V našich črevách sa nachádza až 5 kg nebezpečných usadenín. Takto si ho vyčistíte už za 3 týždne bez použitia klystíru prirodzeným spôsobom.

Očista čreva je veľmi dôležitou súčasťou detoxikácie, pevného zdravia a duševnej pohody. Nie každý je však ochotný pre očistu čriev podstúpiť výplach čriev klystírom. Našťastie existuje jednoduchý spôsob, ako vyčistiť črevá pomocou dvoch ingrediencií efektívne a zdravo. Mnoho zdravotných problémov môže byť odstránených vyčistením čriev od hlienu, usadenín a parazitov.

V priebehu nášho života naše črevá spracujú približne cez 100 ton potravín a 40 000 litrov tekutín. Toto masívne množstvo jedla a tekutín vedie nakoniec k nahromadeniu až 7 kilogramov toxického fekálneho odpadu v črevách, ktorý kontaminuje našu krv a spôsobuje nenapraviteľné škody na našom tele v podobe vážnych zdravotných problémov.

– zápcha

– cukrovka

– spomalený metabolizmus

– problémy zo zrakom a sluchom

– nadmerné priberanie alebo naopak chudnutie

– problémy s pečeňou, obličkami

– kožné problémy

– plešatosť

– rakovina.

Pravidelná očista čreva pre všetkých ako prevencia a odstránenie zdravotných problémov

Očistu čreva by sme mali robiť všetci. Klystírom je možné vyčistiť iba hrubé črevo a to tiež len veľmi malú časť. Navyše klystír vyžaduje špeciálne podmienky, nástroje a informácie pre správne prevedenie, v opačnom prípade si ním môžeme uškodiť. Našťastie existuje veľmi efektívna a prírodná cesta ako očistiť črevo od nahromadených usadenín. Užívanie 1 až 3 polievkových lyžíc ľanového semienka za deň po dobu 3 týždňov, môže s našim črevom urobiť skutočné zázraky. Tento recept dokáže vyčistiť hlieny, fekálne usadeniny  a parazity bez porušenia zdravej črevnej mikroflóry.

Vedci dokázali, že len v hrubom čreve dospelého človeka sa bežne nachádza 3 až 5 kilogramov nestrávených a usadených zvyškov potravy! Dosť desivá predstava, hlavne keď si uvedomíme, že na hrubé črevo je napojená väčšina orgánov a že rakovina hrubého čreva je hneď po rakovine pľúc druhou najsmrtelnejšou formou rakoviny.

Recept na očistu čreva prírodným spôsobom

Budete potrebovať len dve ingrediencie:

– kefír

– ľanové semienka

POSTUP: Jediné, čo potrebujete urobiť, je konzumovať kefír s pomletými ľanovými semienkami namiesto vašich zaužívaných raňajok.

Prvý týždeň začnite s jednou polievkovou lyžicou pomletých ľanových semienok primiešaných do 100 ml kefíru.

Druhý týždeň navýšte dávku na 2 polievkové lyžice na 100 ml kefíru

Tretí týždeň ukončite 3 polievkovými lyžicami pomletých ľanových semienok zmiešaných v 150 ml kefíru.

Po troch týždňoch by malo byť vaše črevo čistejšie a zdravšie a vaše telo vitálnejšie a kraj

Účinky kefíru

Kefír je kvasený nápoj, ktorý sa najčastejšie vyrába z mlieka a probiotických bakteriálnych kultúr. Je kompletným zdrojom proteínov s množstvom esenciálnych aminokyselín, minerálov a dôležitých vitamínov skupiny B.

Probiotické organizmy dokážu očistiť črevá, vyrovnať črevnú flóru a zničiť patogény ako E-coli a parazity.

Kefír tiež pomáha obnovovať funkciu tráviaceho systému, liečiť zápalové črevné ochorenia a zabezpečuje opätovné „naštartovanie“ poškodeného imunitného systému.

Účinky ľanových semienok

Pridanie ľanových semienok do stravy je výborným spôsobom na prečisťovanie hrubého čreva. Ľanové semienka absorbujú vodu. Ich následným posúvaním sa v hrubom čreve pomáhajú prechodu stolice a zároveň zbavujú telo toxínov. Sú bohaté na ALA, jednu z omega-3 mastných kyselín, ktoré majú protizápalové účinky a dokážu zmierniť syndróm dráždivého čreva.

TIP: Keď sú ľanové semienka konzumované celé, s najväčšou pravdepodobnosťou prejdú vašim črevným traktom nestrávené. Preto je dobré kúpiť si celé semienka pred konzumáciou ich pomlieť v mlynčeku na mak. Nemeľte ich ale naraz priveľa, pretože dosť rýchlo strácajú svoj účinok. Semienka užívajte vždy čerstvo namleté (mleté v priebehu posledných 24 hodín) a uskladňujte ich v chladničke.