Všetko má svoju príčinu

Streda, 15. August 2013, 23:51, Zverejnil

Život je ako trúba,

keď do nej nefúkate, nič z nej nevychádza

(W. C. Handy)

26-4-1060619 

Aristotelov „princíp kauzality“ hovorí, že všetko má svoju príčinu, že medzi všetkými udalosťami existuje kauzálny vzťah, teda vzťah príčiny a následku. Zjednodušene povedané, ak aj nepoznáte dôvod konkrétnej udalosti, neznamená to, že takýto dôvod neexistuje. Úspech v akejkoľvek oblasti pochádza zo zistenia kauzálneho, teda príčinného vzťahu medzi tým, čo robíte a tým, čo chcete dosiahnuť a následného usporiadania všetkých vašich myšlienok a aktivít tak, aby boli v súlade s vašim cieľom. Čiže zákon akcie a reakcie v priamom prenose vášho života.

Položte si teraz nasledujúcu otázku: „Koľko ľudí, ktorých považujete za skutočne úspešných, sa dostalo na výslnie len a len vďaka šťastiu?“. Poznáte niekoho takého? Predpokladám, že nie. Jasné, že je nevyhnutné byť v pravý čas na správnom mieste, ale je v tom oveľa viac –mimoriadne úsilie, vytrvalosť, trpezlivosť a disciplína. To je tá „akcia“, ktorá prinesie „reakciu“ v podobe úspechu.

26-5-2035538

„Všetko, čo zo seba vydáte,

má priamy vzťah k tomu, čo dostanete späť.“

Takmer všetko okolo nás, v našom osobnom a profesionálnom živote, je výsledkom akcií, ktoré sme podnikli. Až na zopár výnimiek (zvykneme ich nazývať talent, zázrak, šťastie, náhoda či iné magické slová), je všetko, čo máte, teda vzťahy, ktoré vás tešia, materiálne statky, ktoré si užívate a zážitky, ktoré prežívate, priamym následkom vášho úsilia, ktoré ste na to vynaložili. Kauzalita, o ktorej som písal vyššie v súvislosti s Aristotelom znamená, že ste ochotní bez výhrad sa angažovať vo svojich zámeroch a sny premieňať na realitu. Znamená to, že ste ochotní nájsť cestu, investovať čas a energiu, aby ste vytvorili realitu, po akej túžite.

Ak chcete uspieť, môžete čakať, až sa vám nejaká realita prihodí, až vám svet naservíruje úspech na striebornom podnose. Alebo prevezmete za svoj život 100% zodpovednosť, spoľahnete sa na seba a pričiníte sa o to, aby sa vaše sny splnili. Tak aký postoj k tomu zaujmete? Stavíte všetky karty na šťastnú náhodu alebo budete na tom pracovať? Toto rozhodnutie je na vás. Ja v tom mám jasno a už dávno som sa rozhodol prevziať zodpovednosť za všetko, čo sa mi v živote deje.  26-7-1051376 

Kvalita a kvantita energie, ktorú vydáte,

má vplyv na výsledky, ktoré dosiahnete

(Ch. Carter – Scottová)

Ľudské správanie je zamerané na istý cieľ alebo výsledok. Všetko, čo robíme, má svoj dôvod a za každým menším alebo stredne veľkým cieľom sa nachádza nejaký väčší, o ktorý sa usilujeme. Aj keď sa vám možno nepodarí získať všetko, po čom túžite, získate o sebe veľa cenných informácií, nazbierate vedomosti a urobíte vklad na účet zvaný „sebadôvera a sebahodnotenie“. Buďte pripravení, očakávajte sklamanie a nezdar ako súčasť života. Ale nenechajte sa svojimi prehrami pripraviť o odvahu a vytrvalosť. Ak vytrváte dostatočne dlho, nakoniec dosiahnete svoj cieľ.

A nezabúdajte na to najdôležitejšie: „Úspech neprichádza k tým, kto si ho len zbožne prajú a tým sa ich vklad a práca na úspechu končí. Úspech prichádza k tým, ktorí sa pričinia o to, aby sa dostavil. K tým, ktorí sa postavia na štartovaciu čiaru a vyrazia k cieľu aj cez prekážky.“

Teším sa na vašu spätnú väzbu: