíta Breakfestival. Toto podujatie organizujú Redemptoristi už piaty rok.
  • Po ďalších dvoch týždňoch sa môžeme presunúť na Oravu, kde nás čaká festival Verím Pane so známym heslom: DOMA JE DOMA! a ešte známejším organizátorom Jurajom Drobným. Zapíšte si do kalendárov dni 15. až 20. júla.
  • V strede leta svoje brány otvorí ranč v Kráľovej Lehote, kde sa bude od 31. júla do 3. augusta konať Campfest.

Samozrejme, tento zoznam zahŕňa len malú časť gospelových festivalov, ktoré nás čakajú v najbližších mesiacoch. Ak vám na zozname nejaký festival veľmi chýba, dajte nám vedieť v diskusii pod článkom alebo emailom na vyveska@vyveska.sk.