Toto zaskočilo všetkých lekárov: Recept, po ktorom vaše vlasy porastú rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

Z toho dôvodu prevažne ženy utrácajú veľké množstvo peňazí na starostlivosť o ne – či už sú to rôzne šampóny, kondicionéry, laky na vlasy alebo návštevy kaderníckych salónov. Okrem toho ďalším problémom, ktorý trápi množstvo ľudí, je vypadávanie vlasov.

Príčiny vypadávania vlasov a vlasový cyklus

Príčiny bývajú rôzne, od genetiky, cez hormonálne zmeny, až po vplyv vecí, ako sú chemikálie vo farbách na vlasy alebo časté používanie fénov a kuliem.

Štúdia tiež zistila, že vypadávanie vlasov je spôsobené aj nezdravým stravovaním a nedostatkom niektorých nutričných látok.

Priemerný človek má na hlave približne 100 000 až 150 000 vlasov, ktoré neustále cyklicky dorastajú a vypadávajú. Hovorí sa tomu tiež vlasový cyklus.

Dermatológovia uvádzajú, že každý jeden deň stratíme 60 až 100 vlasov. Problém nastáva vtedy, ak množstvo novo vyrastajúcich vlasov je menší, ako počet vypadaných vlasov.

Preto je vždy potrebné zistiť príčinu, prečo sa objem našich vlasov zmenšuje – nech je to vypadávaním alebo nedorůstáním nových.

Hlavným problémom býva nadmerné vystavenie vlasov škodlivým chemikáliám, ktoré sa paradoxne nachádzajú v takmer každom komerčnom produkte určenom k starostlivosti o ne.

Domáci recept pre obnovu a zrýchlenie rastu vlasov

V našom dnešnom článku vám prezradíme jednoduchý domáci recept, pomocou ktorého vyživíte vlasové korienky a podporíte tým rast vašich vlasov.

Efektivita tohto receptu bola potvrdená mnohými dermatológmi. Ak ste doteraz u lekárov nemali úspech, určite ho vyskúšajte. Výsledkom budete zaskočení nielen vy, ale aj oni.

Budete potrebovať tieto suroviny:

  • 1 vaječný žĺtok
  • 1/2 banánu
  • 1 dcl piva
  • 1 polievkovú lyžicu kvalitného medu

Postup prípravy a aplikácie

  1. Vložte všetky suroviny do mixéra a rozmixujte ich na jemnú homogénnu pastu.
  2. Vyrobenú pastu si končekmi prstov naneste na pokožku hlavy na tie miesta, kde vám vlasy prestali rásť.
  3. Ak chcete, tak na podporu rastu existujúcich vlasov môžete pastu aplikovať aj tam, kde vám vlasy rastú, ale chcete, aby zhustli alebo rástli rýchlejšie.
  4. Masku nechajte pôsobiť 1 až 2 hodiny. Na hlavu si môžete dať sprchovú čiapku, aby ste počas tej doby mohli robiť aj iné činnosti a nezašpinili si pritom odev.
  5. Na konci si masku zmyte vlažnou vodou a prípadne potom ešte vlasy umyte bežným šampónom.

Aplikácia

Odporúča sa aplikovať si túto masku 2 až 3krát týždenne.

Nepotrvá dlho a zaznamenáte, ako vám nové vlasy znova začínajú dorastať, hustnúť a zároveň rast rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.