Tipy na hlboké prežitie adventu

Aj na začiatku adventu sme si pre vás pripravili tri zaujímavé udalosti, ktorých sa oplatí zúčastniť sa. Tešiť sa môžete na duchovné obnovy, ktoré vás zavedú na hlbinu vašej duše. A to svoje si určite nájde každá veková kategória. icon_smile-3635405 Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje. 

1. DUCHOVNÉ CVIČENIA PRE SLOBODNÝCH

Klub slobodných katolíkov nad 25 rokov – Mosty 25 – pozýva všetkých slobodných mladých ľudí na duchovné cvičenia pre slobodných. Témou stretnutia je myšlienka “Aké dobrodenia si dostal”, s podtitulom “V živote a najmä roku milosrdenstva”. Duchovná obnova sa uskutoční od štvrtku 1. decembra a potrvá až do nedele 4. decembra. Stretnutie bude duchovne doprevádzať don Marián Valábek, SDB. Celý program bude prebiehať vo Františkánskom duchovnom centre v Melčiciach.

2. rozVEDENÍ K BOHU I.

Myšlienkou “Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil ” sa bude niesť “Víkend pre rozvedených, ktorí žijú sami”. Stretnutie sa uskutoční od 2. do 4. decembra v Rodinkove, ktoré sa nachádza v Belušských Slatinách. Na duchovnej obnove bude priestor pre osobnú modlitbu a adoráciu, takisto odznejú prednášky na témy “Prijatie vlastnej situácie” a “Odpustenie”. Účastníci budú mať okrem toho možnosť rozhovoru s psychológom, spovede, či zdieľania v skupinke. 

3. OTVORENÁ DUCHOVNÁ OBNOVA S PÁTROM IVANOM BARUSOM 

“Ako víťaziť nad nespokojnosťou, nervozitou a roztržitosťou?” Odpovede na tieto otázky sa dozviete na otvorenej duchovnej obnove, ktorá sa uskutoční v sobotu a nedeľu – 3. a 4. decembra 2016. Celé stretnutie bude prebiehať vo Veľkej sále exercičného domu pri kostole Narodenia Panny Márie v Marianke. Celú obnovu bude duchovne viesť páter Ivan Barus. Tešiť sa môžete na tematické prednášky, adoráciu, modlitbu sv. ruženca, slávenie sv. omše a mnoho iného.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.