Tajný recept na čaj, ktorý používajú svetové celebrity. Schudnete ním za 11 dní až 5 kilogramov.

tajny-recept-caj-na-chudnutie

V dnešnom článku vám predstavíme recept na čaj, ktorý je pri chudnutí veľmi účinný a takisto medzi svetovými celebritami populárny.

Petržlen – obľúbená prísada do jedál o ktorej málokto vie, že sa dá využiť aj inak.

Americký lekár John R. Christopher, odborník na bylinky, často odporúča petržlen svojím pacientom pri ochorení obličiek. Tvrdí, že petržlen je veľkým pomocníkom na boj s močovými problémami a dokonca má aj protirakovinové vlastnosti.

Ako liečivo sa môže petržlen využiť celý – koreň aj listy. Existuje mnoho receptov na čaj z tejto bylinky, ktoré pomáhajú ľuďom s nadváhou alebo obezitou. Jeden taký recept vám ponúkame aj my!

Potrebujete

  • 1l vody
  • 5 lyžíc petržlenu

Postup

  1. Narežte si čerstvý petržlen.
  2. V hrnci si uvarte vodu.
  3. Hrniec s horúcou vodou dajte preč z ohňa a vložte do nehu nasekaný petržlen.
  4. Nechajte vylúhovať 15-20 minút.

Tento čaj môžete piť teplý aj studený a dochutiť citrónom alebo citrónovou šťavou. Vypite jeden hrnček (250ml) približne 20 minút pred jedlom. Po dvoch týždňoch si dajte prestávku po dobu 1 mesiaca. Pre ešte lepšie výsledky sa odporúča prejsť na nízko kalorickú stravu a zapojiť do toho aj fyzickú aktivitu.

Chudnutie vďaka petržlenu by ste mali prekonzultovať s vaším lekárom. Vo veľkých dávkach môže poškodiť ľuďom trpiacim na ochorenie močového systému či tehotným ženám.