V Ružinowe to teraz žije

Divadlo pod kostolom 8. novembra otvára 3. ročník kultúrneho festivalu Ružinow. Súčasťou programu bude koncert Mariána, Mareka a Martina Geišberga, speváka Petra Bažíka, dokumentárny film o Antonovi Srholcovi alebo monodráma o odkaze Ľudovíta Štúra v roku 2015.

„Festivalom Ružinow 2015 chceme opäť priniesť kvalitnú súčasnú kultúru do Ružinova a zároveň zaujímavými titulmi prispieť ku kultúrnemu životu v Bratislave,“ povedal Richard Bednár, riaditeľ Divadla pod kostolom. Festival prinesie od 8. do 17. novembra v Divadle pod kostolom 12 akcií, medzi ktorými nebudú chýbať divadelné predstavenia, koncerty, diskusia alebo hudobno-literárny večer. Kompletný program a rezervácie nájdete na www.divadlopodkostolom.sk.

„Veľmi nás teší divácky záujem, minulý rok sme mali vyše 1000 hostí a tohtoročný koncert Geišberg Tria – Mariána Geišberga so synmi Marekom a Martinom – sa už vypredal a museli sme pridať ďalší termín. Jadro programu budú predstavovať divadelné predstavenia – monodráma Otázky Ľudovíta Štúra, ocenená na súťaži Scénická žatva 2015. Tiež príjemné komédie alebo herecká koláž Divadla bez domova Kuca Paca. Nezabudli sme ani na najmenších divákov a pripravili sme bábkové predstavenie pre deti o indiánskom Chlapcovi bez mena. Sme veľmi radi, že môžeme hostiť aj koncert speváka a multiinštrumentalistu Petra Bažíka, ktorý bude prezentovať svoj nový album,“ uviedol ďalej Richard Bednár. „Projekt realizujeme s podporou Bratislavského samosprávneho kraja, za podporu ďakujeme aj Mestskej časti Bratislava – Ružinov a Hlavnému mestu SR Bratislave v rámci programu Ars Bratislavensis,“ uzavrel riaditeľ Divadla pod kostolom.