TIP: Relax s levanduľou

Levanduľový olej pre tradičné použitie posilnenie a znovupovzbudenie. Levanduľový olej zmierňuje bolesti a azda ako jediný éterický olej, ktorý možno neriedený aplikovať na veľkú plochu kože, je kľúčové liečivo prvej pomoci na použitie doma a na cestách. Levanduľový olej možno použiť takmer v každej situácii, ktorá je aplikovaná bolesťou. 


Ako a kde použiť levanduľový olej ? 

 Vmasíruje sa do miesta postihnutého herpesom, alebo pásovým oparom, do reumatických kĺbov, do líca kde bolí zub, alebo do čela a spánkov pri migréne. Bolesť hlavy a napätie v krku okamžite poľaví ak sa do spánkov a zadnej časti krku vmasíruje niekoľko kvapiek levanduľového oleja. Levanduľový olej má blahodarný účinok pri bolestiach aj v iných častiach tela. Aplikuje sa na menšie popáleniny ,spálenia od slnka,boľavé miesta, svrbiace kožné problémy, bodnutia a uštipnutia hmyzom, aby sa podporilo hojenie a zmiernila nepohoda. Levanduľový olej je pomerne účinný repelent proti hmyzu. 

large2b2528352529-8520155
levandulov25c325bd2bolej2b1-600x600-8990334

My ženy ho určite využijeme pri menštruačných bolestiach ak sa do podbrušia vmasíruje levanduľový olej. 

 Poznáte účinky levanduľového oleja ? 

 1. Levanduľový olej zmenšuje úzkosť a nepokoj, ako ako je vzrušenie, chvenie 2. Nespavosť, úľava od bolesti , ktorú pripisujeme levanduľovému oleju ocenia hlavne chorí. 3. Liečenie nepokoja , nespavosti, zažívacie problémy nervového pôvodu, nadúvanie,poruchy krvného obehu ovplyvníme tiež levanduľovým olejom. 4. Zmierňuje príznaky depresie, kŕčovité bolesti, neuralgické a zmierňuje reumatické bolesti.

Po týchto všetkých informáciach, o ktorých som sa dozvedela, som zostala s otvorenými ústami a hovorím si, wow! Toto by som na tú jemnučkú fialovú, krehkú rastlinku nikdy nepovedala. A čo vy ? 

Takýto relaxačný kúpeľ s levanduľovým masážnym olejom by som si určite hodila po cvičení doma. Stačí len aplikovať levanduľový masážny olej a je to. Niekedy cvičím aj na rotopede, ktorý mi v obývačke silno pripomína fitnesscentrum a tak mám ešte lepší pocit z cvičenia. 

Ak by ste aj vy doma chceli mať nejaký takýto kúsok doma, určite pozrite rotopedy pre domáce cvičenie. Niektorí si myslia, že je to drahá záležitosť. / to som si myslela aj ja / ale práve naopak, veľmi dostupný prístroj na doma aj z fin. hľadiska. Už len cvičiť! 🙂

zdroj: http://present-darceky.eu/

Volám sa Suzzie a rada vás prevediem svetom kozmetiky, krásy a zábavy. Milujem skúšať kozmetiku, líčiť sa a variť. Už niekoľko rokov vám prinášam články zo sveta kozmetiky a môjho života. Rok 2016 bude ešte lepší! Teší ma, že si zavítala na môj blog a verím, že sa ti v Suzzie world bude páčiť!