Toto je 6 príznakov srdcového záchvatu, ktoré sa vyskytujú iba u žien.

V dnešnej dobe sú srdcové záchvaty jednou z hlavných príčin náhlej smrti. Bohužiaľ môžu postihnúť naozaj hocikoho. Avšak tesne pred tragédiou nám telo vyšle signály, ktoré keď rozpoznáte, môžete túto tragédiu zvrátiť.

Je dôležité vedieť, že tieto príznaky sa prejavujú rôzne u žien a rôzne u mužov. V tomto článku vám prinášame 6 príznakov, o ktorých by mala vedieť každá žena, aby sa vyhla srdcovému záchvatu.

1. Bolesti chrbta, krku, sánky a rúk

Tieto príznaky môžu byť mätúce, pretože srdcový záchvat je spojený predovšetkým s bolesťou v hrudníku alebo v ľavej ruke, nie v oblasti krku alebo sánky. Bolesť môže byť progresívna, nahnevaná, akútna alebo náhla. Môže vás dokonca prebudiť uprostred noci. Preto by ste sa radšej mali poradiť s lekárom hneď, ako si všimnete nezvyčajné príznaky.

2. Ostrá bolesť žalúdka, zvracanie 

Niektoré signály blížiaceho sa infarktu môžu byť zamieňané s príznakmi otravy, chrípky alebo ťažkého pálenia záhy. Niekedy sa u ženy prejavuje tlak v oblasti brucha, ktorá je podľa opisu porovnávaná so „slonom sediacim na žalúdku“.

3. Studený pot 

Studený pot je ďalším bežným príznakom u žien. Zdá sa, že je to spájané so stresom. Ak ste však predtým nemali podobné príznaky, radšej navštívte špecialistu.

4. Dýchavičnosť a závraty

Problémy s dýchaním bez zjavného dôvodu sú vernými spoločníkmi infarktu, najmä ak ide o ďalší príznak. Ženy, ktoré to zažili, uviedli, že majú pocit, ako keby zabehli maratón, aj keď sa ani nehýbali.

5. Zvýšená únava 

Ak aj po dlhom odpočinku máte pocit nadmernej únavy a nemôžete vykonávať jednoduché úkony (napríklad ísť do kúpeľne), je to alarmujúci signál a dôvod, ktorému je potrebné venovať pozornosť stavu vášho kardiovaskulárneho systému.

6.  Tlaky a bolesti v hrudníku 

Bolesť v hrudníku, nepohodlie, pálenie, pocit tlaku v hrudníku – všetky tieto príznaky sa prejavujú bez ohľadu na pohlavie. Niektoré ženy však trpia bolesťou nie na ľavej strane hrudníka, ale na celom hrudníku. Ak bolesť alebo tlak nezmizne počas niekoľkých minút, okamžite vyhľadajte svojho lekára.

Poznámka: Tieto znaky nie sú zárukou raného infarktu. Avšak ich kombinácia, rovnako ako častý výskyt tých istých príznakov, je už dostatočným dôvodom na konzultáciu s odborníkmi. Včasná lekárska starostlivosť môže zachrániť životy. Starajte sa o seba!

Zdroj: Brightside