Tieto duchovné zákony ovplyvňujú každého z nás! Či už chceme alebo nie, jednoducho existujú, fungujú a neustále na nás pôsobia.

Všetko fyzické na tomto svete existuje ako následok toho, čo sa deje vo svete duchovnom. Existujú určité zákony, podľa ktorých sa všetko vyvíja. Či už ich poznáte alebo nie, či sa nimi riadite alebo nie, existujú, verte tomu, že tieto zákony existujú, fungujú a neustále na nás pôsobia, či chceme alebo nie.

1. Zákon sadby a žatvy

Je to jeden z najdôležitejších a najhlavnejších duchovných zákonov. Je známy aj ako ,,zákon príčiny a následku“. Čokoľvek čo povieme alebo urobíme, sa k nám vráti. Inak tomu ani nemôže byť. Pokiaľ neustále zasievate negativitu k ľudom, k životu, sebe samému, očakávajte aj vy takúto,,úrodu“. Ak však túžite po šťastí, mieru a láske, potom prinášajte to isté aj vy svojmu okoliu. Len potom sa dočkáte žatvy.

Čo je ale udivujúce, že plod, ktorý zo sadby vyjde, je oveľa väčší ako zasiate semienko. Keď niekomu darujete svoj úsmev, budete mať dobrú náladu po celý deň. Keď darujete pár drobných, peniaze sa vám mnohonásobne vrátia. Skutočne to funguje! Je dôležité sa zamyslieť, aké semená zasievate, či už tie emocionálne alebo fyzické.

2. Zákon tvorby

Každý človek má schopnosť tvorby. Najprv niečo vytvoríte v mysli a potom to prechádza do fyzického sveta. Už len keď premýšľate, tvoríte a rozvíjate myšlienku, ktorú potom materiálne zhmotňujete. Je naozaj veľmi dôležité venovať pozornosť tomu, na čo myslíte.

Človeku sa za deň mihne hlavou aj 10 000 myšlienok. Ktoré z nich sú využité tvorivým spôsobom, čo užitočné prinesú svojmu nositeľovi a svetu okolo neho? Alebo len v hlave premieľate jeden zápor za druhým a potom sa čudujete, že váš život je jeden problém za druhým? Začnite myslieť pozitívne a získajte svoju krásnu realitu!

3. Zákon zmierenia

Aby sme sa posunuli ďalej, je potrebné sa niekedy skrátka zmieriť a upokojiť. Veľmi často práve v pokoji a mieri nachádzame správne riešenia a smer ďalej cesty.

V honbe za nejakým cieľom vkladáme do veci samých seba, bojujeme a usilujeme sa o prielom a potom jednoduch vyhoríme. Fyzicky aj emocionálne, pričom nedosiahneme ani štipku toho čo nás stálo také veľké úsilie. Nie vždy dosiahneme všetko. Opačné presvedčenie nám ponúka pýcha a samoľúbosť. V tomto prípade ľudia po celý život narážajú na vesmírny odpor. Zmierte sa s tým, že nie ste všemohúci a budete mať vždy dosť síl k ďalšej ceste životom.

4. Zákon vďačnosti

Prebudili ste sa ráno zdraví? Poďakujte za to. Máte strechu nad hlavou, jedlo a ste materiálne zabezpečení? To je úžasné! Máte peniaze a všetky vaše sny sa plnia? Ale hoci by sa našlo niečo, čo sa nepodarí, nájdite niečo iné za čo môžete byť vďační. Učte sa nachádzať šťastie v maličkostiach. To vás posilní v ťažkých časoch a pomôže vám prežiť s minimálnym nervovým vypätím.

5. Zákon lásky

Nedokážete si ani predstaviť, aké zázraky sa dejú, keď sa úprimne snažíme priať všetko dobre práve tím, ktorá si to vôbec nezaslúžia.

Pred niekoľkými rokmi sa v minulom zamestnaní stalo, že istý človek sa ku mne začal správať vyslovene agresívne a nepriateľsky. Bolo to veľmi nepríjemné a urážlivé., pričom nemal k takémuto správaniu žiadne dôvody. Moje rozhodnutie však bolo jasné: priať mu v duchu len to dobré. Po pár dňoch som sa nestačil čudovať keď ku mne pristúpil a pred všetkými sa mi za svoje správanie ospravedlnil. Nikto tomu nechápal, len mne bolo všetko jasné, prečo sa to stalo.

6. Zákon odpustenia

Sila odpustenia je jednou z najväčších. Keď niekomu odpustíte, že vás reálne urazil alebo zachránil, zhadzujete zo seba náklad, ktorý vám sťažoval ísť cestou vpred ku šťastiu. Hovorí sa ,,Krivda je ako čaša jedu, ktorú si vypil a teraz čakáš, že umrie ten, kto ti ju podal.“ Komu je horšie? Vám alebo tomu, komu nedokážete odpustiť? Stáva sa, že v sebe nosíme pocit krivdy spáchanej človekom, ktorý o tom nemá ani najmenšie tušenie a žije šťastným a spokojným životom. Urobte to isté. Odpúšťajte a žite šťastne a slobodne.

7. Zákon viery

To, čo čakáte od života. V čo veríte. O čom ste presvedčení, aj keď ste to ešte neuvideli. To je to, čomu veríte. Veľmi jednoduché. Čakáte, že vás vyhodia z práce, ochoriete alebo s vám rozpadne manželstvo? Tak vám gratulujeme! To je vaša viera. Alebo ste presvedčený, že vás čaká veľký biznis, že sa vám splnia vaše sny, alebo že sa čo najskôr uzdravíte? Výborne. Verte v to! Pretože všetko v čo človek úprimne verí, je možné. Úplne všetko.

Takže očakávajte len to dobré. Verte, že všetko bude dobré. A to dobre k vám naozaj príde.

Úprimne veríme, že sa váš život zmení. Prajeme si, aby každý človek, ktorý číta tieto riadky, nielen pochopil aké dôležité je žiť podľa zákonov Vesmíru ale aby podľa nich skutočne začal žiť. To je cesta k veľkým zmenám, šťastiu a úspechu. Redakcia