Taký je život

vn-300x199-8270189Pád lietadla vždy vyvolá veľké titulky v novinách, o to viac, keď lietadlo padlo neďaleko na bežnej linke. Smrť človeka nás zastaví, hlavne, keď bol odchod dobrovoľný. Smrť ľahko vyvolá úvahu o krehkosti života. Navyše aktuálne si pripomíname Deň zápasu za ľudské práva – spomienkou na Sviečkovú manifestáciu alebo aj Dňom počatého dieťaťa. Pripomenutie vecí, ktoré nás presahujú, nám dáva priestor zmysluplne žiť našu každodennosť.

Pozrime sa teda na aktuálne témy bežného života. Železničná spoločnosť Slovensko sa rozhodla zrušiť viac ako tretinu IC vlakov. Pritom mnohé vlaky Regiojetu sú vypredané. Tak snáď časom aj nejaké vlaky teda pribudnú. Potom tu je smutná správa pre chlapcov, čo nikdy nevyrástli z detských snov – končí výroba legendy Landrover Defender a automobilka vyrába už len rôzne rozlúčkové série. Oči pre plač ostali aj študentom manažmentu na pedagogickej fakulte Katolíckej univerzity v Poprade – otázne je, či bol vôbec dobrý nápad dať sa na také štúdium.

Ešte pozitivne okienko. Keď chcete mať cool interiér, určite si vyberte bielu farbu s kombinácii s tmavším drevom. Nezabudnute na blížiace sa veľkonočné sviatky – ideálne bude, keď skombinujete duchovný rozmer s peknou výzdobou.

Či už hľadíte do výšav alebo sa lopotíte v pote tváre, nezabudnite na vyváženosť – po mnohých ťažkostiach, príde nakoniec nakoniec čosi pekné.