Viete, na čo sa pôvodne používalo puzzle?

Puzzle je jedna z mála hračiek, ktoré sa tešia veľkej obľube medzi deťmi aj dospelými, ale viete ako a kedy vzniklo? Vyrobil ho okolo roku 1760 John Spilsbury, britský rytec a kartograf. Pripevnil mapu na drevenú dosku, z ktorej potom vyrezal jednotlivé krajiny a túto pomôcku používal pri vyúčbe zemepisu.

Puzzle v podobe, ako ich poznáme dnes, sa začali vyrábať až okolo roku 1820. Nakoľko sa vyrábali ručne a z dreva, boli drahé a mohli si ich dovoliť iba rodiny z vyšších vrstiev. Našťastie sa už puzzle v dnešnej dobe vyrába z papiera a vyrezáva sa strojmi, takže si ich môžu dovoliť skutočne všetci.

Napriek tomu, že puzzle sa teší veľkej obľube, je iba málo kamenných obchodov, ktoré predávajú iba túto skladačku a ich ponuka puzzle je takmer neobmedzene široká. Aj kvôli tomu je lepšie využiť služby online puzzle obchodu i-puzzle.sk, v ktorom si vyberiete z viac ako 3500 motívov od 26 výrobcov.

Na svoje si prídu všetci, od najmenších, pre ktorých sú pripravené ľahko zložiteľné detské puzzle z pár kúskov, až po puzzle expertov, ktorí si môžu zgustnúť na výnimočných puzzle zložených z 33600 dielikov. Pri skladaní týchto to už miesto pohára s trpezlivosťou chce poriadny sud, ktorý nikdy nepretečie.

Ak sa nepovažujete za greenhorna v stavaní puzzle, no za experta tiež nie, máme pre vás pripravenú zlatú strednú cestu, alebo žeby odrazový mostík k 33600 kusovej skladačke? Ktovie. Každopádne si môžete vybrať z 3000 kusových puzzle, ktoré sú vhodné pre pokročilých. Naša ponuka je plná všakovakých motívov, od fotografií miest cez známe obrazy až po prírodu.  

Vyberte si motív, ktorý vám je najbližší a pustite sa do skladania, ak vám to pôjde viac než lepšie, môžete si ísť zmerať svoje sily na súťaž v skladaní puzzle, kde sa predstavia ostatní puzzle borci. Možno vyhráte už tú vyššie spomínanú 33 tisíc kusovú skladačku.