Tipy, ako sa opäť rozhýbať

Ak ste si uvedomili, že v poslednej dobe nič so sebou nerobíte, ste na dobrej ceste. Tí, ktorí to potrebujú a vôbec si to neuvedomujú, potrebujú dostatočnú motiváciu čím skôr, aby sa nestalo, že sa budú vyhovárať na zlé počasie a ktovieaké iné komplikácie. Ak hľadáte inšpirácie, ako sa rozhýbať, my vám nejaké ponúkneme.

Zacvičte si na hrazdách

Hrazdy sú síce cvičiace nástroje pre mužov, ale aj ženy si na nich môžu zacvičiť. Hrazdy pomáhajú budovať svalstvo na rukách a spevňujú chrbát. Ak ale príliš nevládzete na ruky, nepresilujte sa. Choďte na to pekne postupne. V opačnom prípade by vám mohla hroziť nepríjemná svalovica, ktorá by vás niekoľko dní obmedzovala pri každodenných činnostiach.

Činky nielen pre mužov

Činky majú výhodu v tom, že sú určené aj pre ženy, aj pre mužov. Rozdiel medzi mužskými a ženskými si všimnete priamo na činkách, na ktorých je uvedená váha danej činky. Zo začiatku to nepreháňajte. Nenakladajte si zbytočne ťažko činkové kotúče, o ktorých viete, že ich nezdvihnete. Riskovali by ste tak zranenie chrbtice, konkrétne zlomenie stavca, ktoré by bolo veľmi bolestivé.

Vybehnite na najbližšie odľahlé miesto

Neležte na gauči a nesmúťte za letom. Skúste vybehnúť na odľahlé miesto vo vašom okolí. Vezmite celú rodinu na výlet, spravte si piknik, nazbierajte šípky a bylinky, z ktorých si počas zimy budete variť chutný čaj. Nielenže sa prevetráte, ale aj zhodíte nejaké to kilečko. V prípade, že vám počasie nebude moc priať (fujavica, intenzívne dažde), skúste si zacvičiť na multifunkčnom rotopéde.

Skúste orientálne tance – len pre ženy

Orientálne tance zapájajú do pohybu každučkú časť tela a práve preto sa mnohé ženy, ktoré majú pocit, že zleniveli, vrhajú na takýto typ tanca. Pozrite si videá alebo sa prihláste na kurz orientálneho tanca. Hlavne – hýbte sa. Nie je nič horšie, ako ostať ležať niekoľko mesiacov pri televízore a čakať na ďalšie leto.