Toto je 8 absurdných vecí, ktoré robí na Facebooku skoro každý. Z bodu číslo 6 sa vašim priateľom až rozum zastavuje…

Určite aj vy poznáte a máte na sociálnych sieťach pár ľudí, za ktoré sa jednoducho hanbíte, ale nemáte to srdce je vymazať, pretože sú to potrební vaši bývalí spolužiaci, alebo snáď kolegovia z práce.

A tak jednoducho ich stupiditu trpíte a sem tam sa stane, že po zhliadnutí ich príspevku vám je za ne neskutočne trápne. A toto je presne 8 typických vecí na sociálnych sieťach, ktoré títo ľudia robia a vy sa za ne potom bezhranične hanbíte.

1. Fotka z nemocnice, na ktorej je odfotená vaša ruka – nie je nič horšieho, než keď si na Facebook dáte fotku tohto typu. Ešte horšie však je, keď k tomu dáte popisok tri bodky, a potom sa tvárite tajomne ako človek na návšteve, ktorému sa chce na veľkú. Je to naozaj trápne a autori by si zaslúžili tri rany bičom.

2. Citáty typu “užívaj dňa” – úplne stačí, že toto má na ruke vytetované pol republiky. Naozaj nás tým nemusíte strašiť aj na Facebooku. Za takúto hlúposť si nezaslúžite bičovanie, ale skôr poľutovanie.

3. Milión fotiek detí

všetci sme si stihli všimnúť, že máte dieťa vy alebo niekto z vášho blízkeho okolia. Netreba nám to pripomínať dvakrát denne. Vašej infantilnosti už tak dosť trpíme.4. Hlúpe popisky u fotiek z dovoleniek – možno v roku 2011 boli menovkami u fotiek z dovoleniek typu “Lol som pri mori a ako sa máte vy doma,” ešte vtipné. Ale teraz je to minimálne na zvieraciu kazajku. Doma sa totiž máme úplne normálne, rovnako ako keď ste tu. Za ten týždeň sa nezmenil ani režim, ani ročné obdobie.

5. Vyznanie lásky – nikto s vami nechce zdieľať to dobré, každého zaujímate až keď sa vám stane niečo hnusného. Je potrebné byť k sebe úprimní. A láskyplné srdiečka všade u vás na profile značí iba vašu nevyzretosť.

6. Keď píšete mŕtvym na ich profil – čo je toto za nezmyselný zvyk? Prečo by niekto mal písať mŕtvym ľuďom na ich Facebook? Možno to bude teraz veľká rana pre väčšinu Čechov a Slovákov, ktorí toto robia. Ale váš mŕtvy kamarát si naozaj neprečíta vaše prianie k narodeninám a dojem tým na nikoho neurobíte. Vyzeráte akurát ako blázni.

7. Čierna profilová fotka – toto si dávajú na profil najmä tí, ktorí sa snažia čo najviac upútať pozornosť. Je logické, že keď niekto niečo také urobí, ostatní sa ho budú pýtať, čo sa stalo. A on ako správny hlupák nič neodpovie, pretože sa potrebuje cítiť dôležito. Toto už je chované zrelé na odpojenie internete.

8. Pravopisné chyby – toto je problém najväčšieho počtu užívateľov sociálnych sieťach. Nie je nič horšie ako keď vidíte, že váš kamarát napísal do diskusie vetu “Všetci utečenci by si zaslúžili smrť.”

Zdroj: