Úspešný príbeh filmu Všetky moje deti pokračuje

300_bez1-1445063

Slávnostná prezentácia DVD filmu Všetky moje deti režiséra Ladislava Kaboša bude spojená s opätovnou projekciou na filmovom plátne v kine Lumiere v Bratislave, špitálska 4, v nedeľu večer 12.10.2014 od 20.15. za účasti tvorcov. Vstupenky sú ešte v predaji.

Vo vestibule kina Lumiere bude možné zakúpiť v predajni Klapka DVD za zvýhodnenú cenu. Na DVD okrem filmu sú aj bonusy: krátky film Ako to všetko začalo a Fragmenty rozhovorov s farárom Mariánom Kuffom. Tu sa dozvieme, čo Mariána Kuffu na vystúpení Rómov v Žakovciach najviac potešilo, kedy mu vstúpila „slza do oka“ aj prečo nemohol odmietnuť pozvanie do tanca.

„Do bonusov sme zaradili odpovede na otázky, na ktoré sa nás diváci najčastejšie pýtali, je tam aj isté „know how“ z práce v osadách a rôzne inšpiratívne myšlienky, ktoré do 90 minútového filmu nebolo možné strihnúť ,“ prozradil režisér Ladislav Kaboš.

„Vo filme zazněla jedna veta – a tu si diváci vypočujú aj kontext, v ktorom to bolo vyslovené. Mnohí tak pochopia, koľko vecí sa „strihom“ niekedy vytratí. Pre režiséra nie je vždy ľahké vybrať tú najpodstatnejšiu vetu“, vysvětluje producentka a scenáristka Svatava Mária Kabošová.

DVD rozhodne nebudeme krstiť, tj. polievať šampaňským a nepozývame ani „kmotrov“ – devalváciu slova „krst“ nechceme podporovať. Slávnostnou prezentáciou DVD chceme predovšetkým poďakovať všetkým, ktorí pripseli k vysokej návštevnosti filmu v kinách a podnietili tak zmenu kultúry na Slovensku. Diváci sa začali zaujímať o slovenské filmy, dokumenty a pomáhajú tak domácim tvorcom “ dodáva.